Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Normális könyveket (klasszikus...

Normális könyveket (klasszikusok) már senki sem olvas, csak ezeket a "YA" meg "vámpíros romantikus" meg ilyeneket?

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 12:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3%

A kérdezőnek igaza van.


A válaszok pedig jól mutatják az ország „szellemi” állapotát.

2023. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenki azt olvassa amit szeretne. Inkább annak kéne örülni hogy vannak még fiatalok akik szeretnek olvasni. Mert most ezen puffogsz. De ha nem olvasnának, csak az okos telefont bújnák meg a játék konzolokat akkor meg azon értetlenkednél hogy miért nem olvas senki könyvet
2023. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kinek mi a normális. Én úgy vagyok vele, hogy regényt szórakozás céljából olvasok, művelődni ott vannak a szakkönyvek és dokumentumfilmek. Elnézést, ha 8 óra szellemileg és testileg is fárasztó munka után nem az unalmas, nyavalygó, elavult könyvekre vágyok. Én még olyan klasszikust Vernén kívül nem sokat olvastam, ami tetszett, kikapcsolt. Ám ez nem jelenti azt sem, hogy vámpíros romantikus ya-kat olvasok. Pszicho-thrillert és sci-fi-t főleg. Magasról teszek rá, hogy ez ki szerint gáz. Nem azért olvasok, hogy a sznoboknak imponáljak, hanem hogy elfeledkezzek a való világról.
2023. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy szépirodalmi klasszikus attól klasszikus, hogy a felvetett problémái örökérvényűek. Azt értem, hogy neked unalmas (az írásmódja miatt akár), de hogy lehet elavult? Hmm...
2023. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

“Egy szépirodalmi klasszikus attól klasszikus, hogy a felvetett problémái örökérvényűek. Azt értem, hogy neked unalmas (az írásmódja miatt akár), de hogy lehet elavult? Hmm...”


Pl. senki nem udvarol úgy manapság, mint egy Jane Austen regényben. Amikor a klasszikusokat írták, akkor még nem volt tv, így az emberek sok mindent nem tudtak volna elképzelni a 30 oldalas tájleírások nélkül. Nagyon sok könyv depresszív, az ember maradék életkedvét is elveszi. Holott lehet enélkül is társadalmi problémákról beszélni. Mindenki azt olvas, ami akar. Én nem fogok sok klasszikust, akkor sem, ha itt egyesek a fejük tetejére állnak. Művelődésre jobbak a dokumentumfilmek.

2023. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem is kell klasszikust olvasnod, ha nem akarsz, és valószínűleg senki nem fog a feje tetejére állni emiatt. :)

Jane Austen nekem mondjuk pont nem szépirodalom. Inkább nagyobb volumenű írásokra gondoltam, amik örökérvényű problémákkal foglalkoznak. (pl. Bűn és bűnhődés)

Amúgy szerintem a művelődés csak egy részét tehetik ki a dokumentumfilmek, aki valóban művelt akar lenni, annak nyitottnak kell lennie nagyon sok mindenre. (De én sem vagyok az, tudok az lenni, ahhoz kevés az idő.)

2023. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kicsit én is így látom a Molyon, hogy a többség a könnyedebb dolgokat olvassa. Pihenni akarnak. Én is többre számítottam. Persze lehet attól torzul kicsit a dolog, hogy aki komolyabb könyveket olvas, az esetleg kevésbé hajlamos a moly-ra regisztrálni... Egyébként én jó dolognak tartom a moly-t, és amúgy az emberek változnak is, hatnak egymásra, lehet próbálni egymást inspirálni idézetekkel, kihívásokkal. De igen, ez lassan megy, kb. csak beletörődni lehet. Illetve megkeresni azokat az embereket, akik a szerinted normális könyveket olvassák. Mint a klasszikus zene vs. könnyűzene aránya látszik itt is. A többségnek elég a könnyű cucc. Ennek sok oka lehet, pl. szorongás is akár, hogy nem akar még valami plusz igazi drámáról olvasni a saját élete mellé...
ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Molyon egyébként rengeteg nem aktív tag van, aki csak magának vezeti a profilját, és nem karcol meg nem szól hozzá semmihez. Értékeléseknél, idézeteknél, sőt várólistáknál rá lehet bukkanni az azonos érdeklődésű emberekre.
ápr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!