Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk ura?

Harry Potter vagy Gyűrűk ura?

Figyelt kérdés
Eddig csak a HP-t olvastam, azt viszont nagyon szeretem. Olvastam a Gyűrűk uráról is. Érdemes azt is elolvasni? Valamint aki olvasta mindkettőt leírhatná a véleményét is. Köszi!

2016. aug. 24. 16:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Annyira más a kettő, hogy össze sem lehet hasonlítani.

Én a gyűrűk urát hamarabb olvastam, és bár nehézkesen indult meg, végül másfél hét alatt (főiskola mellett, éjszakánként) kiolvastam az egészet.

Sokkal "nehezebb" olvasmány, bizony bele lehet zavarodni a nevekbe, sokszor kell visszalapozni, hogy akkor most ki kicsoda? talán pont ezért nem is olvastam csak 2x. HP-t pedig mondjuk 12x (+ a hangoskönyvek vagy 50x... most ezt leírva eszembe jutott, hogy akár el is indíthatom a LotR-t). Ha ezt szereted, nem kell magyarázni.


Na, kb olyan amúgy, mintha megpróbálnád összehasonlítani a VUK-ot meg a dzsungel könyvét. a maga nemében mindkettő fantasztikus, áűllatokról szóló mese... de kb ennyi hasonlóság van közöttük.

2016. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Rbaenerya válasza:

Mindkettő tökéletes (könyv) Harry picit tökéletesebb.

Gyűrűk ura jobb (film).

2016. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Szerintem a hp sokkal jobb könyvben,a gyűrűk ura filmet nem láttam,de a hpt érdemes elolvasni én vagy 21 szer kiolvastam az összex kötetett eskű,egyépként most jön a folytatás mi már meg is rendeltük a Harry Potter és az elátkozott gyermek könyvet,film is lesz de én amugy a játéknak is örülnék de az nem lesz szerintem
2016. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ha már összehasonlítás, akkor szerintem könyvben és filmben is felülmúlhatatlan a Gyűrűk Ura, és általában az összes Tolkien-könyv. El lehet veszni bennük... Egyébként a HP-t is kifejezetten szeretem (olyan kiváló helyzet- és jellemkomikumokat ábrázol, hogy már csak stílusánál fogva sem lehet összehasonlítani a leíró, eposzian hömpölygő Tolkien-művekkel). Egyébként most olvasom az Elátkozott Gyermeket és nagyon jó! :)
2016. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!