Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány könyved van, amit többszö...

Molnarmarcell21 kérdése:

Hány könyved van, amit többször újraolvasol?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva kicsit értetlenül állok a nagy könyvespolcok előtt, mert nehezen tudom elképzelni, hogy annyi könyv többségét valaki újra és újra elővenné.


Az internet korában az általánosabb lexikonoknak, szótáraknak sok értelmük már nincs, és nem hiszen, hogy valaki párévente levenné nosztalgiázni Az eltűnt idő nyomábant. Maradnak a szakkönyvek, versek, vallásos könyvek, meg néhány kedvenc regény.


Persze értem, hogy vannak gyűjtők és jól mutat a sok könyv, csak kicsit feleslegesnek érzem megtartani mindet. Szóval hány könyv az, ami betölti nálatok a funkcióját és viszonylag rendszeresen előveszed, és mennyi a "felesleges"?


2021. júl. 5. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Kb 3000 könyvem van, ennek fele szakkönyv, fele irodalom.

Ezek közül gyakorlatilag mindegyik legalább egy-két alkalommal a kezembe kerül, de nagyon sok jóval többször, van, amit egy-két hetente elöszedek.

Kevés van, ami csak ott van, ezek többségét valakitöl kaptam és nem igazán az, amit megvettem volna magamtól is

2021. júl. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Anna0806 ***** válasza:
100%
Nekem még nem sok könyvem van ami saját. Talán olyan 40 darab. Ezek is inkább Young Adult regények mivel 18 éves vagyok. Általában az egy kötetes regényeimet szoktam újra elolvasni mivel azok csak egy könyvet foglalnak magukba, de előfordul mint most is, hogy egy kilenc kötetes sorozatot olvasok újra. Az ilyen nyilván nehezebb, mert több rész ezáltal több oldal stb. Pont ezért azt tudnám mondani, hogy 2 könyv van amit nagyon sűrűn nagyon hamar újra szoktam olvasni.
2021. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Napi négy órát töltök olvasással, ebbe azért belefér több könyv újraolvasása is (nem véletlenül van a Wheel of Time c. sorozat Jordan által írt részeiből 2-6 db példány, és igen, az olvasáson túl, jó nézegetni a különböző kiadásokat - főleg a régebbi US és UK kiadások a kedvenceim),


és hogy a paletta másik végéről (nagyon rövidek) is szedjek valamit, Szabó Magda ifjúsági regényei is több kiadásban megvannak, vagy éppen Jane Austen regényeihez is mindig van új kiadás új bevezetővel, új elemzésekkel (Oxford, Norton stb), más a betűtípus, más a papír, más az élmény. Shakespeare dettó. Babits, Arany, Petőfi stb. műveiből is jó ha van többféle kiadás.


Ha már írtad a nagy könyvespolcokat, nekem egy falon elfér az összes (1800-1900 db könyv, fele angol), ebből komolyabb (Routledge stb.) történelemmel foglalkozó könyv kb. 300 van (a többségük azért nem WOT-hosszúságú), és ahogy már sok irodalomtörténész megállapította, olyan sok jó könyv, színdarab, esszé, vers azért nincs, de az ember nem kizárólag a legjobbak legjobbjait olvassa, arról nem is beszélve, hogy sokan élnek családban, és több olvasó ízlését is kielégít(het)i egy nagyobb otthoni könyvtár.



„nem hiszen, hogy valaki párévente levenné nosztalgiázni Az eltűnt idő nyomábant”


Pedig akadnak ilyenek is. (Személy szerint eddig kétszer olvastam, és még legalább ennyiszer szeretném, ha élek még 15-20 évet.)

2021. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

Filmet is újranéz az ember többször, sőt sorozatokat is, szerintem a knyveket is sokan újra olvassák.

Nekem most elég sok könyv van az elolvasandó listámon, így mostanában nem olvasok olyanokat, amiket már olvastam korábban, de van több olyan könyv is, amit már több mint tízszer elolvastam, és amúgy simán van olyan is, hogy eszembe jut egy-egy könyv vagy jelenet, és előveszem, és bele-beleolvasok a kedvenc részeimnél. Akár csak szórakozásból, akár csak referenciának, emlékeztetőnek.

Nem tudom, pontosan mennyi könyvem van, mert a fele könyvtáram a szüleimnél van, illetve nagyon sok e-könyvem is van, amik értelemszerűen nem a polcon vannak.

Én szeretem, hogy szépen mutatnak a polcon, de tény, hogy ami mondjuk nem tetszett és biztos, hogy nem akarom elővenni a jövőben újra, azt tovább szoktam adni. Vagy antikváriumba adom le, vagy könyvtárba, vagy elajándékozom rokonoknak, ismerősöknek.

2021. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Magamból kiindulva úgy saccoltam, hogy munka mellett kb. havi egy könyvnél több valószínűleg nem fér bele az átlagembernek, ami egy élet alatt kb. 500-at jelent újraolvasás nélkül, így nem tűnt életszerűnek, hogy az átlagember 1000+ regénnyel a polcán akár kétszer végig tudjon rajtuk futni.


Nyilván más a szakirodalom vagy egy-egy vers, mint egy regény. De akkor lehet, hogy csak én vagyok túl lassú, mert filmből sem tudok megnézni heti 2-3-nál többet :D

2021. júl. 5. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ott tévedsz, hogy havonta egy könyvet tud valaki elolvasni.

Én kb két-három nap alatt olvasok el egy átlag regényt, a legtöbb embernek erre kell egy hét, de több nem.

2021. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Én azért nem voltam soha akkora könyvmoly (mint amekkorának képzeltem magam :) de mégis van jó pár könyv amit többször elolvastam, van aminek 3 kiadásából mindegyiket többször.
2021. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

"Magamból kiindulva úgy saccoltam, hogy munka mellett kb. havi egy könyvnél több valószínűleg nem fér bele az átlagembernek, "

Ebben igazad lehet ( bár 500 hónap az csak kb. 41 év), de az átlag itt is csalóka. Van aki évente nem olvas el egy könyvet sem, más heti többet is. Én "fénykoromban" 2 - 3 nap alatt olvastam el egy könyvet ( a seregben sokszor naponta egyet), de máig heti kettőt simán végigolvasok. Kb. 7 éves korom óta olvasok, így legalább tucatnyi könyv van amit minimum kétszer olvastam, de van amit ötször. És a könyvszerető embernél a könyv nem csak egy egyszer használatos tárgy, hanem egyben dísztárgy is. Van akinek makettek vannak a polcán, másnak nippek, valakinek serlegek - és van akinek könyvek.

2021. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még csak 600+pár db könyvnél jár a gyűjteményem.

Ennek kb a fele még olvasatlan, mert tudatosan több könyvet veszek éves szinten, mint amennyit elolvasok. Ez pl a covid korlátozások miatt jól jött , mert a bevételkiesés miatt 3+7 hónapig nem tudtam könyveket venni.

Nekem ez az egyik fő szórakozásom:) Szeretek olvasni.

Évente 20-30 könyvet olvasok átlagosan. Nekem így kényelmes, nem rohanok sehova, nem a mennyiségre megyek, azt anyagilag sem bírnám. Szeretek elmerülni 1-2-3 stb hétre 1-1 történetben, a hosszától, oldalszámtól függő persze, hogy meddig tart elolvasnom egy könyvet, férj, kutya, munka, háztartás, egyéb hobbik, rendszeres mozgás mellett.

Idén lehet kicsit kevesebb lesz darabszámban, mert most elkezdtem egy eddig 6 kötetes sorozatot olvasni aminek részei 900+ és 1400+ oldal közt mozognak könyvenként, ezeket azért több idő elolvasni. Idén szerintem nem is lesz már időm másra.

És idén már volt egy 1500+ oldalas könyv amit elolvastam.

Vannak újraolvasós könyveim is persze, de nem sok. Stephen King ( a kedvenc íróm) pár könyvét már többször olvastam, a Tűz és jég dala ( Trónok harca) sorozatot is vagy 3x, és több Dean R. Koontz valamint pár Robin Cook kötetem is többször olvasott.:)

Idővel minden könyvemet el/ illetve újra fogom olvasni.

2021. júl. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvastam már eddig kb 300 különböző könyvet, ennek a háromnegyedét legalább háromszor újraolvastam. Alapból is gyorsabban olvasok, mint az átlag, meg azért diákként sokszor több időm van, mint egy dolgozó embernek. Tekintve, hogy nálam egy vastagabb könyv sem tart ki, csak két-három napig, könyvtárba pedig pár éve még bonyolultabb volt járnom, mindig mindent újraolvastam, és egyáltalán nem untam őket, sőt. Ugyanolyan nagy élmény volt, egy két év elteltével néhány eseményre, szereplőre egészen másképp tekintettem, mint első olvasásnál. Plusz mást nem is nagyon tehettem, hisz a szüleim nem bírnák anyagilag, ha két naponta kéne venniük nekem a könyveket, és bár már szeretnék saját keresetet, azt valószínűleg nem csak könyvekre költeném.
2021. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!