Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol van Árkod, ahol Szabó...

Hol van Árkod, ahol Szabó Magda Abigél c. regénye játszódik?

Figyelt kérdés
Próbáltam már keresni a neten, de nem találom. Esetleg csak kitalált városnév lenne? De akkor a filmet hol forgatták vajon? Nekem oda muszáj eljutnom, kérlek, segítsetek!
2008. aug. 23. 10:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
06-22 17:12-nek: Úgy értette az a válaszoló, hogy van egy debreceni iskola, a Dóczy, és annak volt az igazgatója Dóczy Gedeon, valamikor a 19. század vége felé, vagy mikor. Szóval jó régen. Tehát a Torma Gedeon nevű szereplő egy régi iskolaigazgatóról kapta a nevét.
2010. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
4%
Ha falun laksz kertesházba kinyitod az ablakod ami az utcára néz ott van egy árok na átvan árkod ! Árkod város sehol sincs az csak kitalálta a hülye Szabó Magda mint Dömölköt is az sincs csak Celldömöl az van Szia !!
2011. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 csodafarkas válasza:
79%

"Ha falun laksz kertesházba kinyitod az ablakod ami az utcára néz ott van egy árok na átvan árkod ! Árkod város sehol sincs az csak kitalálta a hülye Szabó Magda mint Dömölköt is az sincs csak Celldömöl az van Szia !!"


Anyád a hülye, aki képtelen volt téged megnevelni!

2012. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
93%

Én is legalább vagy 20-szor láttam ahányszor adták a tévében mindig megnéztem ezen kívül is még sokszor megnéztem és egy nagyon jó a könyv is. Életem első könyve amit nem azért olvastam el mert kötelező olvasmány volt és olvasónaplót kellett volna belőle írni. :)

Torma, Gina és a többiek mind nagyon jók :) Régebben egy olyan iskolába szerettem volna járni mint a Matula, de sajnos nem találtam :/

Én is szívesen beszélnék egy olyan emberrel aki mindent, de tényleg mindent tud az Abigélről :)


Az utolsó előtti "hülye Szabó Magda" válaszolónak meg csak annyit mondanék, hogy ha majd ha te is írsz egy ilyen könyvet, aminek ilyen népszerűsége lesz, aztán megjelenik filmben, még akkor sem lenne szabad neked egy ilyen csodálatos írónőt lehülyézni!!!! És néha jobb, ha csöndben maradsz mintha kimondod/leírod a véleményedet!

Az intelligencia látom nagyon a toppon van nálad!!

2013. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Borbély Gézáné válasza:
94%
Sziasztok! Én tudom hol forgatták az Abigél filmet.A Vámos Ilona EÜ Szakiskolában. Ugyanis ott tanultam és kényszer szünetre kellett mennünk a forgatás miatt. Azt a fekete csigalépcsőt ezerszer megjártam.A tantermek amikbe tanultak ott tanultam én is. Nagyon jó volt látni és emlékezni Gabó
2015. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
És a szobor soha nem volt semmiféle ligetben . Az október 6 u. 19 alatti udvaron volt és csak a forgatás kedvéért vitték át a vácrátóti arborétumba ,aztán vissza és letört az orra :D Nem semmi hogy mennyi titok van ebben a filmben.
2021. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A Matula gimnázium a debreceni Dóczy Gimnáziumot mutatja be ,a mai napig híres a szigoráról és a jó tanulmányi eredményeiről.
2021. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A mintául szolgáló Dózcy Gimnázium nagyon is létezik Debrecenben!

Szabó Magda is diákja volt.

Dóczy Gedeon valós személy volt.

A Dóczi mellet megtekinthető Szabó Magda nevével fémjelzett emlékház, érdemes elmenni, megnézni!

Még a Múzeumok Éjszakáján is látogatható lesz!

[link]

2023. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!