Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri egy könyvet antikvárkén...

Megéri egy könyvet antikvárként megrendelni, mint újonnan?

Figyelt kérdés
Van egy újonnan majdnem 5000 forintos könyv, amit mindenképp meg szeretnék rendelni, de kicsit sokallom az árát. Ellenben antikvárként teljesen ugyanaz a kötet majdnem feleannyiba kerül. Mi a különbség az új, és antikvár könyv között?

2021. nov. 7. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
16 antikváros könyvet rendeltem a libriről + 3 tankönyvet. Mindegyikkel elégedett vagyok. Az állapot olyan, amit a honlapon írnak. Igen, látszik, hogy nem a polcról emelték le, nincs új illata, de nem szakadék, jó állapotú. Szerintem megéri. :)
2021. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Az antikvár könyv nem biztos, hogy szép állapotú. Ki lehet fogni, én rendeltem már és nem volt rossz, de nyilván nem volt hibátlan, az addigra minimum 1 emberen már keresztülment, lehet benne folt, hajtás, lehet rajta sérülés.
2021. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt a könyvet veszem meg újonnan, amit nem találok antikváriumban.(elég sok könyvet fogyasztok, nem tudnám az új kiadásokat finanszírozni) Szeretek boltban vásárolni, ott látom, hogy milyen állapotban van a könyv, de a Libri antikváriumból is rendeltem már, az állapot mindig megfelelt a leírásnak, nem kellett még csalódnom.
2021. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is a Libri Antikváriumból tervezek rendelni.
2021. nov. 7. 19:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat rendeltem már antikváriumból. Általában leírják a hibát és van ahol le is fotózák,de engem nem zavarnak a megsárgult lapok vagy egy megtört gerinc.Sőt valahogy megvan a hangulatuk :D Vajon kié volt meddig volt nála stb...
2021. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 2 évben, mióta viszonylag nagyobb mennyiségben olvasok (évente kb 30-40 könyv), csak azt veszem meg újonnan, amit külföldről rendelek, mivel magyarra még lefordítatlan szakkönyv.

Minden mást antikváriumokból veszek. Az állapot változó, de nem igazán zavar. Volt már, hogy olvasatlan példányt vettem így, és volt, hogy nagyon rossz állapotú könyvet, ez ilyen műfaj. Az az igazság, hogy van csomó olyan szakkönyvem, amit csak antikváriumban lehet megvenni, és mivel kis példányszámban nyomták, örülök, ha megszerzem, nincs választási lehetőségem, viszont belegondolva a Harry Pottert nem biztos hogy megvenném nagyon kutyaráta állapotban, bár magamnak tényleg mindegy.

Egy könyvet vettem itthon újonnan, TGM Antitézisét, azt nagyon király érzés volt újonnan a kezemben fogni, és picit később dedikáltatni az öreggel, mivel hatalmas tisztelője vagyok.

2021. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudok, én is inkább antikváriumból vásárolok. Hiszen egy könyv nem attól jó, ha új...ugye? Persze, ha nincs más választásom, akkor megveszem!
2021. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem van jó és rossz tapasztalatom is. Rendeltem valahonnan (nem írok nevet) úgy antikvár könyvet, hogy időre kihozták.


Ugyanerről a helyről volt, hogy késett a rendelés. Írtam nekik. Még aznap válaszoltak is, a könyv később meg is jött.


Ugyanattól a cégtől rendeltem idén február 28-án 4 antikvár könyvet. Ki is fizettem. 6-8 napos kiszállítást ígértek. Nem jött meg.


2 emailemre annyit nem írtak vissza, hogy "Dögölj meg!", pedig udvariasan fogalmaztam meg, nem értem, miért nem méltatták válaszra a leveleimet.


Hívtam az ügyfélszolgálatot, ott egy férfi azt mondta, hogy idáig csak egy könyvről van hírük és hogy szerinte nem fognak ezek nekem megjönni, de utánakérdez és emailben értesítenek. Nem jött email.


El vagyok keseredve. Több mint négyezret fizettem, de most megtanultam egy életre, hogy előre többet nem fizetek nekik, ha még valaha rendelek tőlük.


Nem nagyon tudom mi mást tehetnék azon kívül, hogy felhívom őket újra majd 16-án és megint semmit sem érek el, hiszen voltam ügyfélszolgálatos anno egy másik cégnél és tudom jól, hogy mi az ő asztaluk és mi nem, mi a határ ameddig ők tudnak segíteni telefonon keresztül, mert nekem is annyi jogosultságom volt, hogy egy rendelésbe beleláttam, cserét vagy törlést kérvényeztem, rendelést rögzítettem, extrém esetekben nem tehettem sokat - az emaileimre pedig, ahogy említettem, nem reagálnak és bosszantó a dolog, elvégre nagyon vártam a könyveket.

2022. márc. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva utolsó. Mi lett azóta?

Tudom nem akarsz nevet írni,de ugye nem a libri/bookline illetve az antikvárium.hu az?

2022. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!