Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvem első...

Hogy tetszik a könyvem első fejezete?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el írni és szeretném tudni, mi a véleményetek róla.

[link]

Ezen a blogon található.



2012. dec. 23. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

túl erőltetett. Mindent leírsz, a lány alakját is annyira részletesen, hogy az fáj.

Azt a vermeset meg nem èrtettem..

2012. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fogom mondani, hogy tetszett-e vagy nem, mert hülyeség. Az, hogy kinek mi tetszik, szujektív.

A hibákat viszont leírom:

Valóban nagyon részletes, főleg az elején az a tükrös dolog.

"Gyorsan visszafordulok és berohanok a házba, átveszem a nadrágomat és ma immár másodszorra, útnak indulok, az iskola felé. " -> A "gyorsan" szavak a legtöbb kontextusban elhanyagolhatók, de ha kirakod, rontja a színvonalat.

Nem nagyon olvashatunk benne leírásokat vagy olyanokat, hogy "mondta", "tiltakozott", "jegyezte meg", nem ismerjük az érzéseket.

A végén az a kérdés nagyon erőltetett, és nem egy józen, épeszű gyerekre illik, inkább egy eszelős sorozatgyilkosra, akit diliházba kéne záratni.

Nagyon sokat kell dolgoznod rajta, hogy egyáltalán érdekeljen valamit, de sok sikert kívánok!

2012. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én értem, de ez a könyv egy fantasy... És azért írtam le, hogy hogyan néz ki, mert én így képzelem el, de szerintem elég sokféle képpen lehet barna hajú lányt elképzelni..
2012. dec. 23. 14:49
 4/15 Kameko-san ***** válasza:

Szia!


Én is írok, szóval talán tudok pár hasznos dolgot mondani:

1.: Túl hamar adtál leírást a főszereplőről. Nem kell rögtön az elején bemutatni külsejét, elég később. Meg nem muszáj egyben jellemezni, különböző helyeken is el lehet ejteni pár infót, de végül is ez írótól függ.

2.: A mondatok végére nem csak azt kéne írni, hogy hogyan mondta. Le kéne írni az érzést, vagy a hangsúlyt, vagy közben a mozgást.

3.: Kicsit igazodj a szereplő korához! A sztory elején a főszereplő egy átlagos 13 éves lány volt, viszont már az elején nem igazodtál ehhez. Idősebbnek mutattad a szereplőt a gondolataival. Persze lehet érettebb a koránál, de ezt valahol fel kéne tüntetni. De az idő és az események múlásával változhat a szereplő.

Lényegében csak ennyit akartam. Amúgy a története tetszik, csak a fent említetteken kéne csiszolni.


13/L

2012. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én csak az elejét olvastam, de azzal nem volt baj, és nem értem, hogy ezen az alig(!) két mondaton mi a sok... még kevés is.(alak/haj)
2012. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. dec. 23. 19:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tetszik.

Felületes vagy és unalmas a történet.

A jeleneteket dolgozd ki jobban (és ezalatt nem azt értem, hogy Dora milyen cipőt viselt, vagy SZJG-s tolltartója volt, hanem például reggelizett, felállt, miután elesett, ami ugye nem árt, a párbeszédeket, a történeteket), vagy még jobb ötlet, egyszerűen hagyd ki ezeket és csapj a lecsóba, kezd az ájulással vagy mi az (őszintén szólva a végén már csak átfutottam a sorokat).

2012. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Unalmas.Nem azt mondom hogy robbannjon be a különleges ügyosztály tankokkal ,és akkor ratatatata. Túlságosan húzod a dolgokat.Akkor produkálok én is valamit.



Tél este volt. Azért tél,mivel nyár,már több mint 100 nappal elmúlt,jóval tavasz,és nyár után,de már ösz is elmült,amikor eme dolog megesett.Tán tavasz,vagy ösz állt közelebb htalamas időpontunkhoz.Hideg volt,mivel tél járta,a nyár meg már elmúlt. Géza megragadta takaróját. Kékeszöld pamuttboll készített takaró volt,kétoldalán egy egy delfin díszelgett csontfehér anyagból. Valószínüleg meleg volt,ám nem volt egy márkás darab. Feltehetően kelet ázsia tájékárról hozták kis országunkba,nagy hajókkal,amikre több ember is felfér. A tengerészek,a kapitány,a kormánys,a fűtő,a másodtiszt,az ügyeletes,a hajó szakács,ha hajó orvos,esetleges utasok,és tevékenykedő munkások.Feltehetöleg keletre indult meg a hajó ahhol délre megkerülve afrikát,franciaországba szállították,ahol egy területi elösztőböl különféle boltokba jutott az áru.Onnan szárazföldön,valószínüleg teherautóval vitték tovább a nemes textilt,áthozva az északi határon.A Budapesti józsefvárosi piac eggyik bódéján heverve,Gézának nagyon megtetszett,és megvette,500 forrintért,amit még annak idején keresett meg azzal hogy eladott interneten egy vázát. A Vázát még nagy anyja adta neki.Neki egy Jósef nevű férfi adta el,egy kisseb boltban,sajátkészítésű kék csúcsos váza volt. Amikor Géza megkapta,s pénzszükébe került,bekapcsolta számítógépét.megnyitotta böngészőjét,ami a Google cég által kifejlesztett Chrome böngésző volt. Ezt még egy évvel azelött töltötte le,ingyenesen. A böngésző sávjába begépelte a vatera akciós oldal címét.

W

W

W


-Gépelte géza


PONT

V

A

T

E

R

A

PONT

H

U


Majd leütötte az ENTER vezérlő bilentyűt,


Ping


A böngésző le is kérte Vatera IPjét,géza mris böngészhetett.


Beregsizstrált


GÉZUS12314352354324

néven,és


GÉZUSKAAA12312321312


Jelszóval.Ezek még két éve jutottak eszébe a fürdőkádban.


Belépve,felbocsátotta aukcióra a vázát,250 indulóárral


Napokon belül



JÓZSIKA235452


Fellicitált 500 ra és meg is vette vázáját,amit postafrdulattal,egy Postási Endre nevű kézbesítő kiszállított. Géza hozzájutott pénzéhez,és megvette a zöldeskék delfines pokrócot,a józsefvárosi piacon Lakatos Sándor kiskereskedőtől.Jó darabon sétált,majd busszal ment a Villamosig. Onnan elment Stadionokig,ahonnan csupán 3 metró megálló után már haza is érhetett volna.A Metrón volt ülőhelye.kK-nyelmesen leült.ORosz metró volt, Kerepesi Józsi BKV sofőr vezette a szerelvényt.Leszállt,és felment,de a kijáratnál ellenörzés volt,így fel kellet mutatni a bérletét. Elösször jobb,majd bal zsebében kutattott,végül megtalálta farzsebében az iratot.Fel ment lakásába,és eltette a takarót.Így m a kellemesen betakarózott,a meleg pokrócba,géza,egy táli napon



KÖVETKEZŐ FEJEZET

Kerepesi Józsi életrajza


-Comming Soon

2012. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Najó! Én nem értem, hogy akkor húzzam még, vagy sem? Mert van aki azt írja, hogy igen van aki azt, hogy nem!
2012. dec. 25. 23:25
 10/15 Kameko-san ***** válasza:
Az a baj, hogy az unalmas jeleneteket húzod és kidolgozod, míg az izgalmasabbakat nem. Ha ezt ki tudnád javítani, akkor jobb lenne. De végül is mindenki úgy ír, ahogy akar.
2012. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!