Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Oppenheimer és Dr. Hill...

Oppenheimer és Dr. Hill kapcsolata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma néztem meg másodjára is az Oppenheimer című filmet, s még most sem értettem meg a film egy igen fontos elemét.


Lényegében ki az a Dr. Hill? Ki ő mi ő, hogy kerül oda?


A tárgyaláson ez a férfi áll ki Oppenheimer mellett Straussal szemben, s lehet lemaradtam vagy nem tudtam követni a történetet, de nem értettem, hogy most ő hogy kerül oda? Feltűnt ezelőtt a filmben? Új karakter?



2023. júl. 28. 00:59
 1/1 anonim válasza:
100%

A filmben több egységre lett bontva a Manhattan projekt sínekkel összekötve, fel is rajzolja a térképen Oppie a film elején, mikor felkérik projektvezetőnek (mert ugye nem csak Los Alamos-ban dolgoztak a bombán).

Egy másik egységbe utazik Oppenheimer egy jelenetben (a focipályán/focipálya alatt játszódik), ott találkozik Hill-el először. Egy túlbuzgó srác, aki nagyon jegyzetel, pedig Oppenheimer még nem szakmai dolgokról beszél, ki is rántja a kezéből a tollat és olyasmit mond hogy nem kell mindent jegyzetelni.

A film folyamán többször próbálja Oppenheimert rávenni, hogy álljon ki az atombombák világszintű szabályzása mellet, az ő kezéből verte ki a hotelben a táblát a lobbiban, mindenki őket nézte amikor koppant a falap a földön, gondolom alá akarta vele iratni Szilárd petícióját.

Összességében olyasvalaki volt aki hamarabb jutott el arra a nézetre mint amin végül Oppie landolt, ezért nem csoda hogy megvédte, hiszen Oppenheimert azért komcsizta be az állam mert tanácsolta ő is az atomfegyverek világszintű szabályzását és félt a fegyverkezési versenytől.

2023. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!