Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen gyakorisággal dekoloniz...

Milyen gyakorisággal dekolonizáljátok a könyvespolcotokat?

Figyelt kérdés

Tehát amikor fehér, főleg angol és amerikai írók köteteit, akik nagy eséllyel a könyvükben más kultúrák traumáit sajátítják ki, lecserélitek valami jóra?

Figyeltek arra, hogy milyen íróktól vásároltok új könyveket? És mi a dekolonizált könyvek sorsa? Ugye jó szívvel az ilyesmit senkinek sem adja oda vagy ajánlja fel az ember, hiszen sok káros tartalom szerepel benne.

Ti hogyan szoktátok megoldani?



ápr. 9. 17:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
Az hát. Vagy nyanyaszemüveges, piros rúzsos bölcsészlány.
ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
9-es. Gondolom, az Ahol a folyami rákok énekelnek c. könyvről beszélsz. Nagy kár, mert az írója mit sem követett el Afrikában azon kívül, hogy kutatott és tanulmányozott. Hogy a mostoha fia valami kétes ügybe keveredett, annak semmi köze a fent említett regényhez, és annak értékéből mit sem von le. Ez valami hóbort nálad. A kérdésedben szereplő kulcsszavakat pedig az irodalommal hozni összefüggésbe…., hát finoman szólva, hülyeség.
ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok vevő az ilyen szélsőséges elmebetegségekre, ezért soha.
ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%
Felszállni a cancel culture vonatra, vagy egyszerűen elfordulni bizonyos művektől, csak mert ma már nem pc dolgokat fogalmaz meg, az egyik legnagyobb ostobaság, amit olvasó ember tehet. Nem csak mert más korban élő emberek nézetein mai szemmel ítéletet mondani igencsak megkérdőjelezhető, de azért is, mert ha eltöröljük a rossz dolgokat, nem marad miből tanulni, és a rossz dolgok még nagyobb valószínűséggel fognak megtörténni. Magát intelligensek tartó ember azt is befogadja, ami a nézeteivel ellenkezik, maximum nem fogadja el. De elgondolkodik rajta és tud róla. Nem pedig zsigerből elfordul.
ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

Szóval Tamási Áron egész munkásságát kiszkippelhettem volna a suliban, mert nekem székelyként traumát jelent, hogy szóba van hozva, hogy régen mi minden volt jobb?


"- Nekem Surgyélán nevem van - felelte.

- Elöl-e, vagy hátul?

- A magyar világban elöl volt, de most elment a végire."

ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Ez így van. Ha annyire intelligensek vagytok, ahogyan a tizennégyes próbálja beállítani, akkor annak a nézetnek a befogadása sem jelenthet gondot, hogy valakit valami zavar egy könyvvel kapcsolatban és ezért nem olvassa el vagy nem tartja a könyvespolcon. Szerintem elég egyszerű.
ápr. 10. 16:41
 17/26 anonim ***** válasza:
88%
De figyu. Nem mi mentünk be a nappalidba és keztünk kötözködni. Te jöttél ide, úgy tettél fel egy kérdést, hogy feltételezted, hogy a te véleményed az alap, a normális, a szint. Mi erre azt mondtuk, hogy totál nem.
ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Én nem mentem be senki nappalijába.

Ha felhozni egy témát kötözködés, akkor úgy gondolom ott vannak már súlyosabb problémák is.

Nálam például ez alap és normális. Ki vagy te vagy bárki itt, hogy eldöntitek mi lehet a normális?

ápr. 10. 19:53
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

18-as!

"Ki vagy te vagy bárki itt, hogy eldöntitek mi lehet a normális?"


Az általad feltett kérdésre 14 válasz érkezett. Ezek a válaszok így, vagy úgy, de összecsengenek, azonos felfogás mentén azonos értékítéletet hordoznak. Mindezekkel szemben vagy te, egymagad. Akkor vajon melyik oldal áll közelebb a normalitáshoz?

ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Tizennégy válasz (vajon hányat írta ugyanaz?) és még mindig normális számomra, hogy szelektálom a könyveimet. Mivel ezek szerint az én normalitásomon tizennégy válasz sem tud változtatni (azaz míg így is kevesen vagytok), ezért ezek alapján az enyém áll közelebb az igazsághoz.

Míg a ti normalitásotok annyira bizonytalan, hogy pár válaszban sértegetni és személyeskedni is kellett. Most nem neveznék meg dolgokat, ahol a bizonytalanok szintén hasonló eszköztárral rendelkeznek. Ez mindent elmond szerintem. Ennyi.

ápr. 10. 21:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!