Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SZJG-rajongók és bírálók....

SZJG-rajongók és bírálók. Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés
A későbbi korok nemzedékeinek hívom fel a figyelmét a Szent Johanna gimi című könyvre,mely a 21. század elején nagy durranás volt a tizen-(huszon,hatvan???)éves korosztály körében egyaránt. A "célközönség" mindenesetre a tizenévesek voltak. Mindent egybevetve 10 részes a sorozat,a legtöbb egy-egy gimis félévet ölel fel.Mikor ezt a bejegyzést írom,még van egy-két kötet,amit nem olvastam el,de ez is olyan könyvsorozat,amelynek ha egy részét olvastad,olvastad mindegyiket. Hiszen 14 éves csekély élettapasztalatom ellenére egy percig sem voltak kétségeim Reni és Cortez szerelmének kiteljesedéséről,hiszen egy tiniregényt nem lehet NEM happy-end-el befejezni.És mint a legtöbb tiniregény,a SZJG is mérföldekre esik a valóságtól,annak ellenére,hogy a reklámok szerint a mai magyar fiatalokról szól.Miért?Mert Budapesten játszódik és a legtöbb magyar fiatal fiatal pesti. Mert egy francia tagozatos magánsuliban játszódik,és a legtöbb magyar fiatal ilyen suliba jár. És a legtöbb magyar gimiben 12 fősek az osztályok és van sulirádió,TV,pénz mindenre stb.stb.Nem tudom,de ez engem inkább Amerikára emlékeztet,Cortezzel együtt.A másik általános tévedés a SZJG-vel kapcsolatban,hogy megszeretteti az olvasást.Bár olyan értelemben ez igaz,hogy az aranyos tinilányka rajongással olvassa végig a könyvsorozatot,de más könyvet annak ellenére sem fog a kezébe venni,hogy L.Laura telepakolta a könyvet könyvcímekkel. Hogy miért? Mert "a SZJG felülmúlhatalan". Na,ennyit erről.Holnap folytatjuk a karakterek elemzésével.
2013. aug. 13. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

??:D

Te most kritikákat fogsz itt megfogalmazni napról napra, vagy mi?

Ezt előtted itt százan leírták már, érvekkel és ellenérvekkel. Semmi újdonságot nem mondtál..

2013. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

14 éves létedre meglepő éleslátással rendelkezel.


Véleményem szerint semmi baj nincs az SZJG-vel, szórakoztató irodalomra is szükség van. Tisztelem az írónő azon szándékát, hogy megpróbálja felhívni a korosztály figyelmét más könyvekre, zenékre is, tisztelem, hogy felhívja a figyelmet a másság elfogadására és arra, hogy az embernek fejlődnie kell. A baj csak az, hogy a könyv rajongói közül 99% nem fog a kezébe venni más könyvet, nem fog meghallgatni más zenét, nem fog kilépni a saját "klikkjéből" mert a társadalom és a média gondolkodni és véleményt nyilvánítani képtelen zombikká formálja őket, ők pedig hagyják magukat, mert ez sokkal kevésbé megerőltető, mint nyitni más emberek, más élmények, tapasztalatok felé.

2013. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Oké. Szóval kezdjük ott,hogy te mitisakarszezzell? 1. 8részes a sorozat csak a nyolcadik rész 2 könyvre bontották. 2. Egy csomó ember, gyereket ismerek akik csak emiatt szerették meg az olvasást. 3. Cortez Amerikai! Jó, és miért is kritizálod ennyire ezt a könyvet, mert egy csomóan szeretik?! Ha nem szereted, akkkor tarsd meg magadnak a véleményed, mert senkit se érdekel. Aki szereti azért szereti mert tetszik neki, mit nem bírsz ezen fölfogni? Most pontosan az a bajod, hogy híres könyv, és szerinted nem eléggé Budapesti inkább Amerikai? Képzeld ez egy kitalált regény! Kitalált szereplőkkel! Ès ha végiggondolnád akkor tudnád, hogy hiába pazaroltad az időd a kérdés kiírásával! Mert Ez egy fizetős iskola, alapból tandíjjal veszik fel a diákokat, és nyilván egy szegény család gyereke, nem tudja kifizetni a pénzt a tandíjra, tehát pénzzes családokról van szó, nyilván akkor a gyerekeknek is van mindenre pénzük. Ez tök logikus! Holnap pedig folytatod a karakterek elemzésével? Ki vagy te,hogyígy bíráskodsz??
2013. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekem nincs vele bajom, de 15-16 évesen úgy érzwm kinőttem ezt a könyvet. És nem értem mit esznek rajta.

Most ha azt írom, hogy szerintem akinek ez kell az kissé szellemileg alultáplált, le fognak oltani, meg pontozni. Én nem azért olvasok könyvet pl., hogy az számomra ne adjon semmit, se tudást, se élményt. A SZJG egyiket sem ad. De ha valaki ezért olvas, akkor váljék egészségére.

2013. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Mert Budapesten játszódik és a legtöbb magyar fiatal fiatal pesti. Mert egy francia tagozatos magánsuliban játszódik,és a legtöbb magyar fiatal ilyen suliba jár. És a legtöbb magyar gimiben 12 fősek az osztályok és van sulirádió,TV,pénz mindenre stb.stb"


Budapesti gyerekek...tipikus.

2013. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen miért írtad ki ezt a kérdést? Azért, hogy igazoljanak, vagy ellenkezzenek? Tudom, hogy ezzel a két kérdéssel nem válaszoltam, szóval bocsánat, de kíváncsi lettem. A kiírásod kicsit olyan kinyilatkoztatás szerű, amivel nekem nincs kimondottan bajom, csak furcsállom.
2013. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, de felbosszantottam magam ezen, már ne is haragudj. Tizennégy vagy, ne majomkodj itt, fitogtatva a "hihetetlen éleslátásodat", hanem menj, és olvass el egy normális könyvet.

Amúgy köszönjük a tájékoztatást, itt biztos senki nem hallott erről a könyvről, nem ezzel kapcsolatos kérdésekkel van tele ez a fórum.

2013. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszait. A karakterelemzéses mondatot csak véletlenül másoltam ide,bocsi. És nem azért írtam ki a kérdést,hogy nagyon új dolgokat mondjak,csak kíváncsi voltam,mi a véleményetek ezekről az állításokról.És a vélemény lehet pozitív is,negatív is.

És kedves 3. válaszoló:nem vagyok senki,hogy bíráskodjak és nem is ez volt a célom.És bocs,hogy negatív véleményem is van,de ilyen a világ.Ja,és nem az zavar,hogy gazdagok a gyerekek,meg hogy hova járnak,csak az,hogy ez úgy van reklámozva,mint a legtöbb mai fiatal élete.És a legtöbb magyar fiatal nem ilyen helyre jár suliba.És a sorozat MINDENT EGYBEVETVE 10 részes,vagyis a 8.rész 2 könyv,ez már 9 és a kalauzzal együtt 10.

És elismerem,hogy szórakoztató irodalomra is szükség van,csak azt utálom,ha valamit istenítenek.

2013. aug. 14. 13:43
 9/20 A kérdező kommentje:
És kedves utolsó válaszoló:nem akarok fitogtatni semmit és bárkinek lehet véleménye,kortól függetlenül.Ha 24 lennék,több jogom lenne véleményt nyilvánítani,mint most?
2013. aug. 14. 13:49
 10/20 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy van véleményed, az meg egy másik, hogy azt hogyan fejted ki. Jelen esetben te okoskodó, majd én megmondom a tutit, pedig hajj de fiatal vagyok stílusban tetted. Ez húzta ki a gyufát többeknél, köztük nálam is.

Mindenki tudja, hogy nem az átlag magyarokról szól a könyv, lehetetlen karakterekkel. És ? Ez egy könyv, ha szomszéd Ági életét mesélné el, senkit nem érdekelne. Emellett viszont a mai korban játszódik, amit a fiatalok nagyon könnyen magukénak tudnak érezni, az anyagi dolgok nincsenek kiélezve, így jóval könnyebb beleélnie magát az olvasónak. A szerelmi szál, amiért szintén rengetegen imádják a könyvet, a reménnyel kecsegtet, hogy egy átlag lány is megkapatja az álompasit. A nyelvezete egyszerű, néhol humoros. Hát ezért imádják annyira. Személy szerint nekem már elegem van a könyvből, az itteni kérdésektől pedig már agyvérzést közeli állapotba kerülnek néhányan.

2013. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!