Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk ura?

Harry Potter vagy Gyűrűk ura?

Figyelt kérdés
Eddig csak a HP-t olvastam, azt viszont nagyon szeretem. Olvastam a Gyűrűk uráról is. Érdemes azt is elolvasni? Valamint aki olvasta mindkettőt leírhatná a véleményét is. Köszi!

2016. aug. 24. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Engem egyik sem fogott meg különösebben. Mindegyiket félbehagytam valahol.
2016. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a hp jobb.
2016. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
A Gyűrűk Ura nehezebb olvasmány, és talán kicsit borúsabb és komolyabb is, mint a HP. Mindkettőt érdemes elolvasni. A HP számomra többször olvasós, a Gyűrűk Urát még csak egyszer olvastam végig, pont a nehézsége miatt. De kb ez a fantasy műfaj alapja.
2016. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Könyv: HP>LOTR

Filmek: HP<LOTR

2016. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
En mindkettot szeretem, de szerintem filmben a gyuruk ura jobb konyvben meg a harry potter. Az elobbi kevesbe elvezheto konyvben szerintem. De persze olvasd el ha tetszik, nem kibirhatatlan, csak kicsit fura a nyelvezete
2016. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
2016. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Könyvben a Harry Potter jobban szeretem viszont filmben a Gyűrűk ura messze felülmúlja a hp-t
2016. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én sztoriilag sokkal jobban szeretem a Gyűrűk urát. Jobban megfogott és természetesen szerintem a film tényleg felülmúlja a HP-t. Viszont az utóbbi egyszerűbb, könnyebb és gyorsabban olvasható és talán jobban is bele tudja élni magát az ember, mert valamennyire életszerűbb. Az "emberi" világban játszódik, és azt is érezhetjük, hogy igen ez velünk is megeshetne.


Mindenesetre semmit nem vesztesz azzal, ha elolvasod a Gyűrűk urát. Remek könyvek. :)

2016. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! El fogom olvasni a Gyűrűk urát is! :)
2016. aug. 25. 20:57
 10/14 riah96 válasza:
Én úgy gondolom a kettőt nem lehet így összevetni. Számomra mind két könyvsorozat és film is kedvenc volt. Ajánlom, hogy olvasd el a gyűrűk urát, mert egy igazi remekmű az is. Arra viszont számíts, hogy nem lesz könnyedebb olvasmány, de a kitalált világ és a benne játszódó történet páratlan :)
2016. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!