Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Keresztények! Vélemény az...

Keresztények! Vélemény az Exodus: Istenek és királyok c. filmről?

Figyelt kérdés
Érdemes megnézni? Mennyire hű a bibliához? Érdemes megnézni?

2014. dec. 18. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegnap láttam bár én nem vagyok nagyon Isten félő, nekem tetszett benne ,hogy emberi oldalról közelítette a történetet.Nem magyarázott bele csodálatos dolgokat,megvolt mindennek az oka. A csapások is elég realista módon sikerültek, egyszer mindenképp érdemes lehet megnézni.
2014. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam hülye filmeket nézni, csak keresztény filmeket, bibliai történeteket. Nekem fontos hogy ne egy elkalandozó film legyen, amire ráfogják hogy bibliai történet.. nem akarok rossz lelkivilágot.
2014. dec. 18. 11:59
 3/4 xeniah válasza:

Nem láttam a filmet, csak egy kritikát olvastam róla angolul itt:

[link]

Ennek alapján vannak eltérések a Bibliához képest jócskán.

Isten egy kisfiú képében jelenik meg az égő csipkebokorban Mózesnek. A cikk szerzője hiányolja Isten szentségének kidomborítását, nincs benne tiszteletet parancsoló jellemvonás, inkább egy ember képmására alkotott istennek tűnik.

Meg vannak még eltérések, ahogy a mozifilmekben általában lenni szokott.


Én nem kaptam kedvet a megnézéséhez, szerintem hasonló lehet, mint az Eszter története alapján készített "Egy éjszaka a királlyal" c. film. Azt megnéztem, és mivel az eredeti történetet nagyon megmásítja, nem tetszett. Szerintem így lennék ezzel a filmmel is.

2014. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érte, köszi :/
2014. dec. 18. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!