Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell kottát olvasni?

Hogyan kell kottát olvasni?

Figyelt kérdés
Mármint, tudom mi az a kotta, meg hogy vannak a szolmizációs hangok, de honnan tudom, hogy melyik hang melyiket jelöli? És mik az oka keresztek, meg b betűk? és mi az a másik hangskála, amelyikben ilyen c, e, a, d, f ilyesmik vannak? És honnan tudom, hogy egy adott kottát hogyan kell lejátszani egy hangszeren(pl gitáron)?
2011. szept. 28. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a kotta megismerése több hónapos tanulás, a sikeres olvasása pedig több évnyi gyakorlatot kíván. Nyilván két hét alatt egyszerű dallamokat el tudsz majd olvasni/játszani. Itt sem terjedelem sem idő nem elegendő a kérdés megválaszolására, de

melyik hangot jelöli a kotta: ez rögtön az elején kiderül az f vagy a g kulcsból. A kulcsok jelölik, hogy az f vagy a g hang hol helyezkedik el.

A kereszt és a b fél hanggal módosítja a jelölt hangot felfele, illetve lefele.

Ez esetben nincsen másik skála, csak téged a Kodály módszerrel tanítottak, ahol a hangokat szolmizációs hangokkal jelölik. C dúr skála esetében c=dó d=ré e=mi,stb. A hangjegy szára pedig a hang hosszát jelöli.

Ez az egész olyan, mintha azt kérted volna, hogy írjam le, mi van a Mona Lisa festményen. Mond, hogy beugrató kérdés volt.

2011. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mbalage ***** válasza:

Próbáld meg ezt olvasgatni:

[link]

2011. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!