Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményem Sirius Blackről?

Véleményem Sirius Blackről?

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint a kedvenc karakterem, és érdekelne hogy mások szerint mi az ami kedvelhető benne és mi az ami nem.

2023. jún. 11. 15:00
 1/7 A kérdező kommentje:
*vélemények
2023. jún. 11. 15:01
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Én is szeretem őket, ez a kedvenc számom:

[link]

Ja, amúgy a karaktert is a Harry Potterből, csak túl kevés szerepet kapoot, nagyon korán és hirtelen távozott el.

2023. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ezzel egyetértek
2023. jún. 11. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Pitonnal vagyok, bocs. Sirius egy önző, agresszív, felelőtlen alak volt és -sajnos- az is maradt.


Ezzel együtt az egyik legtragikusabb sorsú karakter a sorozatban:

- a vér szerinti családjával rühellték egymást

- sosem tudta meg, hogy az öccse megvilágosodott és átállt

- elárulták és megölték a választott családját

- 21 éves korában bekerült az Azkabanba. 12 év alatt csak túlélni tudott, fejlődni nem. Márpedig a huszonévesek még rengeteget fejlődnek szellemileg...

- ... és ez teljes mértékben látszik a későbbi viselkedésén is. Pl. ahogy Harry és James személye összecsúszik a tudatában. Ha engem kérdezel, részben ez okozta a halálát is: nem tudta meghozni azt a felelős döntést, hogy ül a seggén és kivár (bár tény, hogy Piton félig hasznos, csípős odaszólásai nem segítettek.)

Szóval attól függetlenül, hogy nem a szívem csücske, örültem volna, ha többet szerepel a könyvekben... és látja egy terapeuta.



(Ha meg akarsz ismerni valakit, meg, mit ki mit csinál a kiszolgáltatottakkal! Az Azkabani fogolyban Black az eszméletlen Piton fejét többször beleveri a Shrieking Shackbe vezető járat egyenetlen plafonjába... 🤦)

2023. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Semmi bajom vele,de nem lett a szivem csucske.

Talan mert nem tudtuk jobban megismerni.

Az elozohoz hasonloan en is inkabb Pitonnal vagyok.

2023. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pitonnal vagyok, bocs. Sirius egy önző, agresszív, felelőtlen alak volt és -sajnos- az is maradt."


Mert Piton nem. :DD


Én alapvetően nem bírom a Tekergőket. Úgy érzem, ezekbe a karakterekbe, akikről nem tudtunk meg túl sokat, sokan csak beleképzelnek plusz dolgokat, amiktől szimpi lesz, pedig valójában sehol semmi, hiszen nem is ismertük meg őket eléggé.

2023. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az, ami kedvelhető benne, hogy bátor, és mindent feláldozna Harryért


Ami nem: felelőtlen, meggondolatlan,és úgy kezeli Harryt, mint James pici mását.

2023. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!