Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Harry az egyik fiát a Perselus névvel is illette?

Figyelt kérdés

Negatív és pozitív gondolatokat is várok...

Rowling helyében én sokkalta inkább neveztem volna el pl. Siriusnak, Remusnak vagy Alastornak. Lényegében, csak mert a film végén kiderül, hogy Piton hűséges volt Dubledorehoz, meg, hogy szerette Harry anyját, attól még Harrynek igen is megkeserítette az iskolai éveit amit egy légtérben töltöttek. Gonosz volt az órákon, szánt szándékkal rossz jegyeket adott neki, amikor kiürítgette az üstjeit meg összetörte a fiolát. Gyakran levonta a Griffendél pontjait, és sokat küldte büntetőmunkára, kegyetlenül beszélt vele, és plusz fájdalmat okozott azzal is, hogy az egyik büntetőmunkát a halott apja és keresztapja régi iskolai csínytevős aktáit pakolászhatta, stb.

Nyilvánvaló, hogy Harryt nem szerette, csak az anyját, hiszen ha nem is babusgatta vagy kivételezett vele, de szándékosan a szívébe taposott nem egyszer.


Szerintetek ennek ellenére, megérdemelte Piton, hogy Harry egyik fia róla kapja a nevét?



2016. jan. 18. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Viszont Piton nelkul Voldemort nyert volna, es Piton felaldozta az eletet a "jo" ugyert, nem is csekely kockazatot vallalva - legtobben szembe nezni se mertek Voldemorttal, o nyiltan szembe hazudta :)
2016. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Piton bátor ember volt, de a bátorságát nem jó ügyért vetette latba. Egyszerűen csak nem tudta elengedni a régi iskolai szerelmét (az ilyenfajta görcsös ragaszkodás általában nem jó dolog), és ezért bosszúvágyból Voldemort ellen kémkedett. Egyáltalán nem volt jó ember, ezért én se értem, miért lett annyira dicsőítve a végén. Csupán egy volt a gonoszok közül, akit érzelmi sérülékenysége miatt ki lehetett játszani a nagyobb gonosz ellen.
2016. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

bevallom én is meglepődtem a könyvben, amikor olvastam,hogy róla nevezték el az egyik gyereket. attól az 1 fejezettől ami a merengőről szól, én még nem felejtettem el, hogy a hét év során milyen is volt.


amúgy én is úgy gondolom, hogy már-már beteges volt Piton szerelme Lily után. már rég le kellett volna állnia, amikor elkezdett járni Potterrel+ amikor össze is házasodtak és lett gyerek.. jó tudom az érzelmeket nem lehet befolyásolni, de évtizedekig így szeretni valakit , hogy már a halála előtt is viszonzatlan volt, nem normális.

és ha annyira szerette volna Lilyt, akkor nem kö*csögöl a fiával annyit.. oké, az apjára jobban hasonlított, de attól még Lily fia is ugyanúgy.

szóval én sem hiszem, hogy Harryék helyében őt választom névnek. persze az ostrom során kiderült,hogy valójában nem "rossz".

2016. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Piton többet tett Harryért, mint akárki ebben a könyvben.

Az életét kockáztatta érte, és nem lehetett kedves vele, mert az leleplezte volna Voldemort előtt.

2016. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem megérdemelte.


Pont az a jó Pitonban, hogy nem egyértelműen jó. Bonyolult karakter. A jó karakterek általában túl nemesek, emberfelettien jók, Piton meg ember is maradt mellette.


Utálta Harry "James részét", és cseszegette miatta, de a "Lily részéért" meg meghalt. Sokkal könnyebb lett volna átállni a "sötét oldalra", pszichopatának lenni, nem érezni semmit. Mindig ez a könnyebb út. Ő tele volt hibákkal, gyásszal, gyűlölettel, de mégis a jó oldalon állt.


Olyanért meghalni, akit szeretsz, nem nehéz (egy griffendélesnek), olyanért meghalni, akit nem is kedvelsz, nem könnyű (főleg egy mardekárosnak).


Ráadásul Piton a mardekárosokon kívül mindenkivel genyózott.

2016. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vitába szállnék azzal, hogy "Csupán egy volt a gonoszok közül"....


Ő volt az EGYETLEN halálfaló, aki képes volt patrónus bűbájt megidézni. És ha belegondolunk, hogy mi kell ehhez a bűbájhoz, akkor érthető, hogy ő soha nem volt csupán egy közülük.

2016. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem Perselus remek ember volt, hisz rengeteg mindent tett a világos oldalért, feláldozta az életét és Harry gyakorlatilag miatta élte túl. És igen, bántotta Harryt egész életében, de amit James és Sirius tett vele... A családját figyelembe véve nem csodálom, hogy ilyen lett.


Harry (szerintem) azért nevezte el a gyerekét Pitonról, hogy lerója végső tiszteletét (hiszen amikor megtudta, hogy Piton miket tett már túl késő volt) é, hogy felhívja a varázsvilág figyelmét arra, hogy ő mellette áll és senki nem szidhatja őt. Pitont rengetegen ismerték, hiszen 1981 óta ő volt a bájitaltantanár a Roxfortban, ami azt jelenti, hogy aki a végső csata idején 28, vagy fiatalabb volt mindenki ismerte (az előttük lévő 8 évfolyam pedig még a Roxfortból)

2016. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Harry a fiat arrol a ket emberrol nevezte el, akik megmentettek a varazsvilagot es akiknek az eletet koszonhette. Albus Perselus Potter buszke lehet a nevere.
2016. jan. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, részemről mindenkinek ment a zöld kéz!


Azért még mindig kitartok a saját véleményem mellett, de nyilván Rowling nem véletlenül írta így meg.


Én felőlem lehetne bárki bármilyen világmegmentő csoda, ha engem 7 évig szekírozott biztos nem nevezném el róla a gyerekemet akkor se ha szerette anyámat :D


Én a végét is úgy értelmeztem, hogy Piton az emlékkel voltaképp csak gyorsan a világ tudtára akarta adni, hogy Dumbledore mellett állt, és Harrynek annyit se mondott, hogy boccs, csak gyorsan utoljára látni akarta még Lilyt az ő szemében, és akkor ennyire futotta, hogy a szemed az anyádé.

2016. jan. 19. 10:42
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
7 évig támogatta nem szekírozta.
2016. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!