Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen címet adnátok ennek a...

Milyen címet adnátok ennek a könyvnek?

Figyelt kérdés

A fülszöveg így hangzik:


Tökéletes. Szinte túl tökéletes ahhoz, hogy igazi legyen

A bőre porcelán. Gyönyörű, de törékeny. Minden veszélyt jelent rá.

A tökéletességnek ára van.


Egy király egyszer elvesztette a lányát, aki állítása szerint mindenkinék szebb és tökéletesebb volt. Ugyan az elmúlás az élet része, a király nem tudott belenyugodni a lány halálába. Támadt egy ötlete. A birodalma legjobb mestereivel készítette egy porcelánbabát, ami a lánya tökéletes mása volt. Ez egy ideig elég volt neki, azonban a baba nem volt élő személy, nem tudott semmit tenni. Egy idő után a király beleunt abba, hogy egy élettelen porcelándarabot úgy kezeljen, mintha az a lány lenne. Összehívta a világ legjobb varázslóit, hogy leheljenek életet a tökéletes babába. A király nagy jutalmat ígért annak, akinek sikerül a lányt életre keltenie. A varázslók sikertelen próbálkozosok sorozata után összefogtak, és végrehalytottak egy várzslatot, amitől a porcelánlány valóban életre kelt. Az eddig üveges szemei kifejezővé váltak. Élettelen porcelán testrészei megteltek élettel.

A király tele volt csodálattal; az álma végre valóra vált, és visszakapta a lányát.

Aztán egy nap a lány elesett. Nem nagyot, éppcsak megbotlott a szőnyegben. Azonban a tökéletes porcelántestéről letört egy darab, amit a király - az apja - ugyan kinavíttatott, azonban a nyoma ott maradt. A lány már nem volt tökéletes. A király próbált úgy tenni, mintha mi sem történt volna, mintha a lánya még mindig tökéletes lenne, de mélyen belül tudta, sosem fog már rá ugyan úgy tekinteni. Annak érdekében, hogy megfeledkezzen arról, hogy a tökéletes porcelánlánya már nem tökéletes, megpatancsolta a lánynak, hogy mindig takarja el a baleset nyomát.

A lány lelkével viszont senki sem törődött. Senkit sem érdekelt, hogy szeretett volna emberi lenni, és nem csak egy törékeny kis virágszál, amit mindenki véd, nehogy veszítsen az értékéből.


Honnan tudom mindezt? Ez a lány én vagyok.


Szerintetek milyen cím illene hozzá? Nekem semmi ötletem sincs 😥

Ja és előre köszönöm a segítséget ☺️



2022. jan. 10. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, de találtam helyesírási hibát a szövegben!


A porcelán baba

2022. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, elég gyorsan raktam össze, mert még úgyis sok dolgom van még ezzel a sztorival, csak hirtelen eszembe jutott, és muszáj volt leírnom. Illetve nem szeretem, ha sokáig van cím nélkül egy könyv.
2022. jan. 10. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Én meg a te hozzászólásodban, egyes! A porcelánbaba egy szó.
2022. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, a cím az utolsó lépés. A kész történetnek kell címet adni, nem a félkész ötletnek, amit valószínűleg be sem fogsz fejezni. Persze lehet hamarabb is, ha van rá ötlete az embernek, de ha nincs, ne ezen agyalj. Meg kell írni a sztorit, aztán sokkal könnyebb elnevezni.
2022. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm, csak azért kérdeztem, mert mire kapok érdemi választ, addigra lehet, hogy kész is lesz 🤷‍♀️

Vagy legalábbis lesz annyira előrehaladott, hogy simán lehet neki címet adni.

2022. jan. 11. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szemfülesebbek észre fogják venni, hogy a hibák csak elírások. Egy Word doksiba átmásolva (persze, ha van rá lehetőséged, de a libreoffice-t is ajánlják, ami ingyenes) könnyen ki lehet szúrni a figyelmetlenségeket. És hogy elkerüljük a vitát az első és a harmadik hozzászóló között. Porcelánbaba.

Magyarázat, hogy miért: A „porcelán” főnevet és a „baba” főnevet egybeírjuk az alábbi szabály alapján:

Az anyagnévi jelzőt („porcelán”), ha egyszerű szó, egybeírjuk a nem összetett főnevekkel. [AkH11-115, AkH12-116, OH-117]

Erről ennyit. Hogy valami tanáccsal is szolgáljak...

Nem tudom, Wattpad-re, vagy csak magadnak írod, de írás közben úgy is lesz egy pillanat, amikor beugrik majd egy jó ötlet. Ne erőltesd! Az original sztorimban már a vázlatoknál is tudtam a címet, de például a fanfictionnél nem. Ott írás közben ugrott be, hogy ez jó ötlet, mert van egy sajátos hagyományom, amikor új sztorit kezdet, hogy maga a cím valahogy szerepeljen leírva, beépítve a szövegkörnyezetbe. Ez nem kötelező ez csak az én szokásom.

Esetleg néhány tanács:

Ülj le, kapcsold ki egy kicsit az elmédet, ne fokuszálj a körülötted zajló környezetre. Gondold végig maga a történéseket, esetleg, ha sokáig gondolsz egy jelenetre vagy szóra próbálj meg összpontosítani arra, keress rá szinonimákat.

A másik lehetőség, menj sétálni. Este, vagyis amikor kezd sötétedni, annak jobban megvan a hangulata. De ez személy függő is. Tíz perc után jönni fognak azok az ötletek. Lehet, használni fogod, lehet, hogy nem.

Az utóbbit főként ajánlom, mert nekem egy óra séta alatt kész volt egy új könyv vázlata, befejezése, címe stb.

Sok sikert hozzá!

Néhány ötlet, ami felötlött bennem a fülszöveg olvasása közben: A tökéletesség ára; Tökéletlenül tökéletes; Elrejtett titkok/hazugságok/hibák

2022. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Nagyon köszönöm!!

Már megvolt a címem, viszont te egy nagyon jót adtál, és tényleg nagyon köszönöm!

Egyébként Wattpad-re írom, igen.

2022. jan. 11. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívessen! ^^

Ha estleg van linkje, akkor átküldöd nekem? Kiváncsi lennék rá, ha nem baj.

2022. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Itt a linkje, csak még nagyon érdemi sztori része nincs:

[link]

2022. jan. 12. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!