Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Serintetek őrült Harry Potter...

Serintetek őrült Harry Potter fanatikus vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyjából 5 éve kezdtem el olvasni a könyveket, elég hamar végeztem vele.Azóta újraolvastam még egyszer,és beszereztem az összeset.Ha van szabad estém, vagy csak épp olyan kedvem van egyből leveszem a polcról és újrakezdem, viszont van hogy hónapokig olvasok egy kötetet mert közben más dolgom van, és ezt csak akkor veszem elő ha van időm rá.Mindig lenyugtat ha a kezemben tartom, olvasom a sorait, olyan mint egy saját kis menedék.

Fanfictionokat évek óta olvasok, a magyar hamar "kifogyott", és áttértem az angolra.Nem is tudom hányat olvastam, minimum több százat, már vagy 3 éve majdnemhogy minden egyes nap olvasok fanfictionokat.Ha rossz kedvem van, ha jó kedvem van, álmos vagyok, unatkozom, mindegy mi van, mindig lefoglalnak.Persze suli mellett nem mindig van időm, de ha akár csak egy szabad fél órám is van, egyértelműen fanfiction olvasással töltöm. Egyébként írok is a Merengőre:)

A filmeket kismilliószor láttam, ennek ellenére újra és újra megnézem ha adják a tévében és épp "nincs semmi jobb", sosem unom meg.

Van rengeteg Harry Potteres cuccom, mindegyik könyv a kiegészítő kötetekkel, nyaklánc, pálca, bögre, poszterek (és még akarok pl.sálat meg pólót venni).

Az írónő életútjáról is utánaolvastam párszor, nézek interjúkat vele, mindig olvasom ha új HP infókat oszt meg már évek óta.

Benne vagyok facebookon egy zárt csoportba ahol "hozzám hasonlók" vannak(vagy még őrültebbek:p), be vagyok osztva házba, folyton tesztelem kvízeken a Harry Potter tudásomat.

Ha valaki kérdez valami Harry Pottereset mindig tudok rá válaszolni. Nem emlékszem minden részletre a könyből, de sok mindent tudok, és ezt sokan ijesztőnek találják fogalmam sincs miértxd

Azt hinné az ember hogy ennyi minden után semmi életem nincs:D

Pedig 5-ös tanuló vagyok, vannak barátaim, eljárok ide-oda annak ellenére hogy introvertált vagyok és sokszor inkább választom az otthon maradást mert jobban élvezem. De külső szemmel teljesen normálisan élek, ha valaki beszélne velem/belépne a szobámba nem jönne rá mekkora rajongó vagyok.


Szerintetek túlzásba viszem? Mert én nem érzem úgy, viszont a szüleim szerint "ki kéne már nőnöm belőle":/ De nem fogok, ez olyan mintha nemhogy halványodna, de egyre jobban az életemhez nőne, és hogy őszinte legyek, nem is akarok kinőni belőle.

Szerintetek ez baj? Meg kellene változnom?

17/l



2016. nov. 24. 19:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*szerintetek
2016. nov. 24. 19:29
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem gond. Mindenkinek lehet valami megszállottsága.

Én ugyanígy vagyok a Tűz és jég dalával (nem a hbo szeméttel, hanem a regényekkel + egyéb könyvek, novellák). Mindent gyűjtök, ami ehhez kapcsolódik, szigorúan sorozat mentesen.

2016. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Lehet hogy igazad van, szinte mindenkinek van valami megszállottsága, csak valakinek erősebb mint másoknak.

2016. nov. 24. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

2! Az HBO "szemét" nélkül a Tűz és jég dala úgy maradt volna meg az emberek fejében, mint valami fantasy sorozat, amiben sok a vér, meg a halál, és baromi hosszú, kár is belekezdeni.

A Trónok harca csinált belőle mainstreamet, ugyan nem láttam az eladási adatokat, de gyanítom a kötetek 90%-át 2011 után tudták eladni, szóval az HBO szemét nélkül max a fanatsy geek-ekkel tudnál arról beszélgetni, hogy ki a Jon Snow apja például.

Például én is csak azután olvastam el a könyveket, miután a sorozat kijött, korábban csak azt láttam, hogy baromi vastag könyvek, amikben pajzsos, kardozós idióták szaladgálnak -nem vagyok egy nagy medieval fantasy rajongó. Én a helyedben inkább hálás lennék, hogy elkészül a szemét. Kb. olyan amit csinálsz, mint amik a képregény rajongók levágnak, amikor elkészül egy adaptáció és sikongatnak egy kört, hogy "de ez nem is így volt a 266. extra számban és milyen szar a film" Ja csak azt felejtik el, hogy a szar-szemét-hülye adaptációk nélkül a kutya nem tudná, hogy kicsoda az imádott hősük.

2016. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

"max a fanatsy geek-ekkel tudnál arról beszélgetni"


Előtte is velük beszéltem róla. Nem értem, hogy ez miért probléma.

Sokkal jobb lett volna, ha így is marad. A sok divatmajommal úgy sem lehet normálisan beszélgetni róla. Elég megnézni akármelyik reddit-es fórumot. Mérgezik az egész közösséget.


"baromi vastag könyvek, amikben pajzsos, kardozós idióták szaladgálnak -nem vagyok egy nagy medieval fantasy rajongó"


Ez csak téged minősít. Ezért mondom, hogy hozzád hasonló emberek jobb is, ha nem tudnának róla. Az ember, aki szeret olvasni és szereti a jó fantasyt, az úgy is megtalálná a neki való társaságot. Senkinek sem hiányoznál onnan.


"szar-szemét-hülye adaptációk nélkül"


Azon kívül, hogy tényleg szemét az összes képregény adaptáció is, továbbra sem értem, hogy miért is baj, ha nincs a sok divatrajongó körülötte.


De szerintem itt most azt kell kitárgyalni, ami a kérdésben szerepel.


"amiben sok a vér, meg a halál"


Ez meg tipikusan csak a divatmajom nézőpontja. Azt hiszi, hogy ez a sorozat ezért menő és ezért menő, ha nézi. Ezért folyik a csapból is a got-os szemét. Ez a sorozat legnagyobb hibája, csak a felszínt sikerült átadni.

2016. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4. évadig még igazából jónak mondható volt csak az 5-6 évaddal lett az egész szar.Szerintem különben jobb lett volna ha akkor indul el a sorozat mikor már kijött az összes könyv mert akkor Martin is valszeg gyorsabban írná és nem lustult volna el a sok pénztől és még talán regényhű sorozatot is kapunk.


De nagyon elkanyarodtunk a kérdéstől szóval ezt szerintem ne itt tárgyaljuk meg :)

2016. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát eléggé el lett véve más irányba a kérdés, ja. :D
2016. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy őrült fanatikus. Vagy ha mégis, akkor én is az vagyok, mert hasonlóan érzek a dologgal kapcsolatban. (Említsük azt, hogy hányszor olvastam végig a könyveket -min.37x- :D) Szóval, szerény véleményem szerint nincs ezzel baj. (Ellenben egy baráti jó tanács: maradj meg a Hp-nél. Egy fandommal még nem gáz a dolog. De többel... Tarthatatlan. Szóval, ha épelméjűséged meg szeretnéd tartani, ne keveredj bele több sorozatba.)

Elnézést, hogy úgy hangoztam, mint egy zártosztályról szabadult. Azt hittem, tudok valami biztatót és Potterheadek-egymás-közt-jellegű választ írni, de nem jött össze. Ne haragudj. (Azért remélem segítettem. :D) És további jó mókát a HP-hez. Tudd, hogy nem vagy egyedül.

2016. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg jól elkanyarodott a témaxD


Utolsó köszi a választ, ez megnyugtató:D Nem egy fandomba szerettem már bele (2-3 sorozat, könyvben pedig sokáig voltam Éhezők viadala rajongó, de a Sötét erők trilógiáért is odavoltam, a Beavatott is tetszett, és más 1-2 kötetes könyvekért is bolondultam). De ezek pár hétig/hónapig,max 1-2 évig tartottat, mindig visszakanyarodtam a HP-hez.

Szóval keveredtem már bele másba is, de egyszerűen nem tudok semmit sem úgy megszeretni mint a Harry Pottert:)

2016. nov. 25. 18:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen így vagyok én is,bár még csak most keveredtem bele a HP univerzumba!Mondjuk a szüleim szerint le kéne szállnom a földre és egy kicsit furán néztek rám amikor megkapták a karácsonyi listámat és első helyen egy varázspálca szerepelt,és néha én is úgy gondolom magamról,hogy eléggé dinka vagyok,de nem baj!Ez egy olyan szuper dolog ami teljesen magával ragad!
2016. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!