Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kell állandóan fanyalogn...

Miért kell állandóan fanyalogni a Saul fia című film miatt?

Figyelt kérdés
Itthon tényleg senki nem tud semmilyen, minket, magyarokat érintő sikernek örülni, mindig azt kell keresni, hogy hol lehet belekötni. A Saul fia kapcsán egy csomó helyen láttam olyan kommenteket, hogy "csak azért esélyes mert holokausztról szól", "ha Trianonról szólna, akkor nem nyerne". Ez a hozzáállás annyira szánalmas és kicsinyes, hogy komolyan szégyellem magam a származásom miatt az ilyen emberek miatt.
2016. jan. 11. 08:54
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
25%

Akik a negatív hozzászólásokat írják azok ezek szerint elhatárolódnak a magyar Nobel díjasoktól, Petőfitől, az aradi kivégzés áldozataitól, Hunyaditól, a magyar királyoktól stb. stb..


Önsorsrontó nép.


Ez kb. olyan amikor a külföldi munkában sikereket (jólétet) magyarokat marják, gyalázzák, letapossák. Há nehogy má a parasztja többre vigye......

Magyarokkal külföldön ne kezdj! (külföldön se)

2016. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
85%

Pedig ez elég nyilvánvaló, mellesleg nem értem milyen "saját fajtátokat" szégyelltek, amikor máskor meg azt hangoztatjátok nem is vagytok magyarok.


Egyébként meg ha pl. trianonos filmet csinálnának a hozzátok hasonlóak húznák le legjobban, hiába nyomjátok az álszent hisztériátokat! :)

2016. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
43%

Mert ezt a filmet nem tartom többre, csak pusztán egy politikai propagandafilmnek.

Ahogy már leírták előttem, unalmas ez a téma: ha pl. az örmény népírtásról, a GULAG haláltáborairól vagy a recski táborról csináltak volna egy ugyanilyen filmet, rohadtul senkit nem érdekelne. De a szerzők pontosan tudják: zsidó témájú filmet kell csinálni ahhoz, hogy bármit is elérjenek.

2016. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó válaszoló!


1.Ha az örmény népírtásról, a Gulagról, vagy a recski táborról csinálnál filmet az miért nem lenne propagandafilm? Hm?


2. Mellesleg a fentiekről mind csináltak már filmeket. Ha te nem tudsz róla az a te tudatlanságodat jellemzi. + megmutatja, hogy mennyire is érdekelnek a fenti témák.....lényeg az, hogy lehessen egy jót mocskolódni más témán.....


Érdekes a vietnami háborúról rengeteg film készült, mégsem kezdenek az emberek gyülőlettel óbégatni.

2016. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

Nem vagyok zsidó, de ez szánalmas, hogy ez tényleg számít még mindig. Normálisan gondolkodó ember vagyok, ami nem függ a származástól, aki nem vonja kétségbe mások magyarságát, csak mert néhány korlátolt ember nem képes ezen túl lenni.

Tényleg szégyennek tartom, hogy 2016-ban ez egyáltalán még mindig számít.

2016. jan. 11. 12:26
 16/53 anonim ***** válasza:
83%

Én mindkét állásponttal egyetértek. A saját irodalomtanárom ugyanezt mondta Kertész Imre regényére például a Nobel-díj miatt, hogy a téma miatt nyert. Van egy lengyel film pl. a Szavak nélkül, és még számtalan hasonló alkotás, ami nem is jut el Amerikáig. Vagy rendezhetnének holokausztos filmet másról, például engem baromira érdekelne, milyen lehetett siketnek lenni a hitleri időkben. Mármint utána tudok olvasni, de film erről nincs. Vagy fogyatékosnak lenni milyen lehetett akkor. Szóval a téma meghatározó.


Ugyanakkor ez az egész díjazással így van, mármint az Oscar-díjak is elég kiszámíthatóak, ráadásul csomó jobb sorsra érdemes alkotás el se jut odáig.


De azzal egyetértek, hogy ha van egy magyar siker, annak örülhetünk. Szerintem is jó, hogy egy magyar film kapott neves díjat, és hogy ezt elismerhetjük magyar sikernek. Ugyanakkor érdekes kérdés, hogy pl. ez összmagyar siker, de mondjuk egy magyar sorozatgyilkossal nem azonosulna mindenki, ugye? Pl. Albert Einstein híres német tudós, a németek büszkesége, ellenben Hitler csak épp véletlen németnek született... A Beatles tipikusan brit, ha hasonló zenét játszik valaki, az a mai napig az ő lopásuknak számít, de Hasfelmetsző Jack épp csak véletlenül angol volt, hát jajj. Szóval érdekes, hogy egy filmrendező sikere az én büszkeségem is, de egy híres magyar negatív alak bűne nem az enyém. Ettől függetlenül gratulálok nekik, szép a teljesítmény, és örülök, hogy magyarok.

2016. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:

"1.Ha az örmény népírtásról, a Gulagról, vagy a recski táborról csinálnál filmet az miért nem lenne propagandafilm? Hm?"


Attól függ, hogy állítod be. Lehet belőle propagandafilmet is csinálni, meg lehet belőle más is. Egyébként igazad van bizonyos értelemben: ha valaki XX. századi történelmi témához nyúl, akkor eleve benne van a politika-szag, ugyanis ezt a korszakot igen nehéz abszolút független szemmel vizsgálni. Sőt, ha úgy vesszük, már a témaválasztás is egy szubjektív dolog. Én inkább csak azt sérelmezem, hogy ez a film csak azért nyert, mert politikai szemmel jó témát, a megfelelő szemszögből dolgoz fel. És ha egy hasonló minőségű alkotás szólna egyéb más témákból, akkor kutyát sem érdekelné.


2. Mellesleg a fentiekről mind csináltak már filmeket. Ha te nem tudsz róla az a te tudatlanságodat jellemzi. + megmutatja, hogy mennyire is érdekelnek a fenti témák.....lényeg az, hogy lehessen egy jót mocskolódni más témán..... "

Köszönöm a személyeskedést, a vitakultúrát tükrözi.

Ismerem pár ilyen filmet, történelemszakon végeztem az egyetemen, tehát ez nekem valamilyen szinten szakma is, hogy ilyeneket megnézzek, de ezek nagyrésze dokumentumfilm, tehát más műfaj, mint a Saul fia. Egyébként, hogy kivételt is mondjak: ott van a Katyn (ha nem hallottál róla, akkor nézd meg, hátha ragad rád valami), amit Oscarra is jelöltek.

2016. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
79%

#15 12:26


Kérdező.

Leírtam már egy párszor csak törölték, de leírom sokadszorra is.

A zsidók a nemzsidókat a 'goj' szóval illetik.

Ez a héber szó azt jelenti, hogy tisztátalan.


Ha így jelölnek minden nem zsidót, akkor szerinted nekik mennyire számít a származás? Elárulom. Nagyon is!

2016. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
Jó lenne már kinyitni a szemeteket és észrevenni, hogy ki az igazi rasszista, kirekesztő és gyűlöletkeltő.
2016. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
54%
Ez a film nem magyar film, viszont a holokausztipar része. Semmi köze nincs a magyarokhoz.
2016. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!