Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a ponyvaregény?

Mi a ponyvaregény?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de nem láttam kielégítő választ, ezért felteszem mégegyszer. Nem a film érdekel, hanem az irodalmi kifejezésnek egy viszonylag megbízható definíciója, lehetőség szerint forrással együtt. A Wikipediát már olvastam, köszönöm.

2015. dec. 2. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, azok a regények, amik a tömeg szórakoztatására lettek írva. Nem a kultúra, ismeretterjesztés, látókör szélesítése a céljuk, hanem, hogy minnél többen megvegyék. Azért ponyva, mert régen fillérekért árulták ezeket a nem túl igényes, egyszerű könyveket a földön egy ponyváról.
2015. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1975-ös kiadású Magyar Értelmező Kéziszótár szerint (ez van itthon, nem tudom, a későbbi kiadásokban ugyanez-e):

ponyvaregény: Értéktelen, rendszerint igénytelen külsejű, (olcsó,) töbnnyire kalandos tárgyú regény

Felette van a ponyvairodalom: Értektelen, rendszerint kalandos tárgyú prózairodalom / Régebben vásárokon (ponyván) árult kiadványok összessége

2015. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Seggszonda ***** válasza:
egyszerű megfogalmazású, hatásvadász, igénytelen vécépapír
2015. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!