Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Meg szeretnék ismerkedni a...

Meg szeretnék ismerkedni a Warhammer univerzumával, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Még nem igazán ismerem ezt a világot, és nem igazán tudom, hogy hol és mivel kellene elkezdenem. Több kérdésem is van pl. mi a különbség a Warhammer és a Warhammer 40k között? Ki alkotta meg ezt a világot? A Warhammer a társasjátékokkal kezdődött vagy videojátékokkal vagy valami mással? És szeretném meg ismerni a Warhammer világának alapjait is.

2016. aug. 7. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A Warhammer egy sima fantasy világ, a 40k viszont 40.000 év múlva, a jövőben játszódik, sci-fi és fantasy keveréke. Ez két külön világ, még történetileg sem kapcsolódnak össze, csupán a Games Workshop úgy gondolta, kreál egy sima fantasy, és valami merőben új világot (és milyen jól tette).

Amúgy mindegyik társasként született, később írtak hozzájuk háttértörténeteket. A WH40k-t ismerem, arról tudok nyilatkozni.

Ha meg akarod ismerni, akkor kezdésnek Watson-tégla (Ian Watson teljes Warhammer 40k univerzuma) elolvasása, lehetőleg annak is az eredeti kiadása, nem a későbbi polkorrekt változatai, ugyanis a WH40k nagyon durván lezüllött az évek során, hogy szélesebb tömegek is fogyaszthassák. Te is csak akkor mélyedj bele, ha bírod a sötét, nyomasztó, komor, kilátástalan dolgokat, mert ebben a világban még a pozitív értékek is negatív felhangot kapnak. A negatívak meg nagyon negatívak. Ez a szélsőségek univerzuma.

Ha nem tudod beszerezni a Watson-téglát (ami elképzelhető, mert ritka, és akinek megvan, nem feltétlen adná el - én pl 12k huf-ért jutottam hozzá egyhez), akkor ezeket kell elolvasnod (és igen, ha ebbe a világba belekóstolsz, szokjad meg a kell-t és egyéb parancsokat, mert nincs kegyelem, nincs irgalom, még az újszülötteknek sem):

- A bennünk lakó szörnyeteg

- Ikvizítor

- Űrgárdista

- Torz csillagok

- Harlequin

- Káoszgyermek

Ja, ha ez megvan, válassz kasztot, és terjeszd az adott hited vérrel és vassal:)

2016. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Amúgy lezüllés alatt arra gondoltál, hogy nagyon negatív lett? Majd meg próbálom beszerezni amiket mondtál, eléggé meghoztad a kedvem a Warhammerhez. De jöhetnek még a válaszok. :)
2016. aug. 7. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Züllés alatt azt értem, hogy minőségileg trágya lett a WH40k. Nem lett sötétebb sajnos, inkább eltávolodnak a Watson által kreált iránytól, mert (szigorúan saját vélemény) a watsoni Warhammer 40k túl kemény, és nem fér be a populáris kultúrába.
2016. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A legelső játék a Warhammer Fantasy Battle volt (1983), ami egy terepasztalos-ólomfigurás csatajáték. 1986-ban jött ki az asztali szerepjáték, Warhammer Fantasy Roleplay címen. A regények közül a Felix & Gotrek sorozat tagjait (Trollvadász, Skavenvadász, Démonvadász, stb) feltétlenül érdemes elolvasni. Számítógépes játékokból, képregényekből meg annyi van, mint égen a csillag.

Az első válaszadóval maximálisan egyetértek, rettenetesen felhígult a Warhammer univerzum. Már rég nem az a kegyetlen, reménytelen, kilátástalan hely, mint valaha volt, hanem egy izgalmas játszótér, ahol nagy csatabárdok vannak, sőt, bumm meg ratatata. Persze ez senkit sem akadályoz abban, hogy a barátaival a régi stílusban játsszon.

2016. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem kár, hogy fel hígult az univerzum, bár így biztos nagyobb sikere van, de maradhatott volna csak egy rétegnek való világ. Kicsit utána néztem és rájöttem, hogy a társasjátékok alapján készülnek a videojátékok. Mindegyik Warhammer Famtasy Battle és Warhammer 40k társas játék kiadásnak van külön rulebookja, ami gondolom le írja a játék szabályokat meg az infókat. Gondolom ebben lore is van mivel elég vastagnak tűnik. Ezert gondolom, hogy mindegyik kiadás a történet folytatása. De a kérdésem az, hogy a 40k-nek a Watson teljes univerzuma a hivatalos lore része vagy csak annyira, mint a Warcraft-ban a regények, hogy a lore része, de hivatalosan még se?
2016. aug. 8. 10:33
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és még egyszer köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még.
2016. aug. 8. 10:34
 7/13 anonim ***** válasza:

#5: Ma már hivatalosan nem része a kánonnak (lore) a Watson-sorozat. Mikor megbízták Watsont az Inkvizítor megírásával, még nem volt a Warhammer 40000-nek saját irodalma. Az író megkapta a seregkönyveket meg az illusztrációkat, hogy azokból merítsen ihletet. Ehhez képest olyan jó munkát végzett, hogy azóta sem volt képes megközelíteni senki.

Aztán a 90-es évek felé a Games Workshop átesett egy nagyobb átszervezésen, és onnantól mindent a terepasztalos játékoknak rendeltek alá, az lett a kánon. Onnantól a Warhammer könyvekben, képregényekben stb csak olyan információk szerepelhettek, amik a játékokban is hivatalosak. Pl. az Űrgárdista című könyvben shurikenvetővel támadnak hőseinkre, és át is lyuggatják az egyikük páncélját. Nos, az új játékszabályok szerint az Űrgárdisták energiapáncélja túl erős ahhoz, hogy egy shuriken kárt tegyen benne, tehát a fenti jelenet egy új regényben már nem történhetne meg.

2016. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja tényleg, úgy belemerültem a WH40k terjesztésébe, hogy meg is feledkeztem a Watson-könyvek száműzéséről. Azok tényleg nagy népszerűséget értek el a játékosok körében, még Watson is említi az előszóban (a nagykönyben), hogy ez meglepte őt, pedig neki csak ez a világ jutott, eredetileg a fantasy Warhammer-hez akart írni, de azt már odaadták másnak a GW döntnökök. Az a poén, hogy Watson nagy pacifista, mégis egy olyan brutális világot teremtett, amitől a mai gyenge gyomrú lekvár olvasók sírva sírva tennék el a könyvet a pincébe, örök időkre:)

Ha a Watson történeteken átrágod magad, utána nekieshetsz a szabálykönyveknek is, minden frakciónak van (több kiadás is), ezek sok háttérismerettel bővítik a világot, megismertetnek az adott faj történetével, híres alakjaival, eszközeivel stb. Ha ne adj isten elkezded a terepasztalos játékot, akkor úgyis le kell őket töltened a szabály részleg miatt is.

2016. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 10. 10:36
 10/13 1kicsoda1 válasza:

Erre most bukkantam rá itt minden van ami kell (Történelem, könyvek) ;)


[link]

2016. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!