Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 17 éves fiúnak milyen könyveke...

17 éves fiúnak milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Rövid novellákat olvastam eddig csak szóval valami izgalmas könnyen emészthető könyvet keresek ajánljatok minél többet mert nem biztos hogy bármit ki tudok venni.

2015. jan. 13. 21:13
 1/7 A kérdező kommentje:
(konkrét könyvcímeket írjatok ne úgy hogy XY-nak a könyvei)
2015. jan. 13. 21:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, nem éppen könnyen emészthetőek, de viszonylag rövidek és könnyű olvasni őket... Nekem speciel a kedvenceim (16 éves srác vok) :)


Anthony Burgess: Gépnarancs


George Orwel: 1984


George Orwel: Állatfarm


Az amúgy nem baj, ha valamit lassan olvasol el. Van olyan könyv amit 1-2 nap alatt elolvasok, de van olyan amit 2 hónap sem. Én rengeteg könyvet hagytam amiatt félbe mert mondjuk, csak napi 5 oldalt tudtam volna olvasni, mert ahhoz volt energiám, de én erőltettem 30-40-et és így elszúrtam az egészet. Kezdhettem volna előröl... Szóval, ha úgy érzed nem bírsz koncentrálni várj míg megjön hozzá a hangulatod.


Egyébként ha szereted a novellákat akkor olvass Kingtől és Poetól (ha eddig nem tetted).

2015. jan. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
amerikai desperado
2015. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Douglas Adams: Galaxis Útikalauz stopposoknak vagy Dirk Gently

Orson Scott Card: Végjáték

Chuck Palahniuk: Harcosok klubja

Ez nekem mind örök kedvenc, ami persze nem jelenti azt, hogy neked is tetszeni fognak, de egy próbát szerintem mindenképpen megérnek :)


George R. R. Martin: Trónok harca (ez rövidnek éppen nem rövid... oké, nagyon hosszú, de hátha mégis :D )

Christopher Paolini: Eragon

J. D. Salinger: Zabhegyező

Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései

Takami Kósun: Battle Royale (ez az Éhezők viadalához hasonlít, csak... hát, véresebb)

Rick Riordan: A villámtolvaj (ehhez lehet, hogy idősnek érzed magad, viszont tényleg nagyon könnyed, gyorsan olvasható és szórakoztató)

Ernest Cline: Ready Player One

James Dashner: Az útvesztő

Mark Lawrence: Tövisek Hercege


Egyébként ha leírod, milyen novellákat szeretsz, talán könnyebben tudnánk segíteni - hogy klasszikusabb, újabb, vagy miféle könyveket ajánljunk :)

Viszont azt írod, hogy "ki tudod venni", szóval gondolom könyvtárból: a legtöbb könyvtárban a könyvtárosok nagyon kedvesek és segítőkészek, és ők tudják, hogy a hozzád hasonló korúak melyik könyveket szeretik :)

2015. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. A galaxis útikalauz stopposoknak tényleg jó... Jobb mint a film.


A Harcosok klubjához annyit fűznék, hogy nekem filmen az egyik kedvencem. Könyvben meg nem olvastam, de Chuck Palahniuk Halálkultusz C. könyvét azt igen és számomra az egyik legrosszabb dolog amit eddig valaha olvastam... Egyszerűen nem jó. És ráadásul a magyar kiadás tele van elírásokkal/elgépelésekkel. Persze pl. ha a molyon körül nézel vannak akik 5 csillagot adtak rá, de bőven akadnak akik 2-t, vagy kevesebbet. Ez nem véletlen és aki erre a vacakra 3 csillagnál többet adott az egész egyszerűen a Hacosok Klubja miatt adott annyit. Nem szeretem azt sem, hogy egy a hátoldalára nyomtatott Tyler Durden idézettel akarják eladni. :/

2015. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Brandon Hackett: Az időutazás napja

Könnyen olvasható, mert -az neve ellenére- magyar a szerző ,300 oldal körül van. Ráadásul letehetetlenül jó és érdekes témát boncolgat...

2015. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne kijelenteni, hogy aki öt csillagot adott a Halálkultuszra, az mind a Harcosok klubja miatt adta. Mi van, ha azért, mert, nem is tudom, esetleg tetszett neki?

De nem kötekedni akarok, bocsánat, csak rávilágítani arra, hogy azért, mert a Halálkultusz esetleg nem jó, a Harcosok klubjának még adhatunk egy esélyt :) Egyébként pedig nem ismerjük a kérdező ízlését, úgyhogy végül is teljesen felesleges azon gondolkoznunk, hogy mi fog tetszeni neki és mi nem. Majd utánanéz a könyveknek, amiket ajánlottunk, és eldönti, hogy őt melyik érdekli.

2015. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!