Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Filmek nemzetközi értékelései...

Filmek nemzetközi értékelései (pl. RT, IMDB) mennyire relevánsak. Voltak olyan filmek, amiket sokkal jobbra értékeltél?

Figyelt kérdés
Én többnyire először megnézem az Rotten Tomatoes-t, és ha kb. 60, de inkább 70% alatt van, akkor nem nézem meg/veszem fel, bár így is volt már néhány csalódás.
jan. 25. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyéni ízlés terén semennyire. A nagy átlag véleményét tükrözik.
jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
IMDB..., felmentem pár hónapja, hogy rákeressek ott a 100 legszebb színésznőre, erre a fele indiai meg pakisztáni sorozatszereplő volt. Mivel óriási ország, NAGYON SOK szavazóval.
jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Ezek egyéni listák, nem tudom, erre gondoltál-e: [link]
jan. 25. 15:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Viszont igazuk van! Miért érdekel az átlagszavazat, miért nem mész a saját ízlésed után?
jan. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Imdb pontot szoktam nézni, filmválasztáshoz nekem irányadó, de persze nem garancia. A legjobb filmek általában 8 pont fölött kapnak, de volt már szuper értékelésű film amire 1 pontot adtam, és 5-6 pont körüli amin szétröhögtem magam és nagyon tetszett.
jan. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#utolsó vagyok


Port.hu esetleg rámutat, ha az imdb-n magas értékelésű film mégis ócska, a magyarok leszavazzák XD Szóval, talán érdemes több oldalt összevetni, azzal könnyebb kiszűrni a selejtet.

jan. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Ahogy 1-es írta.

Szerintem nagyjából korrekt, de tök felesleges erre alapozni.

Alternatíva: Én inkább a szavazatok SZÁMÁT szoktam nézni, mert nem mindegy, hogy 100 ember pontoz egy filmet tízesre vagy 1 000 000 ember pontoz egy filmet kilencesre.

jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy alapvetően nem nagyon nézek olyan filmet, amik IMDB 7 alatt vannak, sorozatoknál pedg 8 alatt. Ez a norma, viszont ha van benne olyan szereplő, akit kedvelek valamiért, akkor simán rávetem magam. Mindegy mit gondol a közönség, a színész(nő) miatt nézem meg. Az, hogy egy-egy film hogyan fog meg, mi tetszik benne, az szerintem egyéni ízlés. Garantáltan vannak olyan filmek, amik magas pontszámot értek el, de engem egyáltalán nem fogott meg, nem kötött le, nem találtam annyira érdekesnek. És ugyanez megvan fordítva is, hogy trágya a film mások szerint, nekem valamiért mégis bejön. Jó példa erre a Moonfall című film (5.1 IMDB pontszám), ahol a moziban a nyitónapon is csak 6-an ültünk!
jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 A Rotten Tomatoes-on még rosszabb az értékelése, csak 35%, de kösz, pont ma este lesz, megnézem. (tudom, tv, kőkorszak...)
jan. 26. 09:44
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
jan. 28. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!