Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvem első...

Hogy tetszik a könyvem első fejezete? Szeretnék hasznos és őszinte válaszokat.

Figyelt kérdés

11-12 éves vagyok


1901.3.2. York városában egy újszülött bébi sírása törte meg a korház csendjét. Egy ágyban, boldog 19 éves asszony feküdt, s gyermekét csodálta. Egy bába, kiemelte anyja karjaiból a még véres csecsemőt, és elvitte. Magass, sötétbarna hajú férfi lépett az asszonyhoz. Ám annak arcáról semmiféle öröm sem rít, sőt, még csak nem is mosolygott.

- Lány lett. –mondta az apa egyhangúan.

- Igen! – válaszolt az anya, ki észre sem vette férje nem túl boldog állapotát – gyönyörű kislány! Rád hasonlít, sötét a haja, szeme is barnás...

- Kelj fel, elmegyünk!

- De a gyerek! Amúgy is, most szültem, nem mehetek el!

- Lány. Itthagyjuk. Csak fiú kell, a lány haszontalan. Ha elhozod, megölöm– E férfi, ki apa lett, égéssz végig oly ridegen beszélt, hogy a szép, fiatal asszany kétségbe esseten hajtotta le a fejét, és ágyára borult.

- Gyorsabban, szép „ Heléna”! – gúnyolodoott a férfi. Az asszony felöltözött, becsomagolt, és férje után sietett. Mikor hazaértek, az asszony így szolt:

- De mi baj, ha van egy lányunk is?

- Használhatatlan. Sokat Fogyaszt. Mondj le róla Bessy!- Az anya szobájába rohant, papírt, tollat,tintát ragadt, és írni kezdett.

Hagyjuk , hogy írjon, közben elmondok néhány dolgot.

A férj neve Alfonso Cutbert, 20 évesen elvette Bessy Krungert. A szép Bessy féjéről alkotott kep : Becsületes, jószívű uriembe. S most e két jelző közül eggyet kihúzva ezt írhatta volna: Becsületes, kegyetlen. S ha az ember, már eggyet tévedett, kitudja, a másik sem igaz, ki tudja, lehet nem is becsületes…

A férj haja, s szeme barna, amúgy magass és jóképü . Az ő képe feleségéről: Csinos, könnyen kezelhető. Így hát , lehet tudni, Alfonso szépségéért vette el Bessyt, ki akkor 19 éves volt. A férfi dolgozott, fa vágó volt.

No de térjünk vissza az íráshoz. Az asszony gyönyörű sorokat vetett a papírlapra, és aláírásával illette meg a level sarkát. A level a következő:


Kedves testvérem!

Megszületett első gyermekem, egy gyönyörű kislány. Férjem ragaszkodott ahoz a iszonyatos ötletéhez, hogy hagyjuk ott, mert neki csak fiú kell. Kérlek vedd magadhoz, és neveld fel. A neve Carry legyen, és család neve pedig, Krunger. Mond meg az orvosnak, hogy a kics nagybáttya vagy, biztos odaadják neked. Nagyon boldog leszek, ha megteszed ezt a nagy szivességet. De írni, ne írj nekem, mert a férjem szokta elolvasni a leveleket.


B.K.


Miután megnézte, itt van e férje, s meggyőződött, hogy nincs, elment, es postára tette.

Egy év után fia született, s lányát el is feledte. Igaz, eggyik évben, eszébe jutott, de nem tudta hol, s hogy van, mert lánya s testvére nyomtalanul eltünt Yorkból.



2013. szept. 22. 10:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
én még csak 12 éves vagyok,de én is szeretnék könyvet írni.tudod,nekem nem nagyon sikerül ezért kicsit későbbre halasztom.tudom milyen érzés amikor rosszul sikerül.szerintem próbálj meg kicsit úgymond lazábban írni.ne érts félre nem akarlak megbántani,mint egyesek akik előttem írtak.velem legalábbis az a baj,hogy nagyon erőltetett,de a tiéd azért nem annyira.szerintem egy 11 évestől nagyon jó.és az ne szóljon bele aki meg se próbálta.SOK SIKERT!
2014. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked is!
2014. okt. 9. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!