Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csak szerintem felesleges ez...

Csak szerintem felesleges ez a nagy Taylor Swift hype?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon fel lett kapva, de nem értem, hogy mire fel. Van egy-kettő jó száma, és szép a hangja, nem vitatom, nem a semmiért énekes. Csak szerintem nem érdemli meg ezt a nagy hype-ot, amit jelenleg kap. Most is nem is egy Grammy-t nyert, amit szerintem nem neki kellett volna megnyernie, hiszen sokkal tehetségesebb és jobb jelöltek is voltak nála. Minden száma full ugyanolyan, a témájuk is. És félreértés ne essék, én nem azért nem kedvelem mert sok partnere volt már, mert az hidegen hagy. Azt csinál amit akar. Engem az zavar, hogy ő már lassan Isten mellett van említve, míg más előadók nem kapják meg a megérdemelt elismerést.

Ja, és nem, nem azzal van a problémám, hogy ő egy sikeres nő. Mert általában ezt az indokot szokták felhozni, meg hogy ez mennyire antifeminista. Felőlem remete is lehetne, akkor se érteném, hogy miért van ennyire felkapva.



márc. 8. 16:50
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Csak egy példának hoztam az egyik válaszolónak Ariana Grandét, semmi köze nincsen amúgy a kérdésemhez.

Egyébként meg de, jobb, mivel sokkal jobb hangja van. Nem minden zenéje ugyanolyan, és szól ugyanarról. Nem vagyok nagy Ariana fan, de szerintem bárki megmondaná hogy Taylornál azért jobb.

Neki is sok rajongója van, de mostanában megfigyeltem ezt a Taylor-kultuszt már-már. A legolcsóbb jegy a koncertjére 100 ezer forint. A legdrágább meg már az 1 milliót üti. Hol normális ez?

Csak arra akartam kilyukadni ezzel a kérdéssel, hogy szerintem semmi különleges nincsen benne, ahhoz képest hogy mennyire felkapott.

ápr. 19. 17:56
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Válaszom legelején leszögezem: sem rajongó, sem hater nem vagyok (sem Ariana, sem Taylor irányába, mindkettő semleges számomra zeneileg is és emberileg is).

Senki se mondta hogy ez normális dolog, de attól még ez ilyen. Az sem normális, hogy egy mentőápoló, aki életeket ment, keres kétszázezer forintot havonta, egy Ronaldo meg aki labdát rugdos aminek semmi értelme, 200 milliót - hetente, nem havonta.

Ilyen a világ. Én nem fogok 100 ezer forintot kiadni Taylor Swift koncertjére (máséra sem, olyanéra se akit jobban kedvelek nála), van aki meg ki fog mert megteheti vagy szereti annyira hogy megérje neki. Kereslet-kínálat. Ha senkit se érdekelne, és nem vennének rá jegyet, akkor olcsóbban adnák, vagy nem lenne koncert. Ha meg 100 ezer forintért is teltház lesz, akkor minek adják olcsóbban? Színtiszta marketing és kapitalista szellem.

Ariana Grandének meg a számai 95%-a a dugásról szól, szóval nála sem olyan széles az a bizonyos skála, legyünk őszinték.

ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nincs mindenre válasz

Valaki felkapott lesz, valaki nem

Van hogy az ipar dönt hogy kit tol és az emberek mennek a nyáj után, van aki tényleg kiemelkedő és azért rajonganak érte


Engem már az is idegesít hogy beyonce Queen meg már isten, én undorodom az ilyen rajongastol de benne tényleg van valami plusz meg saját kultusz mert én is szeretem nezni a videókat róla mint zene és látvány szerető ember

Rihanna szinten pedig azért ő nem a legjobb énekesnő


Taylorra nincs magyarázat, maximum annyi hogy totál átlag és emiatt vonzódnak hozza a totál átlagok ahogy azt már írtam

ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
100%

Elmondom miért,

Ugye van a szerelem és ezekről csinál dalokat, a 12-20 éves lányoknak meg a szerelmen kattog az agyuk egész álló nap, és persze hogy egy ilyen témával meg lehetne venni a világot.

ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
62%
szerintem nagyon jó dalszerző, sok énekessel ellentétben ő maga írja a dalait. Nagyon-nagyon termékeny dalszerző. Én speciel a dalszövegeit szeretem nagyon, nagyon költőiek.
ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

és Taylor nagyon sokféle témát dolgoz fel a dalaiban, bár a legtöbb felkapott az exeiről szól, ez tény. Viszont ilyenkor meg lehet nézni a folklore-t és az evermore-t, amik pl nagyon nem azok a szokványos popslágerek. Abban nagyon sokféle van, van 3 dal, ami egy történetet mesél el 3 szemszögből, van, amelyik a covid során dolgozó orvosok áldozatairól szól, egy másik albumon énekel a rákos anyjához, énekel egy bűntényes krimi sztoriról (nekem ez a kedvencem, a no body, no crime).


Illetve szerintem azért sikeres, vagy hát én például ezért szeretem, mert folyton meg tud újulni. Az albumai többnyire más stílusban íródnak, mindig hoz valami újdonságot. Country, pop, elektropop, indie... Én ezt sokkal jobban szeretem, mint amikor egy előadónak az x. albumának is hasonló a hangzásvilága. ó

ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#25 és 26. Sajnos nem tudok veled egyetérteni.

"Én ezt sokkal jobban szeretem, mint amikor egy előadónak az x. albumának is hasonló a hangzásvilága." Na látod, én pontosan ugyanezt érzem Taylor dalaival kapcsolatban.

Az, hogy ő maga írja a dalait kb. minden előadóra igaz, akiket hallgatok, szóval ez nem olyan nagy különlegesség.

Tiszteletben tartom a véleményed, köszi hogy leírtad normális stílusban.

ápr. 27. 13:03
 28/28 anonim ***** válasza:
41%

Én magam szupererzekeny vagyok, ez egy állapot aminek az egyik tünete hogy nagyon melyen érzem a zenét és nem kell hozza drog hogy olyan hatást keltsen bennem mint mintha be lennék drogozva


Mindegy is, a lényeg hogy rengeteg zenét hallgatok, azt hiszem jó az ízlésem is és minél jobb egy dal annál inkább a függője leszek


[link]


Ezzel engem kb vallatni lehetne annyira egy semmitmondó tingli tangli fos.

Faj látnom hogy megnézték 1,4 milliárdan.

Az utóbbi években volt 2-3 száma taylornak amire azt tudom mondani hogy hatással van rám, főleg ez


[link]


Ettől függetlenül ez a hatalmas hírnév még mindig érthetetlen marad számomra

Ahogy már irtam valószínű hogy az átlag emberek ehhez vonzódnak, meg kevés az annyira nagyon zenefüggő mint amilyen én is vagyok.


Lady Gaga-t megértem hogy miért futott be annak ellenére hogy nem éppen egy szépségkirálynő típus, az ő zenéje függőséget okoz es ugye saját maga írja tehat nem adja ki a keze közül.

ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!