Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen gyakorisággal dekoloniz...

Milyen gyakorisággal dekolonizáljátok a könyvespolcotokat?

Figyelt kérdés

Tehát amikor fehér, főleg angol és amerikai írók köteteit, akik nagy eséllyel a könyvükben más kultúrák traumáit sajátítják ki, lecserélitek valami jóra?

Figyeltek arra, hogy milyen íróktól vásároltok új könyveket? És mi a dekolonizált könyvek sorsa? Ugye jó szívvel az ilyesmit senkinek sem adja oda vagy ajánlja fel az ember, hiszen sok káros tartalom szerepel benne.

Ti hogyan szoktátok megoldani?



ápr. 9. 17:11
A kérdező szavazást indított:
havi rendszerességel dekolonizálom a könyvespolcom
félévente bírolom felül a könyvgyűjteményem
évente kigyomlálom a rossz nyelvezetű irodalmat
még nem dekolonizáltam, de tervezem a jövőben, csak a kutatómunkát végzem hozzá
eddig még nem gondoltam rá, de ezek után biztosan utánajárok a könyveim íróinak
nem hiszem, hogy fogok dekolonizálni, de egy ideje figyelem, hogy kinek a munkáját veszem meg
talán soha nem fogom tudni dekolonizálni a könyvespolcom
8 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Én direkt nem veszek történelem könyveket.


Bár a trianonosakhoz nekünk több közünk van, mint az indiánokhoz vagy a négeresekhez.

ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem a kérdést. Pontosan milyen művektől kellene megszabadulni?
ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom például a Tamás bátyja kunyhóját, vagy Az utolsó mohikán-t és társait.
ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

"Figyeltek arra, hogy milyen íróktól vásároltok új könyveket?"


Vásárláskor csak és kizárólag erre figyelek.

A saját magam által vásárolt könyveket soha nem fogom "kigyomlálni"! Azért nem, mert csak olyan könyvet veszek meg, ami klasszikus értelemben vett szépirodalom, vagy tudományos alapokon nyugvó írásmű. Ezek mindegyike örök érvényű tartalommal bír függetlenül attól, hogy fehér, vagy színes bőrű-e az írója, illetve angol-e, avagy maláj.

Amiket másoktól kaptam ajándékba, azok közül néhány már kikötött a könyvtárban - mint ajándék -, ha ott sem tartanak igényt rá, akkor bizony a lépcsőházi beépített szekrényben végzik, aztán majd egyszer lesz velük valami.

ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolnám, hogy ki kellene őket dobni ezért, ha irodalmilag megállják a helyüket. A múlt embereinek bűneit nem a jelenben élőknek kell tisztára mosni
ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem cserélem le a konyveimet.

Amit kapok, vagy veszek az mind nálam marad örökre.

Tudatosan gyűjtöm őket, vadaszom a mások által kidobásra ítélt könyveket.

Jelenleg 600 darab van, ev végére szeretném, ha meglenne az 1000.

ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok idióta, tehát ilyen marhaságokkal nem foglalkozom. Mások helyett haragudni, főleg már halott írókra meg egyszerűen nevetséges. Olyanok foglalkoznak ilyesmivel, akiknek elvette az eszét az internet és a nagy victim culture, meg túl sok a szabadidejük.
ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Én bevallom, hogy volt könyv, amit az író személye miatt raktam el. Pedig nem gondolom magam őrültnek.

Az egyik egy amerikai náci párt tagja és alapítója (azt hiszen az ANP, de nem biztos), a másik meg kreacionista író volt. Könyvet én sem szeretek kidobni, de már nem tudom hol vannak a lakásban, talán a padláson. De látni sem bírom őket.

Amúgy azt hittem nem lehet ilyesmibe csak úgy belefutni, főleg az előbbi példám esetében, de amazon is árulja a könyveit lazán. Aztán ha az ember nem néz utána, akkor fel sem tűnik.

ápr. 9. 21:46
 9/26 A kérdező kommentje:
Ja, meg most a harmadik az a mocsárlányos...elfelejtettem a címét. Volt belőle film és talán valami rovar is van a címében. Gyakran láttam magyar booktubereknél is. De elvileg megöltek egy fekete férfit Afrikában és utána leléptek az országból vagy mi volt a sztorija. Azért ilyenkor én rosszul érzem magam. Ha ez miatt idióta vagyok, akkor vállalom. De nekem azért nem mindegy, hogy kitől olvasok.
ápr. 9. 21:50
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Te troll vagy?
ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!