Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy is menne ez? (könyvkiadás)

Hogy is menne ez? (könyvkiadás)

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm írt egy regényt,egész érdekes lett (15 éves) és mondta,hogy majd egyszer kiadja. Azt szeretném megkérdezni,hogy 15 évesen nem adhatja ki? És ha igen,hogy megy ez? És körülbelül mennyire költséges?

L/16


2010. dec. 11. 16:44
 1/5 anonim válasza:
100%

Úgy tudom, kiadhatja 15 évesen. Régebben olvastam erről,mondjuk úgy, érdekelt voltam a témában. Az alapján amit láttam meg hallottam a témáról, a könyvkiadásra több lehetőség van: fizet egy nyomdának, vagy kiadónak, és a teljes példányszám az övé lesz, aztán belátása szerint értékesíti, szerződést köt a kiadóval, amiben megegyeznek a haszonban való osztozásról (tehát a teljes haszon egy bizonyos százalékát kapja az író. Ez főleg akkor jó, ha biztos a könyv sikerében. Ha nem lesz sikeres(bár ezt előre nem lehet tudni) akár el is adhatja a szerzői jogát a kiadónak egy bizonyos összegért, így akkor is keres az üzleten, ha egyetlen példány sem kelne el, azonban ha mittomén bestseller lesz, akkor szívás, mert lehet h a mű tulajdonjogát egy akármilyen összegért (pl.:200.000 Ft) eladta és a kiadó milliókat keres rajta hát...:D

Viszont ha nem az utóbbi lehetőséget választja, mindenképpen érdemes levédetni ("copyrightolni"xD). Ez különböző jogvédő irodákban (pl.: Artisjus) vagy asszem a helyi jegyzőnél is meg lehet tenni.:D:D

Sok sikert neki!

2010. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tyű,azt hiszem repdesni fog az örömtől ha megmondom,hogy akár most is kiadhatja! :D Köszönöm! És még egy kérdés: Ez a "levédetés" pénzbe kerül? vagy hogy megy ez? :D
2010. dec. 14. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom vámpírok vannak a barinőd könyvében...
2010. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem,egy darab vámpírról nem esik szó a regényében. Furcsa,ugye? Hiszen mostanság csak vámpíros könyveket lehet látni a boltokban... már a falra tudnék tőlük mászni -.-
2010. dec. 14. 21:22
 5/5 anonim válasza:
Igen jogvédő irodában asszem olyan 8.000 Ft körül van.
2010. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!