Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a két...

Mit gondoltok erről a két történet ötletről? Részletesebb leírás kellene esetleg?

Figyelt kérdés

Első írásom lenne, de már jópár éve gondolkodom, hogy szeretném megvalósítani az egyiket legalább. ( Összesen 6db ilyen gondolatom van, de ez a kettő az, ami igazán közel került hozzám.)

A szereplők leírása ( Külső és személyiség is. ) már kész, már csak történetbe szeretném

foglalni őket.

Tanácsokat szívesen fogadok akár kezdő, akár tapasztalt íróktól is.

Köszönöm! :D


1. BunnyGuard


Főszereplőnk Usagi Rikka, munkanélküli árva, kinek múltjáról alig akad emléke, és aki küzd a "Lényeknek" nevezett dolgokkal, ezzel megmentve önmagát, városát és környékét a pusztításoktól.

Társa nem mindennapi teremtés Yako, egy szellem, aki plüss nyúl képében kíséri őt pályafutása során, és közelebb áll főhősünkhöz, mint gondolnánk.

De persze az ehez szükséges erőnek igen nagy ára van, ami fokozatosan be is hajtja a fizetségét.


6. Project Pusztító


A dátum egyezik az itteni világéval akárcsak az évszak, nap, óra és perc sőt, másodperc is, csak az eltérés annyi, hogy az emberek nem tudnak arról a világról, amiről én fogok mesélni.

Ebben a világban az emberek háta mögött különféle kegyetlenség, kísérletek zajlanak társaikkal, ( legfőképpen árvák, utcán kolduló fiatalok tűnnek el.) amikről nekik fogalmuk sincsen, és ezen végeredmények miatt a gyűlölőikké is válnak saját, egykoron tulajdon fajtájának.

Én is egyike lettem a "Gyűlölteknek".

Ennek a folyamatnak a megállítása a célom, hogy a többiek ne legyenek ennek a sok szörnyűségnek a tanúi.



jan. 11. 14:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.


Mennyi novellán vagy túl, és milyen mélységűek érzelmek, leírások, stb szempontjából?

Mert ha te rögtön regényben gondolkozol - ezt nem tudjuk meg -, azt most, ebben a pillanatban felejtsd el, mert 99% nem sikerül.


Én ötéve írtam már rendszeresen és íróköri tag voltam, amikor elkezdtem a regényemet - és most, tízévvel később AZT visszaolvasva a kiadó a második bekezdésnél dobta volna vissza.

Ismétlem, akkor már ötéve írtam novellákat, és pályáztam is velük, de egy regény az egy teljesen más dolog, már csak a terjedelme miatt is.

jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Még valami az első ötletedhez: nagyon romantikusan hangzik, hogy Ő EGYEDÜL küzd a lényekkel (a nyuszit hagyjuk), a valóságban pedig az első harcnál, ahol 3:1 a felállás vége lenne a dolognak.


A filmekben is nagyon létványos az a jelenet, ahol pl Zorro 5 őrrel megküzd, és mindenkit helyben hagy.

Nos, kardozóként tudom, hogy már két ellenféllel szemben sem tudod állni a sarat, elég, ha az egyik mögéd kerül.


Szóval a hősös történetben legyen minimum 2-3 másik, szintén erős társa, vagy nagyon gyors véget és szerencsétlen csaj.

jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*véget ér szerencsétlen csaj
jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további észrevételeket. Tényleg jobbnak tűnik, ha novellával kezdek. Túl sokat akartam egyszerre. 😅
jan. 14. 17:09
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, de semmi baj.


Ha gondolod, és van kész novellád, átnézhetem.


#10; 12

jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!