Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tesóm meg mutadta a régényét...

A tesóm meg mutadta a régényét de nekem nem teccik ő meg nagyot kébzeli magáról. (? )

Figyelt kérdés

nem tudom hogyan mondjam meg ő azt kébzeli olyan jó.nagyon sokat olvas a tesóm má kiolvasodt ebbe az évbe 12 könyvet.De nekem akkor sem tetszik az írása.ja és leírom az alap történet hogy nektek tetszik-e:Virág a szüleivel él és a 223 éves bátyával Budapesten.Egy szép derűfényes délutánon elütik Virág testvérét.Virág szenttanúja volt az eseménynek.Ádám belehal a balesetbe.a rendőrség nyomozni kezd az ügy után.Virágnak az élete is megváltozok a tesója halála után.Virág külnöseket álmodik egy emberről.Az ember kopasz bajúszos izmos testalkató.Az elő álmába látja a embert egy jégkék kocsiba pont olyanba amivel elütödték a bátyját.utána lássa a kocsit egy rajzon a suliba.A suliba haza jövetelt lássa az embert a kocsiba.Amikor Virág kiakarja jelenteni mit jelenthetnek a jelek rá jön hogy az a kocsi volt amivel elütödték Ádámot.Virág nyomozásba fog hogy megtalálja az embert a kocsival együtt,miként a rendőrség semmire se bukkan virág számtalan nyomott talál.Virág úgy érzi a rendőrséget nem értesíti.Virág félelembe fog élni a nyomozása alatt.

ez az alap történet amit a tesóm írt.és a tesóm 10/L meg amúgy fiatalnak tartam.tudom nagyon sokat olvas az első két története óta sokat fejlődött.A helyesírásával semmi bajom csak szerintem nem jó történet.Nektek hogy tetszik? 16/l



2013. júl. 5. 16:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

egy kis javítás a történetetbe:Virág a szüleivel él és a "22" éves bátyjával.


nem 223 évest akartam bocsi gépelési hiba remélem megértittek hogy a tesóm elgépelte én bemásoláskor nem figyeltem :

2013. júl. 5. 16:47
 2/17 A kérdező kommentje:
ja és a könyv most tart a 60-ik oldalon.Meg mindig zenét hallgat írás közbe azt mondja ha hallgat egy zenét jobban ír több ihtletett merít a zenéből .
2013. júl. 5. 16:52
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Határon túliak vagytok?


teccik - tetszik

mutadta - mutatta, kiolvasodt - kiolvasott, elütödték - elütötték

képzeli - képzeli

ebbe - ebben, évbe - évben, álmába - álmában, suliba - suliban, kocsiba - kocsiban

ügy után - ügyben

szenttanú - szemtanú

bajúszos - bajuszos

testalkató - testalkatú

haza jövetelt - hazamenve vagy hazajőve

lássa - látja

kiakarja - ki akarja

rá jön - rájön

nyomott - nyomot


Majdnem minden mondatban szóismétlés van, a mondatok tömör kijelentők, nincs szövegközpontozás és a helyesírás nem hogy "semmi baj", hanem közel állhat a nyelvtan bukáshoz. Ha sokat olvas akkor figyelmetlen lehet, mert nem veszi át a helyes nyelvi kifejezéseket, sem a választékosságot. Pont, vessző, bármilyen tagolóelem után szóközt kell rakni.


De a történet tényleg nem jó, ebben igazad van. Ezt nem lehet bírni 60 oldalon át, ez a kis részlet is taszítja az embert. A zene is valószínűleg eltereli a figyelmét, és arra figyel a helyesírás helyett.

Fejlődésként érdemes Word-ben leírni a szöveget, amiben van magyar helyesírás-ellenőrző, mert ilyen formában kiadni a szöveget igénytelen. Az aláhúzott kifejezés nem díszítve van, hanem jelzi a böngésző is hogy rosszul írták. A másik, hogy akinek nem megy az írás az ne csinálja, nem kell minden divatba beleugrani, mert most épp a történetek a menők.


Ezt pedig ne kötekedésnek vegyétek, a válaszban nincs semmilyen bántó szándék, viszont rengeteg fejlődésre van szükségetek.

2013. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
A helyesírásod alapján te leszel a 10/l. Mellesleg szerintem nem olyan rossz a sztori, főleg ha tényleg egy tíz éves lány írta.
2013. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ne zavard meg az alkotási folyamatot. Ne legyél antimúzsa, hagyd, hogy dolgozzon békében, ne kritizáld. Inkább te is találd, meg, amiben kifejezed magad. Mi az? írás? zenélés? éneklés? tánc, kézművesség, rajz, festés? Alkoss! fiatalok vagytok, ez gyakorlás- később a sok gyakorlás hatására alakulhat ki egyre jobb.
2013. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát ez a sztorry... És mit akar kezdeni a kész történettel a tesód? Próbáltál már rá utalgatni hogy átdolgozhatná itt ott. Ha nem "véletlen" törlés szóba jöhet még. Bocs, de ez tényleg gáz.
2013. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát barátoknak tervezi,de majd kiadásra akar írni egyett az alaptörténete annak is meg van de tísztába van vele még nagy falat neki ezért vár egy jó 2 évet ,és még olvasgat!
2013. júl. 5. 17:23
 8/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4544502-t..


Létezik, hogy 2 ember ennyire ne tudjon írni ? Szerintem nem...

Hiába adod ki magad a 16 éves tesódnak, még mindig gyatra a munkád.

2013. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
minek linkelted azt a linket?nem a tesómnak adom ki magam..!!
2013. júl. 5. 19:08
 10/17 rajcziz ***** válasza:

Nyugi, ez csak az a kérdező, aki naponta teszi ki az új regénye alaptörténetét, amit aztán a legtöbben jól lehúzunk. Nincs ez másként ezzel sem.

1. lépés - tanulj meg helyesen írni! Addig ne is kezdj bele az írásba!

2. lépés - olvass! 12 könyv nem sok, heti egy könyvvel kell kezdened, ha írni akarsz.

3. lépés - tanuld meg, hogy egy történetet kb. hány oldalon taglalhatsz. Én ezt a sztorit 20 oldalnál tovább nem olvasnám. Egy nagyobb regény része lehet, de önálló lábakon nem áll meg.


#3-as

"Határon túliak vagytok?"

"Határon túliként" ezt kikérem magamnak!

2013. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!