Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnék átkötni egyik...

Hogyan tudnék átkötni egyik cselekményszálból a másikba?

Figyelt kérdés

Figyeljetek, hosszú lesz:

Írok egy regényt, melynek a felével már készen vagyok. az alábbiakban szeretném nagyvonalakban részletezni a cselekményt, valószínűleg így is terjedelmes leírás lesz:

Jake, egy 22 éves Londoni újságíró egy Gossip nevű napilapnak dolgozik. Barátnője, Amy Jones nemrég szakított vele. Jake a szerkesztőségben lefolytat Amyvel egy újabb vitát, mikoris észreveszi, hogy a szomszédos épület kigyulladt. Jake hívja a tűzoltókat, akik azonban késnek. Az idő egyre fogy, és Jake észreveszi, hogy egy kislány ragadt az épületben. Miután kimenekíti őt, füstmérgezéssel kórházba viszik mindkettőjüket. Jake-nek ott rengeteg ideje van gondolkodni, és összerak egy képet: Amy terhes. Azonnal elmegy a lányhoz, aki beismeri ezt, és a gyerek érdekében ismét összejönnek. Három héttel később Jake talál egy üres borosüveget - az addigiaknál sokkal nagyobb vita robban ki köztük, mire a megtört Amy beismeri, hogy valójában nem vár gyereket, pusztán megbánta, hogy szakított Jake-kel, és így akarta őt visszaszerezni. Az eső hetek óta megállás nélkül szakad, ám Jake otthagyja a lányt, azonban nem haza indul, hanem a szerkesztőségbe, ahol is a főnöke egyik korábbi ajánlatát elfogadja, és elmegy Egyiptomba cikket írni.

Jake nevelőapja, Professzor Archibald Hale szintén vele tart. A repülőtéren megismernek egy kissé szétszórt, már-már idegesítően jókedvű pilótát, Mac McCloudot, aki a kicsi, háromszemélyes gépet vezeti, amivel mennek. Jake a gépen elalszik, és különös álma van egy Dr Inferno nevű férfiről, aki egy másikat, bizonyos Elliven Mottobgnolt fenyeget az erdőben, amiért az elrontotta a kísérletet. Jake nem érti, miről beszél a férfi. Felriad álmából egy erőteljes rázkódásra. A gép lezuhant.

Mac állítása szerint megvakult, ezért zuhantak le. Bár Egyiptomban vannak, az eső itt is szakad. A látása kezd visszatérni, és mivel Kairótól csak néhány kilométerre vannak, elindulnak gyalog, Jake-nek azonban ez csak segítséggel megy, ugyanis eltörte a bokáját.

Mac unokahúga, Ariana McCloud a városban lakik, így elindulnak hozzá. A lány orvos, így ellátja Jake bokáját, azonban még néhány hétig feküdnie kell.

Az időjárás miatt nem indul repülőjárat vissza, Londonba. Miután Jake felépült, elbúcsúznak Arianától, és a Níluson hajókáznak le Alexandriáig, ahol átszállnának egy másik hajóra, azonban elrabolják őket.

Jake egy székhez kötözve, egy fehér szobában tér magához, ahova belép egy fekete hajú, mogorva lány, Susan Sprouce. Ez az első nagyobb áthallás a másik cselekményszálra.

Nem írom most le az egészet, ugyanis akkor estig itt ülnénk (attól függően, mikor olvassátok ezt, amit most ide írok :P). A korábbiakban sem írtam le egy dolgot: Jake-nek van egy különleges képessége - nagyon hamar meglátja az összefüggést a dolgokban. A repülőgépen például kielemezte csaknem Mac egész életét. Gyakorlatilag, ha ismeritek a Sherlock című sorozatot, ott Holmes tulajdonságai hasonlítanak erre. Tehát a lényeg:

Susan elmondja Jake-nek, hogy ennek a képességének a neve animus, valamint hogy a világban létezik egy szervezet, melynek a neve XisumaVoid (ez egy másik dolog, szeretek dolgokat internetes "hírességek" után elnevezni, Jake papagáját például Slowmonak hívják). Ez a szervezet azért felelős, hogy a kívülállókat megóvja a veszélyes lényektől, úgynevezett arcanumoktól. Csak hogy néhányat említsek: echo, lihriff, capite, slitheen... (Na, ki találja ki, hogy a slitheen mire utalás?) :)

Azonban az XisumaVoid (ejtsd: egzúmavojd) legfőbb ellensége nem egy arcanum, hanem egy ember. Dr Oswald "Inferno" Layer, egy volt tudós, aki hatalmat akar. A terve, hogy ellopja az XisumaVoidtól az Xisumák (titkosügynökök) által használt eszközök terveit, így senki ne állíthassa őt meg. Ez azonban csak az első fázis. Ezuán el akar helyezni olyan műholdas jeladókat a világ különböző pontjain, amelyeknek jelei lényegében behálózzák az egész földet, néhány négyzetkilométert kivéve - ez az, ahol Inferno bázisa van. Ezek olyan erős mágneses jeleket bocsátanak ki, melyek elszívják a világból az elektromosságot, így Inferno lesz az egyetlen, aki birtokában lesz. Néhány évtized múlva pedig az emberek istenként fogják tisztelni őt. Ahhoz, azonban, hogy ezt megvalósítsa, szüksége van arra, hogy örökké élhessen - a bölcsek kövére.

Susan azért rabolta el Jake-et, hogy a háromfázisú terv első része ne léphessen működésbe; ugyanis a hajón, amire fel készülnek szállni, utazik egy összekötő, aki az XisumaVoid terveit szállítja Infernonak. Jake (mivel rendelkezik az animus képességével) segítségükre lehetne. Jake beleegyezik.

Mindhárman a hajón kelnek fel egy kabinban, ahol már ott van Susan. Kisebb nyomozás után Jake megtalálja az összekötőt (a részleteket nem tartom relevánsnak).

Susan elmondja nekik, hogy az ő hibájából zuhantak le, ugyanis éppen a Szfinx közelében viaskodott a társaival Dr Inferno ellen, mikoris egy úgynevezett formam nevű eszközzel (ezt úgy képzeljétek el, mint egy lézertollat) meg akarta vakítani a férfit. Nem talált, így valószínűleg a találat az égbe ment, ahol Macet érte, azonban mivel a repülőgép szélvédőjén keresztül, a hatás csak átmeneti volt.

Ennek ellenére Susan nem segíthet nekik hazajutni, ugyanis az emlékeiket módosítania kell, és ha egy akkora mértékű módosítást hajtana végre, amellyel meg tudná magyarázni Jake-nek, Macnek és a professzornak, hogyan kerültek haza, kárt tehetne az elméjükben. A lány elfeledteti velük, amit mondott nekik, és ami a hajón addig történt (emlékezetmódosítás = jacturálás), majd elmegy.

A további részletek szintén nem lényegesek: hajó néhány nap múlva kiköt -> Franciaországban süt a nap, Marseille-ből Párzsba vonattal -> Párizsból Londonba repülővel.

Eddig ennyi. Ez nagyjából a regény fele.

Mivel hazajutottak, ez a cselekményszál itt lezárult. A továbbiakban Jake, Mac és a professzor csatlakozik majd az XisumaVoidhoz... De hogyan? Mi történjen, ahhoz, hogy Susan hirtelen megmásítsa a véleményét a témában, amiben addig hajthatatlan (de fura szó...) volt? Ebben kérném a segítségeteket! :)

Tudom, tudom... A cselekmény nagyon komplikált. Nos, igen, az... Nagyon sok mindent kihagytam a cselekmény ismertetéséből, és minden mozzanat fontos a továbbiak szempontjából, azonban nem akartam nagyon hosszú bemutatást írni (Ja, nem sikerült. :P). Épp ezért ha valakinek valamilyen kérdése lenne, nem ért valamit, én is szívesen válaszolok. :)



#Jake Raines #Professzor Archibald Hale #Susan Sprouce #Amy Jones #Stephen Grey #Ariana McCloud #Helena Skvalling #Dr Oswald "Inferno" Layer #Elliven Mottobgnol
2014. nov. 14. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam el, de kíváncsi vagyok: végül megdugta Jake Susant vagy nem?
2014. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tessék? o.O lol

Mellesleg: igen, összejönnek, de később majd szakítanak, és Susan (aki igazából Helena, de ez most mindegy) Mackel jön össze. :)

2014. nov. 14. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt válaszolnék, lenne egy kérdésem: Amynek, a tűznek és a megmentett gyereknek lesz bármilyen szerepe a későbbi hercehurcában? Mert ha nem, azt javaslom, húzd le őket (Amy esetleg szerepelhet, de csak addig, hogy megadja a löketet Jake-nek Egyiptom felé), mert a sztori így is (túl)komplikált, és nem kell az elejére felesleges lassító tényező.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, nos, nem tudom. Ehhez először is ismernem kéne Susan karakterét, illetve a történet apróbb részleteit, például hogy egészen pontosan mit is csinál az XisumaVoid, vagy mik Inferno tervének a részletei. De így, látatlanban csak néhány (már-már klisészámba menő) eshetőséget tudok felvetni.

Először is, valaki kerüljön bajba. A legkézenfekvőbb, hogy Inferno valamilyen úton-módon megtalálja Jake-et, és fel akarja használni az ördögi tervéhez, amire ugyebár az XisumaVoid közbelép, és ezek után az együttműködés jóformán létkérdés.

De bajba kerülhet maga a szervezet, is, amiről Jake valahogyan tudomást szerez, és úgy, dönt, hogy a segítségükre siet (hogy pontosan milyen indíttatásból, azt megintcsak neked kellene kitalálnod, mert nem ismerem Jake karakterét).

Ezt az extrém időjárás-dolgot nem egészen értem, de ha ez valami olyasmi, mint a Harry Potterben, hogy a jó meg a rossz háborúját a tudatlan "muglik" ilyes időjárásváltozás meg egyéb katasztrófák képében érzékelik, akkor az is lehet, hogy egy ilyen dolog (mondjuk egy hatalmas vihar) telibe kapja Jake-et, vagy valaki hozzá közel állót, és emiatt dönt úgy, hogy megkeresi az XisumaVoidot, vagy valami ilyesmi.

Esetleg egy véletlen folytán Jake fontos lesz az ügyben (mondjuk véletlenül hozzá kerül valami fontos tárgy, vagy ilyesmi) és emiatt kell együtt dolgozniuk.

Vagy derüljön ki, hogy Jake ismeri régebbről ezt az Infernót, és ne tudja eldönteni, melyik oldalra akar állni. :D


De természetesen ezek csak ötletelések. Az is lehet, hogy totál félreértettem a dolgot, és ezek az ötletek nem is illenek a történetedbe. Emiatt kellene neked döntened. Én azon az elven vagyok, hogy a regényírás magányos munka. De hát nem vagyunk egyformák :D


Egyébként ha elfogadsz egy (erősen szubjektív!) építő jellegű észrevételt, én a bokaficamos-gyógyulgatós résznél érzek egy lyukat a sztoriban. Ott tényleg nem történik semmi? Ne hagyd lepülni a történetet! Ugyanez a helyzet a hazaérős, Franciaországos résznél. Ne legyenek benne hosszú átkötő részek. De ez csak az én véleményem.

2014. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Uh, eszembe jutott még valami. Ha mindenképpen bele akarod tenni a tűzvészes részt, akkor annak is köze kell, hogy legyen a történethez.

Pl. lehetne a megmentett gyerek Inferno gyereke, így a főgonosz valamilyen szinten adósa a másik oldalnak. Így sokkal komplexebb lehetne a karakter motivációja.

Vagy Amynek is lehetne valami szerepet adni, mondjuk kiderül, hogy az XisumaVoidnak dolgozik, de közben Inferno besúgója, vagy valami... csak hogy ne legyen tök felesleges az elején az 10-30 oldal, amit a Jake-kel való kapcsolatának felépítésére szánsz.


(Egyébként ez a terhesség-mizéria szerintem felesleges, ha nem szánsz neki később nagyobb szerepet. Ez megintcsak szubjektív dolog, de én azt az elvet vallom, hogy ne legyenek felesleges elemek egy történetben. :D)


Sok sikert az íráshoz! (Esetleg megírhatnád üzenetben, hogy végül hogyan folytatódik a történet, miután ennyit agyaltam rajta, kezd érdekelni :D)

2014. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*leülni


/Na most már tényleg nem írok többet :D/

2014. nov. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez ismét egy olyan dolog, aminél megint csak fogom a fejem: hogy lehettem ilyen elvakult? Annyira ki akartam dolgozni azt, hogy Jake-ék emlékei valahogyan visszajönnek (ugye a jacturálást követően elfelejtenek mindent, ami az XisumaVoiddal kapcsolatos), hogy arra nem is gondoltam, mi lenne, ha az XisumaVoid keresné meg őket (például mert Inferno megpróbál kiszedni belőlük valamit, teszem azt, így védelemre van szükségük). Köszi! Így fogom továbbvinni! :)

Igen, nagyon-nagyon sok dolgot kihagytam, igyekeztem csak a lényeges mozzanatokat részletezni. :) A négy dolog, amit említettél, mind okkal van, és következményei vannak:

- tűz: Jake itt tesz szert az animus képességére

- Amy: egyrészt igen, ő indítja el Jake-et, másrészt a regény végén fontos lesz (vagy esetleg a következők egyikében, valószínűleg folytatásos lesz)

- bokaficamos felépülés: ööö... itt ezt most magyarázhatnám hosszabban. A lényeg, hogy Mac eredetileg nem Londonban él, csak munkalehetőség miatt utazott oda egy rövid időre. Eredetileg Amerikai, a barátnője Amerikában él. Ennél a résznél szakít vele a lány telefonon, így Mac elhatározza, hogy nincs miért visszamennie már oda, így valószínűleg kint marad Angliában. :)

- Fraciaország: Ez talán a legfontosabb. A fejezet magát a vonatutat írja le. Itt Jake gondolatait követjük végig oldalakon keresztül, mikoris elhatározza magát, és rájön, hogy az eddigi élete, melyben semmit nem csinált, és csak úszott az árral, 22 elvesztegetett év volt. Ez egy nagyon fontosa mozzanata itt a karakter jellemfejlődésének. :)


Az időjárást az Inferno által elhelyezett jeladók zavarják össze.


Mellesleg, mint azt mondtam, szeretek a nevekkel szórakozni. :) Azinfelül, hogy néha használom internetes hírességek nicknevét, a legtöbb dolog a latinból jön létre (animus, jactur, remort, formam, capite, stb.).

A főszereplők neveivel más a tészta.

Jake Raines - rain

Professzor Archibald Hale - hail

Mac McCloud - cloud

Helena Skvalling - skyfalling

Helena = Susan, csupán az Xiusmáknak van egy civil fedőnevük. Tehát a 3 főszereplő időjárás után lett elnevezne.

De például ha Elliven Mottobgnol nevét visszafele olvasod... ;)


Mégegyszer köszi a segítséget! :)

2014. nov. 15. 17:20
 7/8 Singham ***** válasza:

Jó alapötlet! Tetszenek az utalások is, ötletesek. Viszont van egy-két dolog, amin én változtatnék:

- Inferno neve. Bocsi, hogy ezt mondom, de klisés nagyon. Valami egyszerűbb név jobb lenne.

- Csata a Szfinx közelében. Kicsit irreális számomra, hisz az ilyeneknél nem egy-két ember szokott lenni, hanem nagyon sokan. Inkább akkor szerintem legyen sivatagban a csata. Meg ez a lézer fegyver is irreális számomra. Ha azért van, hogy Mac gépe lezuhanjon, akkor inkább írd át pl.: hogy egy robbanás miatt elveszti Mac a gép felett az irányítást, stb.

- Meg szerintem eddig a történet kizárja a ,,veszélyes lények" jelenlétét. Legalábbis számomra eddig nem olyan világot festettél le, amibe kellenének. Eddig a történet megállja a helyét nélkülük is. Nem kellenének bele

- Jake képességét is ki tudod magyarázni anélkül, hogy a természetfeletti képességeket kellene adnod: egyszerűen jó a megfigyelő képessége van.

Nem muszáj megfogadnod ezeket, pusztán az én véleményem. Akkor egy-két ötlet:

- Jake emlékfoszlányokban visszaemlékszik, a fontosabb nevekre, stb. Majd valahol találkoznának Susannel, aki először csak ismerős neki, de egyre több dologra emlékszik vissza. Végén már mikor nagyjából emlékszik kérdőre vonná Susant, de ő először letagadná. Viszont később történhetne valami azon a helyszínen, ahol ismét feltűnt Susan, ami miatt azt hiszi a főgonosz Jake is a szervezet tagja.

- Jake és a többiek megfigyelés alatt van a szervez által, végül pedig túl veszélyesnek találnák őket, ezért megakarnák ölni őket, Susan ezt nem hagyná és meggyőzné legyenek ők is a szervezet tagjai. Jake a nyomozói képessége miatt, Mac a pilóta képesség miatt, stb.

Hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2014. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából, most, hogy még csak ennyit tudunk a történetből, valóban nem illenének az arcanumok a történetbe. Azonban több kötetesre tervezem a történetet. Egy sokkal komplexebb sztorit szeretnék felépíteni, egy hozzá tartozó fiktív kettős világgal, ami mégis a való életben foglal helyet, így lehet hogy létezik, lehet, hogy nem. ;)

Nos, az első könyv első fele 100%-ban mi a mi világunkban játszódik, azonban a többi könyv és a jelenleginek a második fele már a másikban fog. :) Lényegében erre építettem az egész történetet. :)

Az Inferno nem a valódi neve, ez csak egy név, amit ő talált ki magának (mint Tom Denemnél a Voldemort). Az igazi neve Dr Oswald Layer. :)

A tippeket köszönöm, megfogadom őket. :)

2014. nov. 19. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!