Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket szeretnél...

Milyen könyveket szeretnél idén elolvasni?

Figyelt kérdés

ápr. 7. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jozef Karikatol - Hasadék, Félelem, Fergeteg

Stephen King- Az

Egyenlőre ők vannak a listán, de nemsokára hosszú idő után beszabadulok a könyvtárba...Gondolom nem is kell többet mondanom 🤣

ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

- Stephen King könyveivel szeretnék haladni. Most éppen a Hosszú menetelést olvasom, de még szeretnék legalább 5-6-t idén.

- Molyos kihívásra fantasy könyveket, pontosan 24-t kell elolvasnom, eddig asszem 7-nél tartok (Anthony Ryan könyvei, Az orgyilkos tanítványa pl)

- Pár régi kedvencet szívesen újraolvasnék (pl Bolyongó)

- Angolul is szívesen olvasnék (a Queen of Fire, Dawn of Yangchen és a Chrestomanci krónikák magyarul meg nem jelent kötetei is várakoznak egy ideje)

- Ezen kívül még a Kakukkszó Rowlingtól.


Tavaly nagyon nem voltam olvasós kedvemben, alulteljesítettem bármelyik eddigi évemet, de idén falom a könyveket, kb úgy mint rég.

ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1-es: De jó is az! Jó olvasgatást akkor! :D


#2-es: Még milyen Stephen King könyveket szeretnél olvasni?

Mik azok a fantasy könyvek, melyeket el kell olvasnod a molyos kihívás során?

A régi kedvencek is nagyon jó ötlet. Van sok jó régi könyv is.

Nem baj az, ha nem minden évben vagyunk olvasós kedvünkben. Tavaly én is keveset olvastam. A mostani évben viszont inkább elterelem a figyelmemet a sok rossz dologról, azért olvasok többet.

ápr. 7. 14:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel az egyik kedvenc íróm, az egész életművét el szeretném olvasni (66 regény meg 10 novelláskötet eddig), úgyhogy... ahogy jön. A Hosszú menetelés után a Borzalmak városát vagy a Talizmánt szeretném elolvasni, hogy a fantasy-s kihíváshoz is hozzáadjak, ha meg nagyon nagyon sok türelmem lesz, akkor lehet Végítélet meg Setét torony szintű monstrumoknak is nekiállok (sajnos még nem olvastam sok könyvét).

A fantasy kihívásban annyi kikötés van, hogy nem lehet újraolvasás, úgyhogy ami a kezem ügyébe akad, azt olvasom. Idő kereke, fent említett művek, Szigetvilág (az animét nagyon szerettem belőle, pedig a Ghibli leggynegébb művének szokták tartani... nem tudom, én szeretem). Most épp a Gyűrűk Urát olvasom (a Kinggel párhuzamosan).


Egyébként neked, kérdező? Mi a terv?

ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg Friedrich Nietzsche - Így szólott Zarathustra című könyvét olvasom. Illetve a német nyelvű Harry Potter 1-et, meg a "Vigyázz, angol" című könyvet.


További könyvek, amiket idén el akarok olvasni:


- újra olvasni 2 Nietzsche könyvet (Ecce homo, Az antikrisztus)

- Újra olvasni Marcus Aurelius "Elmélkedések" című könyvét.

- Brian Greene - Utazás az idők végezetéig.

- Niccolò Machiavelli - A fejedelem.

- Ujma Przemyslaw Péter - IQ, öröklés, környezet

- Danielle Steel - Nővérek (ezt csak úgy. Nem fontos könyv, de ha már ideadták nekem, elolvasom)

Ezeken kívül tankönyveket, érettségire felkészítő anyagokat, akarok olvasni, illetve a National Geographic és a Mindennapi pszichológia magazin új számát is.

Be akarok szerezni továbbá eegy mangát és egy regényt is.

ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4-es: Nekem is King az egyik kedvenc íróm. És én is szeretném elolvasni az összes könyvét. Eddig csak kettőt olvastam el, vagyis a másodikat most olvasom, a Minél véresebb című regényét.


És James Clavell regényei is nagyon tetszenek. Olvastam még régen a Patkánykirályt és a Sógunt, de most szeretném még egyszer elolvasni ezeket is.


És szeretném a Death Note: A halállistát is elolvasni. Bár az nem hiszem, hogy könyvben is megjelent, csak a mangát ismerem.


Két könyvet hogy lehet egyszerre olvasni?


#5-ös: Szép lista, érdekes könyvek. :)

Milyen mangát akarsz még beszerezni? És milyen regényt?

ápr. 7. 17:48
 7/17 anonim ***** válasza:

Miket olvastál Kingtől?

Clavell-t én is nagyon bírom, bár csak a sógunt olvastam. A japán kultúra nagyon közel áll hozzám.


A DN-ből nincs könyv, csak manga, és hajrá a beszerzéséhez, évek óta nem nyomtatják és nem is árusítják Mo-n. :D


Egyébként általában utálok, és nem szoktam két könyvet egyszerre olvasni. Most ARÁNYLAG rendben megvagyok vele (nyaraláson voltam, és nagyon akartam már Stephen Kinget olvasni, úgyh elkezdtem pdf-en a Hosszú menetelést. Aztán hazaértünk, és mivel már két hete akartam olvasni a Gyűrűk urát (imádom a filmet, de a könyvhöz sose volt türelmem), úgyhogy nekiálltam, azt könyv formátumban. A Kinget tegnap kezdtem, holnapra vagy holnaputánra kiolvasom, a Gyűrű még lesz 4 vagy 5 nap szerintem).

ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Eddig csak a Tündérmesét olvastam el. De a többi regényét is szeretném még elolvasni. Nem mondom, hogy idén, de a közeljövőben.

Igen, a japán kultúrát én is szeretem. És érdemes Clavell többi regényét is olvasni, mindegyik szerintem érdekes, egyedi.


Hát, akkor angolul olvasom a DM-et, az se baj. Csak már olvasnám! :D

Kissé elmaradott az országunk ilyen téren.


Én is láttam filmen a Gyűrűk urát. Annyira nem fogott meg. Jó a film, de annyira nem, hogy el is olvasnám.

A Harry Pottert is megnéztem filmen. Tetszett nagyon, mert volt mondanivalója is. Könyvben nem olvastam. Biztos jó lehet. Talán ráveszem magamat, hogy olvassam el.

Én inkább e-könyveket olvasok, vásárolok. Kisebb helyen elférnek. Persze, vannak rendes papírkönyveim is, de kicsi a szobám. És hamarosan elköltözünk, tehát előnyösebb az e-könyv.

ápr. 7. 18:39
 9/17 anonim ***** válasza:

@Kérdező


A Dragon Ball Super mangákat gyűjtöm. Nyáron jelenik meg a 21. kötet németül.

Persze tervben van még pár manga beszerzése is, de ez a sorozat érdekel a legjobban.


Amúgy Death Note mangáim is vannnak (magyarul). 3 kötet hiányzik, azokat majd pótolni kellene. 🤔


Egyébként magyarul is be lehet azt szerezni, csak keresni kell:

Itt például van raktáron:


[link]


A regény, amit be akarok szerezni:

Stephen King: Éjszakai műszak.

Ez egy novellás kötet. #5 voltam

ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#8 Szóval mindjárt a legújabbal kezdtél :D Még nem olvastam a Tündérmesét, de lehet idén arra is sort kerítek, eddig King horror könyveivel foglalkoztam.


Hát igen, a magyar manga kiadás kb halott, de angolul vagy németül mindent be lehet szerezni.


Ajánlom neked a Harry Potter könyveket, én nagyon kedvelem őket. Az első két kötet gyengébb még, az írónő nem találta meg a stílusát, de összességében szerintem zseniális történet. És jobb, mint a film. (Idén tartottam újraolvasás maratont, ezúttal kritikát is írtam a kötetekről Molyon. Ha érdekel megmutathatom)

ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!