Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a véleményetek erről A...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek erről A Szövetség című műsorról, ami most az m1-en megy?

Figyelt kérdés

Először úgy álltam hozzá, hogy végre van egy műsor, ami megismerteti a keresztény tanításokat az emberekkel, de hamar csalódtam.

Szinte kizárólag csak a Tórából tesznek fel kérdéseket:

- Ki volt Izrael első királya?

- Mi a mikva?

- Hány ágú a menóra?

- Mit jelent Egyiptom héber neve?

stb.


Sőt, a másik nagy zsidó gumicsontot, a holokauszt is felidézgetik benne.


Néha elejtenek egy-egy Jézussal kapcsolatos kérdést, aztán folytatják.


A díszlet is ilyen: egy menóra a párkányban. Sehol egy kereszt. Miért...?


A műsor felépítése is a bosszúálló, büntető zsidó szellemiséget tükrözi.

Ha nem tudják a választ, vagy nem mondják elég gyorsan, büntetőpontot(!) osztanak ki! Mintha feketepont járna azért, mert nem tudod, ki volt a zsidók első királya!..

Ha nincs időben válasz, mindkét csapattól pontot vonnak le!


A játék célja egyébként, hogy egy négyzetekkel letakart képről kell megmondani, ki festette és mit ábrázol. Minden helyes válasz után felfednek egy négyzetet. Ha a válasz rossz, pirossá válik, és se az egyik, se a másik csapat nem kérheti többé a felfedését!

Nyolc négyzet felfedezése után kötelező(!) rákérdezni, és ha nem tudják, szintén büntetőpont, és a képért járó 10 pontos "fődíj" a felére, 5 pontra csökken a következő rákérdezéshez.

Mindenhol a büntetés, bosszúállás...


2012. febr. 11. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az tűnt fel hogy a résztvevők a vallási kérdésekre sokkal nagyobb arányban tudták a választ mint a művészetiekre.
2012. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mustafa33 ***** válasza:
Ha nem tetszenek a szabályok, ne nézd, ne vetélkedj. Ha a versenyző nem tudja a témát, minek megy oda? Én inkább azon csodálkoztam, hogy egyszerű kérdésre, amire vágni kell a választ, hosszan tanakodnak. Ez gyanús egy kissé.
2012. febr. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kb. 5 percig néztem a műsort, 2 dolog tűnt fel egyből:

1) Szinte csak a általad említett témakörből voltak kérdések

2) A szereplők + a műsorvezető is ...


Na most valóban ilyen műsorra van szükség???

2012. febr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bűnunalmas műsor, a "műsorvezetők" jópofizása pedig irritáló. A borzasztó giccses Magyarország, szeretlek!-kel együtt úgy kellett ez, mint egy púp az ember hátán. Angliában van egy műsor, ahol kb ugyanígy kell kérdésekre válaszolni, de nem ultakonzervatív mintacsaládok versenyeznek, hanem egyetemek által delegált csapatok. Sokkal szórakoztatóbb és sokkal többet lehet belőle tanulni, bár tudom hogy a kormányzat mostanában nincs nagyon oda a felnökvelő értelmiségi rétegért.


Kérdező, te meg enyhén paranoiás vagy.

2012. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!