Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kell állandóan fanyalogn...

Miért kell állandóan fanyalogni a Saul fia című film miatt?

Figyelt kérdés
Itthon tényleg senki nem tud semmilyen, minket, magyarokat érintő sikernek örülni, mindig azt kell keresni, hogy hol lehet belekötni. A Saul fia kapcsán egy csomó helyen láttam olyan kommenteket, hogy "csak azért esélyes mert holokausztról szól", "ha Trianonról szólna, akkor nem nyerne". Ez a hozzáállás annyira szánalmas és kicsinyes, hogy komolyan szégyellem magam a származásom miatt az ilyen emberek miatt.
2016. jan. 11. 08:54
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

#43


Ne fenyegess!


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, ot rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb buncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedo szabadságvesztéssel büntetendo.


Számolod nekem vissza a napokat?

Ki vagy te, hogy engem fölszólíts bármire is?

Ez meg már önbíráskodás.


Önbíráskodva, fenyegetéssel arra akarsz kényszeríteni, hogy kérjek bocsánatot valami miatt ami nem ütközik semmilyen törvénybe, jogszabályba.


61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.


Jogomban áll kifejteni a véleményemet. Ha ez neked nem tetszik, ne olvasd. De főleg ne akarj a véleményem elhallgatására illetve a kinyilvánított véleményem miatti bocsánatkérésre kényszeríteni.


Tehát amit én csináltam: Éltem az állampolgári jogommal miszerint szabadon véleményt nyílváníthatok.


Amit te csináltál: Önbíráskodsz, fenyegetsz, kényszerítesz.


Továbbá ha engem mint büntetlen előéletű törvénytisztelő Magyar állampolgárt mindenféle valós indok nélkül feljelentesz(ami természetesen tárgytalan lesz) azzal nagy nyilvánosság elött csorbítottad a becsületemet, a jó hírnevemet. Aminek megint csak jogi következményei vannak.

2016. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim válasza:
Tisztelt kérdező! Én művészileg elismerem a filmet, és dijazom azt is hogy egy új szemszögből lett forgatva a film!De ne egy olyan témáról szóljon a film ami már százezerszer elhangzott minden évben és nem azért mondom mert hogy a zsidókról szól, hanem már unalmas hogy a csapból is ez folyik és azért szerintem többre lett volna képes nemes jeles lászló egy olyan témánál amit már 1000 szer kiforgattak. Ez kb olyan minthogy a disney felvásárolta a star warst és jj abrams rendezte a star wars 7 et. JJ abrams filmjeit negyed annyian nem látták, vagy hallotak róla mint a star wars ról. Az mindegy hogy szar volt e a star wars 7 vagy nem, de mivel szerepel benne a star wars szó ezért várhatóan megnézi a fél világ és nem azért mert jj abrams rendezte!
2016. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Eleve a kérdés feltétele idézte elő azt, amit kifogásolsz. Lehet, hogy pont az volt a célod, hogy kifogásolhass, ki tudja.


A fanyalgás arra vonatkozhat, mint ahogy sokan írták, hogy a film csak áttételesen magyar. Ami bajnak nem baj, hiszen magyar IS, az alkotók és az anyagi háttér szerint.


Szerintem a fanyalgás arra vonatkozik, hogy ránk, magyarokra nem fejez ki semmit, mint pl. a Jancsó filmek kifejeztek. Valamit, ami MI vagyunk, úgy magyarok, nemzetiségek, cigányok, zsidók, tótok, svábok, stb. mindenki cuzammen.


Mintha inkább egy olyan film lenne, mint az " idegenlégiósok" a sportban, a fociban pl.

Csak nehéz kifejezni, hogy mi az, ami nem egészen stimmel; főleg, amikor vannak, akik egyből azzal jönnek, hogy "a magyarok hibásak", úgy általában. Pedig a többi hibás mellett a legkevésbé, abszolút értelemben sem, és relatíve sem.


Szerintem nagyon nehéz magyarként -de talán még úgy általában is- Saul önzését elképzelni, beleképzelni magunkat a helyzetébe, akármilyen kivételesen szörnyű helyzetben is lehetett.

Ebből a szempontból még külön jó, hogy Saulnak hívják, és nem valami kifejezetten magyar neve van.

2016. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!