Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek Rowling jól...

Szerintetek Rowling jól döntött? (Maga a kérdés részletesebben alul)

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy Rowling a Harry Potterben a 7.-k könyvben a történet közepén Ron Weasley meghalt volna és Hermione Harryn vigasztalódott volna.


Szerintem jól döntött Rowling hogy végül nem ,,ölte meg" Ront, így sokkal jobb volt a történet meg nekem Ron eléggé a szívemhez nőtt a történet olvasása alatt, ugyanúgy mint Harry vagy Hermione. Viszont én Harryt és Hermionét a 6. részig mindig egy párnak képzeltem :)

Emellett hogyha Rowling a 2. változatnál döntött volna (Röviden: Ron kampec) akkor mi lett volna Ginnyvel? Mert Harrynek eleve ott volt Ginny és le is volt írva hogy őt szereti...na és akkor annak a tetejébe ott volt Hermione aki a 2. változat szerint Harryn vigasztalódott volna.

Szerintetek melyik változat a jobb? Miért? És hogyha a 2.változat lett volna, mi történt volna a kapcsolatokkal, a történettel?



2014. júl. 6. 17:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő: egyetértek:)

Nekem bőven elég volt Lupin, Fred és Sirius halála, Ron halálát már nem tudtam volna hova tenni.

2014. aug. 19. 14:43
 12/16 anonim ***** válasza:
Harry és Hermione mindig is nagyon közel álltak egymáshoz és legjobb barátok voltak.Kár lett volna ezt elrontani ezt a szép barátságot szerelemmel.Viszont Hermionénak nem Ronnal kellett volna összeházasodni.Lehet ez furán fog hangzani de sok Dramionét olvastam(főként Merengőn,de angolul is) és szerintem ez egy elég meglepő fordulat lett volna.Az,hogy az ellenségből hogyan lesz szerelem és hogyan tudják ezt elfogadtatni a környezettel.
2014. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a kérdésem óta több hónap is eltelt, de ez szembejött velem a neten:

,,Hibás döntés volt, hogy a Harry Potter-regényfolyam hősnője, Hermione Granger az eposz végén nem Harryvel, hanem barátjával, Ron Weasleyvel kelt egybe - ezt a példátlan sikerű sorozat szerzője ismeri el egy hamarosan megjelenő interjúban.


Joanne K. Rowlingot a Wonderland című film-, divat- és celebmagazin legújabb kiadásának egyszeri vendégszerkesztőjéül szegődött Emma Watson színésznő, Hermione alakítója faggatta. A pénteken megjelenő interjúban - amelyből a The Sunday Times című tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lap és a BBC előzetes részleteket idézett - az írónő kijelentette: most már ő is látja, hogy a sztori címadó főhőse "jobban illett volna" Hermionéhoz, mint Ron.


Rowling elismerte: Hermione és Ron románcának nem sok köze volt irodalmi megfontolásokhoz, egyszerűen annyi történt, hogy ő eredetileg így gondolta ki a történet e szálát, amely mellett aztán ki is tartott. Ennek személyes okai vannak: ő vágyott erre, és e saját kívánságának tett eleget - magyarázza a szerző. J.K. Rowling hozzátette: kissé messzebbről nézve most már neki is jobb rálátása van a dologra, és úgy véli, hogy Hermione és Ron végül "párkapcsolati tanácsadónál" kötött volna ki.


Ron és Hermione a regényfolyam végén összeházasodik, Harry Potter pedig Ron Weasley húgának, Ginnynek esküszik örök hűséget.


Az írónőt mindazonáltal e végkifejlettel is dúsgazdaggá tette a varázslóiskolai tanoncok fenomenális világsikere.

A The Sunday Times - amely minden évben összeállítja listáját (Rich List) a Nagy-Britanniában élő felső ezer becsült vagyonáról - Joanne K. Rowlingnak legutóbb 560 millió font (190 milliárd forint) vagyont mutatott ki. Rowling ezzel messze a világ leggazdagabb regényírója, jóllehet az 1990-es évek elején még heti 68 fontos tanácsi segélyből, s munkanélküliként tengődött egy edinburghi szociális bérlakásban.


(MTI)''

2014. dec. 30. 08:37
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mintha Rita Vitol írta volna. Amíg nem én dumáltam ezt le Rowlinggal, vagy nem egy könyvében olvasom, hanem egy bulvár fo.sban addig inkább hagyjuk, nem tény. :)
2014. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nekem is rögtön Rita Vitrol jutott róla eszembe XD
2015. jan. 5. 18:24
 16/16 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga, a magam részéről a kezdetektől a Ginny-Harry párosnak drukkoltam. (Egyébként Ginny a félvér herceg végén bevallja, hogy mindig is Harryt szerette, Michael Cornerrel és Dean Thomassal csak azért randizgatott, hogy elfelejtse Harryt. Nem felejtette el.)

Ron vagy Hermione halála nekem már túl sok lett volna (mondjuk a végére így is túl sok a halott, pl. Colin Creevey).

2015. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!