Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Albus Dumbledore vs Gandalf...

Albus Dumbledore vs Gandalf Ki nyerne egy varázslópárbajban?

Figyelt kérdés

Szerintem Dumbledore nyerne. Gandalfnak elpárolog a varázsereje, viszont Dumbledorenak nem. És ne mondjátok, hogy Dumbledore nem használja a főbenjáró átkokat, mivel a Harry Potter és a Főnix Rendje című könyvben amikor van az a Dumbledore vs Voldemort párbaj, Albus Dumbledore gyilkos átkot küld felé, Voldi egy pajzsot csinál maga elé. Meg is kérdezi:

- Csak nem akar megölni, Dumbledore? Nem illik magához az efféle brutalitás

- Tudod Tom, más módon is lehet végezni az emberrel, nem érném be azzal, ha csupán a halálba küldelek...



#Gandalf #Albus Dumbledore #varázslópárbaj
2016. nov. 26. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont én úgy tudom, hogy Gandalf mint minden mágus a gyűrűk urában igazából ilyen természetfeletti lény, tehát nem simán ember és azt hiszem nem is használhatja a teljes erejét (ebben nem vagyok teljesen biztos). Ezen kívül legyőzte a Balrogot ami olyan brutál egy szörny amilyen a Harry Potter univerzumban nincs. Szóval én nem vagyok olyan biztos ebben...
2016. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, Gandalf nem mutathatja meg igazi mivoltját, ő gyakorlatilag istenszerű lénynek számít, sokkal magasabb szintű létforma, mint Középföldi halandó lakói. Őt is köt egy szabályzat, ezért nem is avatkozik be közvetlenül a dolgokba, inkább sugall, útmutatást ad Középfölde lakóinak. Gandalf "súlycsoportja" Sauronnal, és ahogy a könyvből/filmből is megtudhatjuk, Sauront sem megölik a Gyűrűháborúban, hanem csak a semmibe küldik vissza.

Nem ismerem a HP univerzumot, de hacsak nem isten maga Dumbledore is, akkor ez a kérdés igen hamar tisztázódik.

2016. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 válaszoló: A HP univerzumban nincsenek ilyen brutál szörnyek? A Baziliszkusz? A dementorok? Az óriások?
2016. nov. 26. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Azok kispályások egy Balroghoz képest.
2017. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Milla05 ***** válasza:
53%

Egyértelműen Gandalf.

Nekem egyébként Gandalf egész karaktere sokkal jobban tetszik Dumbledorenal. jobban ki van találva. Néha hirtelen haragú, de egyben bölcs is és néha tréfás. Dumbledore egyértelműen csak a koppintása.

Gyűrűk ura és HP fan is vagyok úgyhogy ez egy őszinte vélemény

2018. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!