Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kiröhögnek a bulikon, pedig...

Kiröhögnek a bulikon, pedig jobban szòl a gitárom, mint nekik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gitárosok! Megcsináltam egy mūszaki leìrás alapján egy boss ds1 -es torzìtò klònját,azyán jobb hìján anyám règi varrògêppedáljába ágyaztam be az egèszet. Tegnap játszottunk egy fesztiválon, ès más gitárosok gùnyolva kiröhögtek, amikor elövettem a varrògèppedált. Pedig jobban szòlt, mint ax övêk. Nem mindegy, hogy hogy nêz ki, ha jòl mūködik? Szerintetek?

2013. okt. 26. 20:40
 1/10 sándorjános ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy, mint egy viccet. A kreatív dolgok, mint a színes, fodros ruhák viccesek, de könnyen bohóccá tehetnek, vagy stricivé. Érdemes az esztétikusságot nem figyelmen kívül hagyni, amikor valamit változtatsz a megjelenéseden (amihez, mint zenész a gitár is része). Nem elég, hogy valamai funkcionál. Az iménti ruhás példámmal élve: lehet járni trikó+nyakkendőben+csörgősipkában, de nem kifizetődő, mert bár működik, de idiótának néznek. Viszont a másik véglet, amikor kreatív oldalról közelítik meg a dolgot (ami jóval ritkább). Ebben az esetben fejet hajtanak, hogy "aha ügyes kis megoldás", de a következő gondolatuk: "de nem tudtad volna szebben megoldani?" Így érdemes megtartani a szépséget, mielőtt valamilyen eszelős és progresszív újításba/megoldásba fogsz bele. Esetleg próbáld meg a gitár színére lefesteni, vagy addig farigcsálni késsel, amíg formás valami nem lesz belőle (vagy legalábbis nem ismerik fel, hogy mi volt a tárgy eredeti célja).
2013. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hangja szép, innentől kezdve max irigyek lehetnek. Ha nagyon zavar, készíts rá valamilyen burkolatot.
2013. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rsta ***** válasza:
100%
Én játszottam a kilencvenes évek elején egy olyan zenekarban, ahol a gitárosnak wah pedálja volt varrógéppedálból. Annak meg speciel olyan sikere volt, hogy csodájára jártak... Sajnos ez a generáció rá van állva a külsőségekre. Tisztelet a kivételnek.
2013. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mi van, ha tényleg szarul szól? :D én azt sem nézném többe, aki boss ds1et kötne a kis erősítőjére, és azzal a szarral koncertezne. A varrógép pedál jó ötlet, de most így ahogy olvasom, el tudom képzelni, hogy tényleg szarul szólt a gitárod.
2013. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nemcsak a varrògêppedálas ds1 volt. Ibanez tubescreamer, boss dd3, digitech stereo chorus, ês egy vox wah wah. Mindegyiket ên csináltam az eredeti mūszaki rajz alapján, ês kūlönbözö dobozokba kerūltek bele, egyik egy kis csavarhùzò kêszletes dobozba vagy èppen egy garázsban talált barkácskèszlet anyacsavarokat tartalmazò kis dobozkájában.De mindegyik mūködik ês kitūnõen szól.:)'
2013. okt. 27. 10:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hm, esetleg festés? Az eléggé fel tudná dobni, főleg, ha ilyen jó kis mintákat raknál rá (mint pl amilyen az MXR Phase 90 Van Halen signature-on van). Vagy a másik alternatíva, hogy elektronikai boltokban lehet kapni ilyen teljesen semleges kinézetű fekete vagy szürke fémdobozokat különböző méretekben, amiket direkt elektronikai cuccokhoz háznak gyártanak, én lehet, hogy olyanokba átszerelném. Amúgy én nagyon irigyellek, hogy a pedálokat így megépíted tervrajz alapján :)
2013. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
te csak kreatív voltál nincs ezen mit szégyelni én inkább büszke lennék
2013. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel a külcsin, ha szól mint az állat??? Lehet egy pl.: gitár is igénytelenűl ronda, ha leviszi az arcod a hangja. Díjazom az ötletedet, nincs ezzel semmi baj én így hagynám ahogy jelenleg van. Egyébként Esztétikailag neked kell, hogy megfeleljen, elvégre te használod.
2013. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezek szerint mègis jò ùton járok. Most êpp egy multiba fogtam bele, boss me 25, de azêrt az már kicsit komplikáltabb...:)
2013. okt. 27. 23:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ilyen lóvés lámák. Valahogy nem érzik, hogy épp a te fajtád segít nekik a legtöbb zsetontól megszabadulni! :D
2013. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!