Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok jó sci-fi könyveket,...

Tudtok jó sci-fi könyveket, amik tudományosan pontosak?

Figyelt kérdés

2016. nov. 3. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Egy sci-fi sosem lesz "tudományosan pontos". Ha az lenne, akkor nem neveznék sci-finek. A sci-fi a tudományos fantasztikum rövidítése, és mint ilyen, tartalmaz fantasztikus dolgokat. Olyan, mintha romantikus filmet keresnél, lehetőleg szerelmi szál nélkül.
2016. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Jól mondja az első.

Ajánlom figyelmedbe a Dan Brown könyveket,valós infók vannak benne egy jó kis történettel megfűszerezve.

2016. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A science fiction jelentése nem tudományos fantasztikum, hanem tudományos fikció/feltételezés. Mondjuk a Marsi, vagy a Csillagok között teljesen rendben van tudományos szempontból. Ilyen könyveket keresek, de lehet utópisztikus is, vagy akármilyen, csak legyenek benne orbitális baromságok.

(Ui. nem kötekedni szeretnék, mindkettőtöknek zöld pacsit adtam, csak egy /vagy több/ jó könyvet keresek)

2016. nov. 4. 11:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Neal Stephenson: Seveneves

Kim Stanley Robinson: 2312

Kim Stanley Robinson: Aurora

Charles Stross: Accelerando

Greg Egan: Diaszpóra

Joan Slonczewski: Ajtó az óceánba

2016. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

"Csillagok között teljesen rendben van tudományos szempontból"


Ez nem igaz, ugye tudod?

2016. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a fekete lyukra értettem, illetve tisztában vagyok azzal is, hogy a féreglyukak létezése nem bizonyított, csak elméleti szinten létezik.
2016. nov. 4. 20:27
 7/10 A kérdező kommentje:
#4-esnek köszönöm, utána fogok nézni a könyveknek!
2016. nov. 4. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont a fekete lyuk egyébként egészen pontos (nyilván nem tökéletes fizikai szimuláció, de annyira nincs is messze tőle), a szeretet dimenziókon átívelő ereje, a lebegő fagyott felhők, meg az ilyesmik azok, amiknek nincs igazán tudományos alapja.
2016. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A fekete lyuk belsejére értettem (hogy ottvan a lánya szobája, különböző időkben, stb.). Nyilván tudom, hogy ez a szeretetes dolog sem tudományos, de, hogy őszinte legyek nem ez jutott eszembe, mikor leírtam a filmet. A fagyott felhőkre pedig nem is emlékszem. Örülnék, ha továbblépnénk, persze, csak ha nem bánod.
2016. nov. 4. 21:55
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
@5: Ugye olvastad Kip Thorne könyvét?
2016. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!