Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy 13 éves lánynak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nos, 13 éves leszek alig pár hónap múlva, de egyszerűen kifogytam a könyvekből, amelyeket elolvashatnék. Milyen könyveket olvashatnék?

Szerintem (de ezt sokan mondják viselkedésem és felfogásom miatt) érettebb vagyok az átlagnál, bár nem tudom, mennyire. Kb. 15 éves korig minden könyv tetszett, amit eddig olvastam. A komolyabb könyvek is lekötnek, például az Örökség-tetralógiát végigolvastam. Tetszenek a kicsit fiúsabb könyvek is harcias természetemből adódva (mint az előbb említett Örökség, a vadonjáró tanítványa, stb... tehát főleg az ilyen témájú könyveket szeretem)

Lenne még néhány kérdésem.

1. Az imádott Jenna Foxot régóta méregetem, bele is olvastam és tetszett, de mi a véleményetek róla rám tekintve?

2. Ugyanez van a Prófécia és annak 2. részével, A kapu őrzőjével.

Az SZJG-t ne ajánljátok, már kiolvastam mindegyik részét és besoroltam a közepes kategóriába. Nem tudom, engem az ilyenek nem nagyon fognak meg...

Tehát, előre is köszönök mindent! (:



2013. júl. 1. 17:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Gravitation , Darker Than Black , Death Note ,Hellsing , Vörös Kert , a Káosz Kapui én ezeket ajánlom :D :)) én nagyon szeretem őket :)
2013. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

mind meg votl ? :D az igen :) rémmetró ,J pop bálvány ,

most hirtelen ennyi :)

2013. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Hmmm... remélem olvasod az én kommentemet is, mert látod sok könyvből csemegézhetsz mostmár, de én is szeretnék neked ajánlani valamit. :)

Én is javaslom a Trónok Harcát, de amúgy tényleg elég durva sorozat és ezt nem feltétlenül a vér mennyiségére értem, hanem a szereplőkkel történő dolgokra. Majd ha elolvasod megérted mire gondolok :).

Na szóval a Trónok Harcával hasonló berkekben járó sorozat Brent Weeks Éjangyal trilógiája. Én elolvastam, és megvett kilóra. Csak ajánlani tudom, és jó olvasást!

2013. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :) utolsó válaszoló, (ha nem gond,) megkérdezhetném a korodat? :)
2013. aug. 21. 15:20
 25/27 anonim ***** válasza:

Már egyszer írtam neked, de most még eszembe jutott valami: Sara Bergmark Elfgren, Mats Strandberg Engelsfors trilógia 1. a Kör 2. Tűz 3. Kulcs (ez még nem jelent meg)

Nagyon tetszett az első két része, ajánlom neked még Lissa Prince A Testbérlők c. könyvet. Ez is nagyon jó, bár nem vagyok teljesen biztos abban, hogy tetszene, de azért nézd meg hogy miről szól stb. :)

2013. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha érettebb vagy a korodnál olvashatnál mély tartalmú könyveket. Társadalmi kritikákkal, pszichológiai megfigyelésekkel, filozófiai gondolatokkal. Gondolom inkább a szórakoztató olvasmányokat kedveled, de egy kicsit ásd bele magad a gondolkodtató műfajokba. Klasszikus és jó.

15 éves korig minden könyv tetszik... Figyelembe veszem ezt a tényt.

Golding: A Legyek Ura

Salinger: Zabhegyező

Oroszok között is találsz neked valót.

Csehov: A három nővér

Gogol: A köpönyeg (novella)

Röhejesnek fogod tartani, de... Swift: Gulliver utazásai

Tolkien: Gyűrűk Ura

Tolkien a legjobb. Kaland? Harc? Gyűrűk Ura.

Shakespeare is zseniális, én minden mondatánál meghalok egyszer.

Romeo és Júlia

Ahogy tetszik

Lear király


Magyar irodalomból Móricz Zsigmond, Kosztolányi-novellák, Mikszáth élvezetesen ír.


Kalandos történetek, harcias, kicsit fiús.

Cooper indián történetei. Vadölő, Bőrharisnya.

Rejtő Jenő könyvei is nagyon jók. Piszkos Fred, a kapitány és az Elveszett cirkáló külön kiemeltek.

Agatha Christie: Tíz kicsi néger, Gyilkosság Mezopotámiában

A kedvenc írónőm, aki történelmi témájú regényeket ír.

Celia Rees: Bűbájos Mary, Farkasszem, Kalózok!, Sovay


Másik nagy regényélmény az angol klasszikusok közül, de ezek inkább ellazítanak.

Dickens: Copperfield Dávid, Karácsonyi ének, Twist Olivér, Szép remények

Bronte és Austen is megállja a helyét, de ők romantikus lelkek, ezért nem biztos, hogy tetszeni fog.


Szórakoztató olvasmányok. Hasonló az általad említettekhez.

Joss Stirling: Lélektársak-trilógia

Az emberek egymásra találásáról szól, és két fiatal igaz szerelméről. Megható, izgalmas.


Ez már egy másik véglet, de ugyanúgy nem bírod letenni.

Sarah Dessen- könyvek. Tökéletes, Egy felejthetetlen év, Altatódal.

Nora Roberts: Északi fény


Ha külön érdekel valami az ömlesztett ajánlásomból, akkor írj rám, szívesen segítek.


13/l

2013. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Erin Hunter - Harcosok Törzse
2013. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!