Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a két...

Mit gondoltok erről a két történet ötletről? Részletesebb leírás kellene esetleg?

Figyelt kérdés

Első írásom lenne, de már jópár éve gondolkodom, hogy szeretném megvalósítani az egyiket legalább. ( Összesen 6db ilyen gondolatom van, de ez a kettő az, ami igazán közel került hozzám.)

A szereplők leírása ( Külső és személyiség is. ) már kész, már csak történetbe szeretném

foglalni őket.

Tanácsokat szívesen fogadok akár kezdő, akár tapasztalt íróktól is.

Köszönöm! :D


1. BunnyGuard


Főszereplőnk Usagi Rikka, munkanélküli árva, kinek múltjáról alig akad emléke, és aki küzd a "Lényeknek" nevezett dolgokkal, ezzel megmentve önmagát, városát és környékét a pusztításoktól.

Társa nem mindennapi teremtés Yako, egy szellem, aki plüss nyúl képében kíséri őt pályafutása során, és közelebb áll főhősünkhöz, mint gondolnánk.

De persze az ehez szükséges erőnek igen nagy ára van, ami fokozatosan be is hajtja a fizetségét.


6. Project Pusztító


A dátum egyezik az itteni világéval akárcsak az évszak, nap, óra és perc sőt, másodperc is, csak az eltérés annyi, hogy az emberek nem tudnak arról a világról, amiről én fogok mesélni.

Ebben a világban az emberek háta mögött különféle kegyetlenség, kísérletek zajlanak társaikkal, ( legfőképpen árvák, utcán kolduló fiatalok tűnnek el.) amikről nekik fogalmuk sincsen, és ezen végeredmények miatt a gyűlölőikké is válnak saját, egykoron tulajdon fajtájának.

Én is egyike lettem a "Gyűlölteknek".

Ennek a folyamatnak a megállítása a célom, hogy a többiek ne legyenek ennek a sok szörnyűségnek a tanúi.



jan. 11. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Jaj!
jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Írtam már könyvet, sokat olvasok is, és más tapasztaltabb írók véleményeit is olvasom az írásról. Szóval:

1. Usagi Rikka? Életemben nem hallottam ezt a nevet. Az olvasók szeretik, ha egy hozzájuk közel álló, ismerős név jelenik meg. A Rikka nem éppen ilyen. Szóval sok olvasót veszíthetsz, már csak emiatt is. Válassz egy sokkal maibb nevet, ami nem túl általános (pl. Pista, Józsi, Juli...ezeket ne), de nem túl különleges. Így közelebb áll majd az olvasókhoz.

De ha nyomós oka van, hogy ilyen, akkor nem szóltam. Esetleg leírhatod miért pont ez.

2. Lények, nem túl kreatív. A legtöbben ilyenkor arra következtetnek, hogy egy ihlet hiányos, tapasztalatlan író írta a történetet. Találj ki valami frappánsat. Ami felkelti az emberek figyelmét. Esetleg olyat, ami a valóságban nem létezik. Sőt, az még jobb. Bár azzal főként a fantasy kedvelőket célzod meg, de szerintem a történeted is az, nem?

3. Klisé. Ezzel nincs baj, lassan már minden klisének számít, de ha már ezt választottad, hogy a főszereplő a hős, meg ment mindenkit, bla, bla. Akkor légy kreatív, írd úgy, hogy az olvasónak ne az jöjjön le belőle, hogy megint egy a sok közül. Játszadozz a szavakkal.

4. Yako, a plüss. Ez még érdekes is lehet, ha jól írod meg. Konkrétan az eddigiekben leírtam a lényeget. De ne legyen valami egyszerű ragaszkodás. Mármint ne az legyen, hogy azért van vele, mert kis kora óta meg van neki, meg egyebek. Valami izgalmas okot, esetleg ami megríkatja az embert. Pl. azért van vele, mert régen az édesanyjáé volt, aki a főszereplő születésekor meghalt. (Egyébként Rikka az lány vagy fiú? Már csak ezért is rossz ez a név, senki se tudja ebből, hogy ő most micsoda, kicsoda)

5. A másik leírásod. Az elején azt akartad leírni röviden, egyszerűen fogalmazva hogy jelenbe fogod írni? Ha igen, nem kell így túl csicsázni a dolgot. Játssz a szavakkal, ezt írtam fentebb, de ne így. Ne felsorolás legyen, ne az egyértelműt. Hanem játssz a szereplők érzéseivel, a cselekedeteikkel. Pl. marja a kezét, mert ideges.

6. Apropó. Az érzelmeket ne írd le konkrétan, sokkal jobb ha lehet következtetni, hogy mit érezhet a szereplő. Kicsit megmozgatja az olvasó agyát, nem kell mindent szájba rágni, az nagyon erőltetett.

7. Klisé. Ugyanaz, mint a 3-as pont.

8. Remélem, nem ezt szántad leírásnak a borítóra, mert ha igen, nem sok eladott könyv lesz. Olvass sok leírást, már megjelent könyveken, onnan tudsz ihletődni, láthatod mi az ami beválik.

Egyelőre ennyi. Szívesen segítek még, ha kell.

jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Plüssnyul...ezt inkább ne.

Ettől nagyon gyerekesnek tűnik az írás

Egyébként a lenyekrol meg a megmenti a várost-rol nekem az a Halottlatos film jutott az eszembe(valamilyen Todd volt a címe)olyan mintha koppintanad a filmet.

jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sokat segítettél!

Újra gondolom a kiemelt pontokat.

Oh, és Usagi Rikka egy lány név, mégpedig Japán név lenne. Az Usagi nyulat jelent, ezért választottam a vezetéknévnek, így kötődik a "plüss nyúlhoz is". Pluszban, a történetet is ott képzelem el, így ragaszkodom a névhez. ^^

jan. 11. 15:48
 5/15 A kérdező kommentje:

Esetleg van olyan dolog, amivel nem lenne koppintás jellegű?

Ez csak egy elképzelés, nem végleges, így tényleg bármilyen segítség, ötlet jól jönne.

jan. 11. 15:49
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4-5# 2-es vagyok.

Szívesen!

Nem koppintás jellegű, hanem klisés. Sokan felhasználták már, ezért kell úgy írnod, hogy ne tűnjön fel egyből az olvasónak.

Másodszor, megfordult a fejemben ez az eshetőség, a Yako miatt. Ez esetben, nem feltétlen kell változtatni. Az Usagi jó választás, így hogy nyulat jelent. A Rikkának ha túl sok jelentősége nincs, akkor le lehet cserélni egy ismertebb japán névre, de nem muszáj. Én azt szoktam figyelni a név párosításoknál, hogy a vezeték- és keresztnév csengjen össze, ha kimondja az olvasó, akkor az jól hangozzon.

jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Első vagyok. Kiadónkban ezek a „kategóriák” vannak:

- mi adjuk ki a saját nevünkben;

- a szerző adja ki, mi kiadásban közreműködőként jelenünk meg;

- a szerző adja ki, de letagadjuk, hogy közünk lenne hozzá.

A vázlatod alapján ez utóbbira sincs sok esélyed.

jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem. Még egyszer köszönök minden kommentet, segítséget. Sokat kell ezek szerint még gondolkodnom azon, hogy miként valósítom meg ezt az egészet.

Fejben valamiért jobbnak tűnt, illetve az illusztrációimon is "menőbb" az egész történet menete.

jan. 11. 16:04
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

8# 2-es, 6-os vagyok.

Tapasztalatból írom. Az első könyveim fejben nagyon klasszak voltak, de még képeken is. Aztán később - egy év múlva - újra elolvastam, de az első tíz mondatnál földhöz akartam vágni a laptopot. Többször el kell olvasni, mikor írod, és ne akarj minél hamarabb végezni. Nekem az információk részletes kitalálása tartott fél évbe, hogy hihető legyen a történet. Az első kézirat pedig valahogy nekem mindig csak piszkozat lesz a végén, és kezdek egy másikat. És általában azért, mert túl hamar akarom megírni. Lehet hogy egy nap egy fejezetet se tudsz befejezni, míg máskor lehet kettőt is írsz egy nap. Ugyanakkor van hogy egy hónapig semmit. Türelem játék. A híres írók könyveire is éveket várunk. Az írás időbe telik.

jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőből inkább gyerekkönyvet tudnék elképzelni, nem regényt, és a japán nevek nagyon neccesek.

Amúgy: ha már japán név akkor nem Usagi Rikko, hanem Rikko Usagi, ugyanis náluk is vezetéknév-keresztnév a sorrend.


És ez csak a legalapabb, hogyha külföldi szereplőt használsz, ennek kapásból utánanézel.


Az első számomra gyerekes, már csak a plüssi miatt is, és írói szemmel nézve rettentően klisés - a leírás olvastán pl kapásból Tsukino Usagi jutott eszembe, csak az ő társa Luna, a beszélő macska.


Plusz szörnyen kidolgozatlan.


A regényem első fejezetére, amiről azt gondoltam, hogy WOW! - félévvel később már csak fejemet fogtam, hogy "ez... komolyan ezt és ilyen keveset írtam?" Nulla fontos infó, ami a FEJEMBEN megvan, de hogy én tisztában vagyok vele, az olvasó nincs, szóval le kell írnom.


A könyvemet még nem vittem szerkesztőhöz, mert 1,5 évvel később is dolgozom rajta (aprócska, ám jelentős bakik, logikai bukfencek), és biztos vagyok benne, hogy jópár felett így is elsiklok.

jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!