Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a régi magyar szinkronok valahogy magyarabbak voltak? Többi lent

Figyelt kérdés
Pl régen minden nevet, minden címet lefordítottak, sokszor túlzásba is estek de akkoris. Most meg, a magyar szinkronban is meghagyják az angol neveket, hely- és személyneveket. Gondolok itt akár a Nyúl Péter és barátai sorozatban, a Gregort lefordították Gergely-re. ha ma készülne szinkron, biztos hogy Gregor úr maradna. Vagy a Hupikék törpikékben, a 83-as szinkronban az Astrosmurf-ot Pilottörpnek, a 2017-es Kivi tévés szinkronban Asztrotörpnek fordították. Mintha régen leleményesebbek lettünk volna. Miért van ez?

2022. júl. 25. 22:59
1 2
 11/13 Hintalow ***** válasza:
100%
Meg azt is tegyük hozzá, hogy akkoriban mondjuk 10-ed annyi szinkronizálandó tartalom keletkezett/került be az országba, a mostani mennyisèggel nem lehet hasonló komótos aprólèkosságot tartani
2022. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok. Igen, ez általában akkor derül ki. De nem csak arra gondoltam. Hanem arra is, hogy például az üzenete nagyon jó lenne a filmnek, meg maga a cselekmény nagyon jó. De a szinkron valahogy elrontja a varázsát ha rossz...
2022. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy rossz a szinkron, mert nem is azt mondják, mint az eredetiben, de gondoljunk bele a szinkronnak alkalmazkodnia kell a szájmozgáshoz, a beszéd hosszához, és a magyarnál, mivel a többitől jóval eltérő nyelv még nehezebb.


Szerintem a jó szinkronnál a néző elhiszi , hogy tényleg azok a szereplő érzései, amiket próbál átadni a színész. Amikor hallgatod és már abba bele tudod magad élni, nem hiányzik egyáltalán az eredeti. Nem tudom érthető-e amit írok. Tehát, hogy ne egy robot legyen. Plusz a régieknek szerintem különlegesebb, sokkal felismerhetőbb hangjuk volt. Ez is amiatt, hogy a nagyobb színészek szinkronizáltak.


Valahol olvastam, hogy a nagyobb színészek már nem is nagyon vállalnak szinkronizálást, a kevés fizetés miatt.

2022. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!