Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a celebek, sztárok nyelvtudásáról szóló hírek?

Figyelt kérdés

Több színésznél is hosszabb lista van arról, hogy mennyi nyelven beszél, pl. Hanry Cavill, de más nincs.

Ill. milyen szintű tudásnak felel meg, amiket ilyenkor fel szoktak sorolni? Milyen tudástól mondanátok valakire, hogy beszéli a nyelvet?



2022. máj. 11. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki két szót tud, az már beszéli a nyelvet? Sokkal inkább elhiszem, hogy egy profi kerékpáros pl. két-három nyelven beszél.
2022. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy YouTube videó, amin külföldi színészek idegen nyelven adnak interjút. Henry Cavill emlékeim szerint pont köztük volt, tehát ő folyékonyan beszél többet is. Az életrajza szerint 9 nyelven beszél, de ebből "csak" négyet folyékonyan: angol, francia, spanyol és olasz.

Hozzáteszem, ebből az angol az anyanyelve, a többi pedig egy nyelvcsaládhoz tartozó, nagyon hasonló nyelvek. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem csodálatra méltó beszélni őket, csak mondom, hogy pl. spanyol után könnyű olaszt tanulni, mert nagyon hasonlóak. Sőt, tanulás nélkül is meg lehet érteni, ezt bizonyíthatom, mert spanyolul én is tudok, és simán elbeszélgettem olaszokkal úgy, hogy ők olaszul én meg spanyolul, és értettük egymást. A francia már más kérdés, az kicsit nehezebb, de ott sem nulláról indul már az ember a többi ismeretével.


Több színésznél pedig elmondták abban a dokumentumfilmben, hogy eleve két-többnyelvűen nőttek fel, ezért beszélnek jól más nyelveket.

2022. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es, hol van az a Cavill-es videó? Csak mert ő egy műsorban személyesen nyilatkozta, hogy olaszul tud a legtöbbet, franciául kevesebbet, németül meg sört rendelni tud.


Az anyanyelveseknél biztos az ilyen tudás, de másoknál szinte a semmire odaírják, hogy tudja a nyelvet, pl.: Cumberbatch-nél is szerepel a japán, aztán a bizonyíték rá, hogy egy japán műsorban elismételt egy japán szót.

2022. máj. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy videó Henry Cavellről: https://www.youtube.com/watch?v=TQ8m_xiZaN4

Van, amit gondolom csak megtanult a film kedvéért, de van több olyan nyelv is, ahol hallatszik, hogy tényleg jól beszéli.


Amúgy erre a videóra emlékeztem: https://www.youtube.com/watch?v=dzubR6LcRAY

De ebben most nem találom őt, bár nem néztem végig újra, csak áttekertem. Lehet, őt anno más hasonlóban láttam.

2022. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azok filmben betanult szövegek, valójában nem beszéli a nyelveket, ő mondta:

https://www.youtube.com/watch?v=q4-Hi1_kQck

2022. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem az összeset beszéli, ezt nem is gondoltam. :)

Vannak ugyan emberek, akik hihetetlen sok nyelvet beszélnek, de az azért ritka. 2-3 nyelvet viszont simán lehet jól beszélni.

2022. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!