Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretném magam kipróbálni a...

Szeretném magam kipróbálni a regényírásban, de estére elveszítem a motivációt hozzá. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném magam kipróbálni a regényírásban, csak hobbi szinten. Csak az a baj, hogy miután hazaérek a munkából (szellemi jellegű tevékenység), elfáradok, nincs már hozzá annyi kedvem. Ezen kívül a kevés szabadidőmben a feleségemmel is nyilván szeretnék együtt lenni. Valakinek lenne ötlete, hogy mivel tehetném magam motiváltabbá?


Köszönöm előre is!



2020. júl. 8. 13:07
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Véleményem szerint reggel a legjobb írni, akkor a legfrissebb az agyad, próbálj meg korábban felkelni és a reggelből időt szorítani rá. Egyszerűen gördülékenyebb olyankor az egész, összehasonlíthatatlan egy délutáni írással.
2020. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rz szerintem mindenkinek szubjektív, hogy mikor tud jól írni, én pl fáradtan is kifejezetten élvezem. Ki kell próbálni hogy neked mikor a legjobb. De szerintem ott is leheta hiba, hogy egyből regényt akarsz írni, mert az azért egy elég nagy dolog, es lehet ez úgy csapódik le benned, hogy ennyi időd nincs,azért vagy motiválatlan. Vagy csak nem tudod pontosan, hogy mit is akarsz írni. Ha tudod hogy egy fejezetben mi fog történni, akkor menni fog az írás is, csak le kell ülni és elkezdeni gépelni
2020. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alakíts ki egy rutint. Nem kell sokat, de írj.


Napi 100 szó nem sok, de valami, és összeadódik.

Vagy írj hétvégente 2-3000 szót.

Ne tedd túl magasra a lécet, csak kiégsz tőle.



Legyen nálad egy kis zsebkönyv, és ha megüt az ihlet, vess pár sort papírra.


Illetve készíts magadnak cliffhangereket. Mi az a rész amit nagyon meg akarsz írni? Pont az előtt hagyd abba.

2020. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Addig amig nem erzed magad motivaltnak addig ne irj! Ha peldaul napkozbe jut eszedbe valami akkor legyen nalad egy kis jegyzetfuzet, amibe leirhatod
2020. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elkezdeni nehéz egy regényt. Én fokozatosan kerültem bele. Nem regénnyel kezdtem, csak kis novellákkal, majd kicsit hosszabbakkat, majd rövid regényeket írtam, ma már hosszabb regényeket. De voltak kihagyások nekem is. Én is azt tudom javasolni, hogy alakíts ki magadnak egy rutint, és akkor írj (én például általában este írok).
febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!