Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Die Hard karácsonyi film?

A Die Hard karácsonyi film?

Figyelt kérdés
Karácsonykor játszódik, de nyáron mutatták be eredetileg. Nekem biztos, hogy nem jutna eszembe róla, hogy karácsonyi film. Nagyon sok szerepe nincs is, hogy karácsonykor játszódik. De vajon ez számít? Mitől karácsonyi film egy karácsonyi film?

febr. 12. 11:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Még egy hosszabb kiegészítés. Nyilván, ha megfelel az adott film a fenti térben és időben való elhelyezkedésnek, viszont a film teljesen ignorálja a karácsonyt akkor én sem gondolom, hogy az karácsonyi film.


De a Die Hard ezt nem teszi. A korábban leírtak mellett még egy érv. A karácsonyi filmek dramaturgiája úgy épül (tudom, hogy vannak kivételek), hogy közeledik a karácsony, a szenteste (amerikai filmekben gyakran 25-e reggel), és valami felborítja azt a rendet, hogy a főszereplő együtt tudjon ünnepelni a szeretteivel. A film vége pedig szinte kivétel nélkül az, hogy beteljesedik a hős/néző vágya, és mindenki együtt ünnepel. A Die Hard pont ezt csinálja, a film elején felborul a rend, a film végén helyreáll és McClane elindul ünnepelni a feleségével, miközben mindkét filmben a Let It Snow hallható. Sőt, mindkét film utolsó mondata az ünneplésre utal.


Linkelek még egy cikket, ami ugyan tanulmánynak kevés, de elég jól összegzi, hogy mitől karácsonyi film egy karácsonyi film, műfajként működik-e a karácsonyi film és hogy a Die Hard-ot lehet-e annak nevezni.


[link]

febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az első mindent elmondott. Ennyit.
febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon buta vagy. :(
febr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem részben mindkét oldalnak igaza van. A Die Hard, habár nincsenek benne manók (nem is tudom hogy ez hogy jött ide), és nyáron mutatták be, a föld déli féltekén akkor éppen tél volt. Mondjuk ott a karácsony meg nyaron van. Viszont ennyi erővel a Reszkessetek betörők sem karácsonyi film, hanem egy heist film, ahol a betörők az antagonisták.
ápr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!