Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nagyon nyomasztó filmek?

Nagyon nyomasztó filmek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valami igazán félelmeteset keresek. Körülbelül olyasmi érdekelne, mint a Dead End. Nem igazán véres, viszont nyomasztó. Nem Paranormal Activity félékre gondolok. Nem is valami nagyon elrugaszkodott filmre. Aki látta a Dead End-et, az tudja mire gondolok. :) Nem szeretem a szellemes filmeket, de ezt az egyet akárhányszor meg tudnám nézni. Tehát olyan horror érdekelne, amiben van valami nagyon jó ötlet, amivel megfog, hogy izguljak végig.

Tudom, hogy nehéz, de érdekelne, hogy létezik-e a Dead End-hez hasonló hangulatú film. Átnéztem sok kérdést az oldalon, úgyhogy az ilyenek, hogy Kör, Átok, Másvilág, sok ázsiai horror, amiket láttam, azok kiesnek. Szóval tényleg valami nagyon különlegeset keresek, amiben van valami igazán nyomasztó gondolat. Előre is köszönöm!



2013. jan. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

" Az eredeti Kör elég altató, két részt láttam (1-2, a 0-át még nem), de szinte semmi eksön nem volt benne. Még mikor lehetett volna, azt sem mutatták, csak hangokkal sejtették."


Persze,mondja ezt egy tipikus amcsi horror rajongó(gondolom,de javíts ki,ha nem így van).Tudod,egy horror nem csak a belektől és a vérengzéstől lehet jó.A Ringu(kör) szerintem a világ egyik legjobb horrorja.Én erős idegzetű vagyok,és szeretem az ázsiai horrort is,és eddig soha nem kapcsoltam ki semmit,de ezt nem bírtam éjszaka végignézni.

Nem az "eksön" a lényeg benne,de kell hozzá egy bizonyos szellemi érettség,hogy fel is fogd a film üzenetét,legalábbis,illetve amit sugallni akar.Az amerikait megnéztem,az szerintem is egy ócska sz@r.

Ne vedd kötekedésnek,de nem hagyom,hogy lebeszéld a filmről a kérdezőt :D

Szóval én bátran ajánlom mind a Ringu 1-2 és 0-t(a 0 az inkább dráma már),mind a teljesen eredeti,könyv alapján készült filmet:Ringu:Kanzen-ban(ezt hazánkban ki sem adták,de neten elérhető).


Kérdező tőled kérdeznék is valamit,a két nővér az tényleg olyan jó,mint ahogy mondják?Már azt is megszerettem volna régóta nézni,de nem jutottam el odáig :)

2013. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

A Triangle-t sem láttam, felírom, köszi.

A többit mind láttam, én is szeretem a francia filmeket. :) Nekem ezek közül az l'intérieur tetszett a legjobban. A Mártírok is tetszett, meg az Ils is. Azonban a Magasfeszültség... Nagyon idegesített a vége, teljesen illogikussá teszi az egészet. A V/H/S-t is láttam. Az viszont szerintem nem illik ide. Nagyot csalódtam benne. Ennél a filmnél a legrosszabb az volt, amikor végig kellett nézni egy pár nyaralását, ami közben semmi érdemleges nem történik, halál unalmas, majd amikor este felveszi a másik a férfi, ahogy ott van a szobájukban, és turkál a cuccuk között... Az teljesen kiborított. :) Hogy lehet valaki olyan hülye, hogy betör valahova, és azt felveszi az ott lévők kamerájával, amit otthagy, hogy reggel mondjuk, amikor visszanézik a képeket, videókat, akkor ott lesz ez is. Ennél a fajta filmnél meg szerintem rossz, hogy nem mutatnak semmit. Amikor kint voltak a tónál, és mindig torzította a képet a kamera, ha jött a gyilkos, nem láttunk semmit a lényegből. Mindig ki kellett várnom, hogy kezdődjön a vérengzés, és sosem láttam semmit. Rossz kategóriában csinálták a filmet. Ha nincsen pénz a látványra, akkor ne ilyen témájú filmet csináljanak, szerintem.

Kár, hogy láttam ezeket mind, de remélem vannak még hasonlóan jó ötleteitek. :)

2013. jan. 9. 14:58
 13/48 anonim ***** válasza:
Ezek mióta nyomasztó filmek?
2013. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Majd lehet, hogy akkor nekiugrok újra a japán Körnek, és megnézem egyben. Csak az amerikai nagyon elvette tőle a kedvem. De teljesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem jelent semmit, mert lehet, hogy ezzel kihagynék egy jó filmet, és az ázsiai meg pont tetszene. Hát, remélem végül tetszeni fog, majd megírom nektek az én tapasztalatomat is. :)


A két nővért mindenképp nézd meg! :) Nagyon jó film. Nem tudom, hogy mennyit hallottál róla, de mondok róla pár szót. Horror és lélektani dráma keveréke. Nagyon jól megcsinálták. A legérdekesebb az benne, ahogy bánik ezeknek a műfajoknak az elemeivel (félelem + drámai hangulat). A drámán van nagyobb hangsúly. Gondolkodós film. Végig lekötött, járt rajta az agyam. Viszont nem elég, hogy nagyon nyomasztó, drámai hangulatú, még adnak hozzá horrorisztikus, misztikus elemeket. :) Nem szabad kihagyni. :)

Igaz, hogy nem horror, de ha szereted az ázsiai filmeket, ajánlom neked még a Bosszú trilógiát (Sympathy for Mr. Vengeance, Oldboy, Sympathy for Lady Vengeance). Ha a Két nővér tetszeni fog, ezek is tetszeni fognak. Sőt, inkább mindenképp nézd meg ezeket is, mert szerintem ezek az ázsiai filmművészet csúcsai. Jó, ez teljesen szubjektív, de engem nagyon meggyőztek. Nagyon komoly filmek, az Oldboy sikerült szerintem a legjobban a három közül, de a többi is kiváló. Az Oldboy is elég gondolkodós. Ezek mind dél-koreai filmek. Japánból a Meghallgatást ajánlom. Tényleg ne hagyd ki ezeket, biztos, hogy nem okoznak csalódást. :)

2013. jan. 9. 15:46
 15/48 anonim ***** válasza:

Már neki is álltam a beszerzésnek :) Eléggé kedvelem az efféle filmeket,és ha tényleg olyan,amilyennek leírod,akkor biztos,hogy tetszeni fog :) Nekem még az I saw the devil-t is ajánlották,az is ilyen jó?Azért kérdezem,mert sajnos a koreai horrorokat nem annyira szeretem,legalábbis azok alapján,amiket eddig láttam:phone,the ghost(dead friend),gabal-paróka,woetoli,red eye(redu-ai).Abban bízom,hogy megerősítesz abban,hogy pont a legrosszabbakat fogtam ki :)

A meghallgatást pedig már láttam.Jó volt,bár néhol kissé untam(több,mint 2 óra uncut verzió volt).Japán horrorok terén nem tudsz nekem újat mutatni.


Hát,kíváncsi vagyok a véleményedre,mindenképp írd majd meg,de lenne egy kikötésem:lehetőleg este,egyedül nézd,mert ha a környezet nagyon "bezavar",akkor nem lesz olyan hatásos.Persze ez sok filmre igaz,de erre különösképp.

2013. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

ma 15:39

Nem tudom, hogy melyekre gondolsz, de a felsoroltak közül, amelyek tetszett, mindegyik valamilyen formában nyomasztó. Van amelyik azért, mert ilyen tényleg megtörténhet, vagy az ázsiaiak, amik a történetük miatt azok, vagy a franciák, amiknek már csupán a hangulata is végig nyomasztó. Lynch filmek közül is láttam párat (Radírfej, Lost Highway). Ezeknek is a hangulata fogott meg.

Mondj akkor nyomasztó filmeket, amik szerinted azok.

2013. jan. 9. 16:04
 17/48 A kérdező kommentje:

Dél-koreai filmek között ne horrort keress szerintem. :) Szerintem ők a lélektani drámákban nagyon jók, a legjobbak. És a legjobb, ha keverik, mint a Két nővérben. :) Ha esetleg találsz majd valami hasonló, jó dél-koreai filmet, ne felejts el szólni. :)

Az I saw the devil az már egy kicsit más kategória. Az sem horror, hanem inkább bosszúfilm. Nekem amúgy tetszett, egyszer meg lehet nézni. Inkább véres. De szerintem hagyd ezek utánra, mert annyira nem nagy durranás. :) Arról szól nagyvonalakban, hogy egy férfi megbosszulja megölt feleségének a halálát. De úgy, hogy a gyilkost nem csak simán megöli, hanem kínozza fizikailag, tönkreteszi az életét is. Nem zárja be, csak mindig okoz neki valami kellemetlen meglepetést. Nem rossz film amúgy.

Ha nagy japán filmkedvelő vagy, akkor gondolom biztos láttad a Battle Royal-t. :) Az sem rossz film szerintem. Érdekes morális kérdéseket vet fel.

Köszi, megfogadom a tanácsodat, akkor majd valamelyik nem koránkelős napon megnézem. :)

Én meg olvastam az Öngyilkosok klubjáról. Az is japán. Azt láttad? Érdemes megnézni? Több listán is láttam már a címét.

2013. jan. 9. 16:38
 18/48 anonim ***** válasza:

Ezt sajnálattal hallom,pedig már leszedtem egynéhány koreai horrort,de akkor úgy tűnik fölöslegesen...(még egy próbát teszek:az átok neve Arang,az Into the mirror és a Death bell félelmetesek? :) )

A battle royalet meg láttam és meg mondom őszintén,nem tetszett.Sőt,mi több,utáltam.Én a könyvet olvastam először,elég valószínű,hogy ezért,de a végén,amikor felkel a tanár(miután két tárat is beleeresztettek)az kiveri nálam a biztosítékot.De a könyvet mindenképp ajánlom figyelmedbe,biztos érzékelni fogod,hogy sokkal jobb :)


"Ha esetleg találsz majd valami hasonló, jó dél-koreai filmet, ne felejts el szólni. :) "


Biztos hallottál már róla,de ha nem,akkor ajánlom a Whispering corridors(suttogó folyosók) filmeket(5 részes,de egymástól függetlenek).Horror ez is,bár kicsit sem féltem rajta,de nagyon izgalmas és a légkör is megvan hozzá(talán épp az,amiről Te is beszélsz),mindenesetre az nagyon tetszett.Meg a phone című thrillert,ami nagyon nem tetszett,de csak azért,mert horrornak hittem.

Na az öngyilkosok klubja...

Az előző kommentben mondtam ugye,hogy japán horrorok terén nem tudsz nekem olyat mondani,amit nem láttam,de neked sikerült azt kifogni,amit még pont nem :D(ha kíváncsi lennél,akkor egyébként tudok azért mondani neked olyat,amit még biztos nem láttál).

Én úgy hallottam egyébként,hogy nem annyira félelmetes,mint inkább nyomasztó(akkor pont neked való),de még nem tudtam megnézni.

2013. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy a három közül egyiket sem láttam, de remélem, hogy azok lesznek. :) Bár szerintem ha valamelyik innen származó horror olyan kiemelkedő lenne, egész biztos, hogy ismertebb lenne. A Két nővért is rengeteg helyen említik. De természetesen nem kizárt, hogy létezik még onnan valami jó kis horror. Lehet, hogy pont benne lesz ebben a háromban.


A Battle Royale-t könyvben nem olvastam sajnos. De biztos vagyok benne, hogy jobban tetszene a könyv. Ritka, amikor jobb a film a könyvnél. De például a Harcosok klubja nekem nagyon tetszett filmben is, meg a Rekviem egy álomért is. A Battle Royale nekem az esettanulmányi oldala miatt tetszett. Szerintem ez megadott egy hangulatot a filmnek. Végig érezni benne, hogy ott vannak a legjobb barátaikkal, mégis teljesen egyedül. És milyen borzasztó, hogy az ember valóban nem bízhat senkiben. Van egy esettanulmányi film, a Das Experiment, ha még nem láttad, ne hagyd ki. :) Nagyon jól bemutatja, hogy hogyan kifordulnak magukból az emberek. De mindenképp az eredeti, német változatot nézd meg, készült persze ebből is amerikai remake...


A Whispering Corridors-ról hallottam már, de még nem láttam. Most, hogy már még egy embertől hallom, hogy ajánlja, be is szerzem, köszi. :) Az Öngyilkosok klubját is meg fogom akkor nézni, mert kíváncsi vagyok, sok helyen láttam említve. Aztán majd kiderül. (Érdekes, hogy jó kedélyű ember vagyok, mindent próbálok megközelíteni a jó oldaláról, de mégis vonzanak az ilyen filmek.)


Köszönöm a válaszokat a többieknek is, megnézem a filmeket. :)

Veled még szívesen beszélgetnék, tetszik, hogy hasonló a filmes ízlésünk. :) Vevő lennék még ázsiai filmekre. :) Írok üzenetet. :)

2013. jan. 10. 19:19
 20/48 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező félek ez a válasz nemigen lesz a hasznodra de hallottam egy bohócos horrorról C betűvel kezdődik a neve és azért nyomasztó mert ha megtudod a címét akkor utána tudsz nézni a forgatáson történt dolgokrol és ha utána megnézed évekig nem rudsz majd aludni :)
2013. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!