Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az Oscar...

Mi a véleményetek az Oscar díjas magyar filmről a "Mindenki"-ről? Szerintetek megérdemelte az Oscart és tetszett nektek?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérek!! Köszi szépen :)

2017. márc. 2. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jó film. Jól bemutatja ezt a "kiközösítéses/megkülönböztetéses" problémát és az, hogy iskolában játszódik csak még jobb, hisz ez a dolog az iskolákban is jelen van. Jól ki lehet beszélni a filmet, sok gondolatot vet fel.

Ezen kívűl jók a képek, a zenék, a környezet/ruhák, és nekem a színészekkel sem volt gondom.

Szóval szerintem jó film és megérdemelte az Oscart. Tudom, hogy sokak szerint viszont nem érdemel ennyi figyelmet, de hát ez csak az én véleményem. :)

2017. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes húzás volt szerintem!Zseniáls.Mindenkiben ott él a gyerek,és ezt tudta a rendező is,én is megkajáltam,meg mindenki..Okos darab!
2017. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút megérdemelte! Csak azokat tudnám elmondani, amit az előttem szólók. Annyit azonban hozzá tennék, nekem nagyon tetszett, hogy a színészek (habár gyerekekről van szó), úgy tudták a betanult szöveget elmondani, ahogy az természetesen történne. Nem úgy, ahogy sokaknál, hogy úgy érzed, csak olvassa..
2017. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Akkor nem vagyok egyedűl nekem nagyon tetszett a film!!
2017. márc. 3. 17:47
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jó film, szépek a dalok, tehetségesek a gyerekek. DE Oscart nem adtam volna. Ebben a liberális világban, (Amerikában kiváltképp) ez tök normális, de szerintem nem az.

Egy sokszorosan díjnyertes kórusba nem veszünk fel újakat, 1 héttel a naaagy verseny előtt. Ha mégis felveszünk, megkérdezzük a kórusvezetőt. Amennyiben úgy ítéli, hogy a kislány alkalmas rá és megtudja tanulni a dalokat, mert kiemelkedően tehetséges, bevesszük. Amennyiben nem az, foglalkozunk vele, gyakorolunk, hogy majd egy év múlva -talán- mehessen versenyre. De lehet, hogy nem fog. Mert lehet, hogy Zsófika imád énekelni, viszont sokkal jobban tud rajzolni. Akkor viszont rajzversenyre küldjük, nem kórusba.

Egy magyar ember itt az önkényes, uralkodni vágyó gonosz boszorkát látja a tanítóban, holott érdekes elgondolni hány versenyt nyertek volna, ha a tehetségtelenek is énekelhetnek. Ha már uralkodót keresek a filmben, az igazgató az, aki kérdezés nélkül is benyomja azt, akinek nincs hangja, pusztán, mert szereti, de emellett büszkén dicsekszik a kórus díjaival. Egy igazgatónak el kell tudni dönteni, hogy mi az iskola célja. Kiemelkedő kórussal ismertté válni, vagy kiemelkedő közösséget építeni. Egyik sem lebecsülendő, de a filmben ez a kettő összemosódik. A film hibája, hogy nem gondolkodtat el, realista dráma akar lenni, de a realitást nélkülözi. Remekül hat az érzésekre, ettől jó film, de objektív szempontoknak nem felel meg, ami egy Oscar díjas filmtől elvárható.

2017. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem azért jó film mert bemutatja hogy a tanároknak nem szabad lebecsülni a diákokat.Vegyes érzelmeket tükröz van benne boldog , szomorú, csalódott rész. A Film végén meg bemutatja hogy tudnak összetartani az emberek.
2017. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Egy kicsit komplexebb azért a mondanivalója annál, hogy minden hamis hangú gyerek is énekelhessen a kórusban. Először én is ezt hittem, hogy csak ennyi van benne, de utána órán elemeztük és tele van a film apró kis jelekkel. Pl Zsófi hajpántja egy glória és először még fehér majd egyre sötétebb ahogy egyre jobban szorong, mert nem énekelhet. Miután viszont elmondta bánatát a barátnőjének, kitisztul ez a glória-lekerült róla a teher- és újra világos a hajpánt. Meg ugye a gyermeki tisztaságot beszennyezi az iskola, a tanárok stb.
2017. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hali!


Amikor még leforgattuk a jeleneteket, nem igazán állt össze a fejemben a kép. De így egyben látni mindjárt más :)

Én sem értettem azt, hogy a végén, amikor mindenki énekel, hogy lehet tiszta az egész. Persze lehet azért, mert szívből énekelnek, és a boldogság kitisztítja a hangokat.


És amúgy gratu, #7, mert ezeket a jeleket még én sem vettem észre :D

Egyébként, ha van kedved, meg még tudsz párat, akkor szívesen elolvasnám :)


Egy a filmben szereplő gyerek

2017. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!