Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem énekelnek magyar...

Miért nem énekelnek magyar együttesek, előadók angolul?

Figyelt kérdés
Külföldön teljesen normális, ha egy előadó énekel angolul is vagy csak angolul, viszont magyar előadóktól ilyet nem igazán hallani. Mondjuk külföldön tudnak is angolul, ez is igaz...
2010. szept. 27. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát hadd legyen már szabad élvezni a zenét édes anyanyelvünkön...van elég külföldi előadó, így szélesebb a paletta!:)

Gondolj bele, milyen lenne, ha a made in hungária együttes angolul énekelt volna (a politikai korszaktól, amiben éltek, most tekintsünk el)...

2010. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

főleg a nyelv miatt szerintem...


Hallottam már pár magyar énekest angolul és én se vagyok valami ász angolból, de ők kb úgy beszélnek mint Pákó magyarul. (konkrétan egy elég jól ismert női együttesre gondolok itt)


Valaki meg egyszerűen nem akar...

De gondolom mindegyik bandának megvan a saját indoka, hogy miért csak magyarul zenélnek.

2010. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy nem is akarnak, mert tudják, hogy úgysem értik meg a magyarok általánosságban, mert nem valami sokan beszélnek itt idegennyelvet. De akkor is fura, hogy itt eszükbe sem jut angolul énekelni. Meg hát igen, abban is lehet valami, amit a második írt...
2010. szept. 27. 19:04
 4/12 anonim ***** válasza:

Én kevés magyar bandát hallgatok, de spec hármat is tudok mondani, akik idővel átálltak angolra saját számopk terén is.

De a legtöbb banda csinál feldolgozásokat, és azokat angolul éneklik.

Amúgy meg Magyarországon tényleg kevesen beszélnek idegen nyelveket, de azért nem megy fehér holló féle ritkaságba az angolul (és egyéb nyelveken) jól beszélő magyar!

2010. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak magyar együttesek, akik angolra specializálódtak, de sajna azt kell mondanom, a sz@r az angolul is csak sz@r...
2010. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha magyarok vagyunk, miért énekeljünk angolul?

miért ne magyarul? hallottál már francia zenekart angol szöveggel? én még nem. attól hogy a világ 3/4e angolul énekel, nekünk nem feltétlen muszáj. és egyelőre olyan világszínvonalú zenekaraink sincsenek nagyon 1-2t leszámítva, hogy angolul kelljen énekelni.

2010. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan zenekarokat is, akik angolul vagy angolul is énekelnek. Azonban mindig komoly dilemma elé állítja ez a zenekarokat, mert ha magyarul énekelnek, számíthatnak egy közepesen nehezen elérhető hazai ismertségre, ha angolul, akkor egy nagyon nehezen elérhető nemzetközi ismertségre, ami nélkül itthon sem válnak igazán ismertté. Ismertem olyan zenekart, amely a hazai fesztiválokon régen nagyszínpados lehetne, ha magyarul énekelnek, viszont a nemzetközi sikereik nem voltak túl hatalmasak. De olyan zenekart is ismerek, akik itthon a csúcsra jutottak, és pont mert magyarul énekelnek, ezért nincs tovább.


De pl. egy Folk Metal zenekarnál azt szeretem ha az anyanyelven énekelnek, habár van amit szeretek és finnek énekelnek angolul.

2010. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 12:21:

1. Hallottam már francia zenekart angolul énekelni.

2. Mégis összehasonlíthatatlan a kettő, mert francia anyanyelvű sokszorosa a magyar anyanyelvűnek a világban.

2010. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert ha valaki zenét ír, abba saját érzéseit, gondolatait írja meg. Ha valaki nem tud angolul vagy csak keveset, biztos nem fogja tudni angolul megírni. Egy dalszöveget pedig nem lehet átpasszolni egy fordítónak, mert ez nem használati utasítás vagy életrajz.
2010. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2010. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!