Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Még év elején elkezdtem beszélgetni snapchaten egy fiúval. Valahogy úgy alakult hogy telefonáltunk. Még most is meglepő nekem is de 12 órát beszéltünk egyhuzamban. Több egymást követő napon keresztül 9-10-12 órákat hívásoztunk, nagyon jól el tudtunk beszélgetni, megtaláltuk a közös hangot.

Minden szép és jó lenne, de hát nagy távolság van köztünk, más országban vagyunk jelenleg mindketten. Így nem egyszerű a sztori, nem igazán tudtunk így egyről a kettőre haladni, találkozni csak úgy hirtelen.

De belementünk ebbe hogy tartsuk a kapcsolatot és beszéljünk folyamatosan, ami amúgy nem jellemző egyikünkre sem, mivel nem preferáljük az ilyen távkapcsolati dolgokat.

Nekem ez méginkább komplikált azonkívül hogy más országban élek, mert most én egyéves Erasmus pályázatban vagyok, ide köt a szerződésem amiből mostmár csak kb egy hónap van, így ezalatt nem igazán mozoghatok sehova innen. Sokat dolgozok alig van szabadnapom, ha van is, akkor sem egyben 2 nap mint egy normális hétvége lenne, hanem 1-1 különálló nap a héten. Össze-vissza van állandóan a munkabeosztásom, és az sem megoldható hogy szabadságot kérjek mert itt nem rugalmasak sajnos. Még születésnapomon is dolgozni fogok.

Tehát hogy ennyire ide vagyok kötve, nincs időm vele találkozni, úgy sem hogy én mennék el hozzá és úgy sem ha ő ide. Ha meg már találkoznánk nyilván nem pár órácskára hanem rendesen néhány napot együtt tölteni, ha minden jól alakul.

Tudja ezeket a dolgokat mert beszéltem vele erről sokat, de ő már régóta nagyon akarna találkozni, mondja hogy én hátráltatom ezt. Tudom hogy nehéz neki is és kíváncsi rám meg minden, de nekem is nehéz és nem szándékosan vagyok ilyen helyzetben.

Már lassan 4 hónapja beszélünk. Ahogy egyre jobban telt az idő, annál kedvetlenebb, érdektelenebb, bunkóbb lett olykor. Szerintem ez annak tudható be, hogy már ebből neki elege van és időnként ez erősebben feljön neki, sokszor mondta hogy unja már ezt így, telefonálgatni és interneten szórakozni, lassan már egy félév eltelik. Tisztában vagyok vele én is hogy ez nem egy szokványos ismerkedés, mert normális esetben már ez rég át lett volna téve a való életbe személyesen. Megértem őt is hogy unja már meg minden, de mégis azért lehetne megértőbb úgy gondolom, és tekintettel lehetne a helyzetemre.

Ami rosszul esik, hogy az idő múlásával azt vettem észre a közösségi oldalakon (snapchat, facebook), hogy nyitott más nőkre is. Néha vannak kihagyások a beszélgetésünkben, mert mikor előtör belőle az hogy unja már ezt így hogy nem lehet velem haladni és bunkó, flegma megnyilvánulásai vannak akkor abba szokott maradni. Sokszor hittem már azt hogy már nem fogunk beszélni ennyi volt, de valahogy mégis mindig újra beszélünk és megint jó minden, egyre erőteljesebben mutatja ki az érdeklődését felém. Most újra ez van hogy így egyik napról a másikra semleges lett és nyitott másokra. Képeket oszt meg magáról, értelmetlen facebook kíírások stb. Az a legrosszabb, hogy az esetek többségében valamilyen érzelmes párkapcsolati témájú bejegyzéseket oszt meg, jelezve hogy komoly kapcsolatot és jövőt szeretne, vagy pedig a mai lányokat leszóló dolgokat pl hogy a pénzre és kocsikra mennek, vagy hogy nincs bennük tartás, ilyenek. Ilyenkor mindig belémhasít hogy hát de itt vagyok ÉN… És rosszul esik hogy most engem ennyire semmibe vesz vagy miért a többire koncentrál. Hát mit érdeklik őt az ilyen nők hogy ki milyen ha tudja hogy itt lennék én, aki nem olyan. Mikor mindig újra beszélünk akkor szerintem ő is belátja újra és újra hogy ilyet nehéz találni mert nem igazán jöhet csak úgy szembe egy normális.

De szerintem ezeket a dolgokat kétségbeesettségében csinálja. Hogy hátha valakivel gyorsabban lehet haladni és könnyebb összehozni a dolgokat mert látja hogy velem nagyon nehéz és emiatt bizonytalannak érzi az egészet. Ezt teljesen megértem amúgy, főleg hogy igazából hitegetem is ha úgy nézzük. Mondtam már ilyeneket neki a találkozásról hogy majd megbeszéljük, próbálok szabadságot kérni azon vagyok hogy tudjunk találkozni, most meg már azt mondtam hogy amint vége lesz ennek és nem leszek ide kötve találkozhatunk, az első dolgom ő lenne. Valóban hitegetésnek vagy kicsit játszadozásnak tűnhet ez így, de tényleg nem direkt csinálom. Mindennél jobban akarok vele találkozni, de egyszerűen nem tudok most még. Pont egy ilyen kötött életszakaszomban találtunk egymásra és így nem olyan simán mennek a dolgok mint mondjuk másoknál. De ha ezt kibírnánk, akkor szerintem meg fogja érni mindkettőnknek és nem bánnánk meg.

Igazából mindkét oldalt meg lehet érteni valamilyen szinten, de nem tudom most mitévő legyek. Engedjem el? Sokat próbálkoztam már mindig hogy beszéljünk és ne hagyjuk annyiba. De én hiába akarnám ezt és teszek meg mindent hogy fenntartsuk ezt így, ha ő ennyire lazán tovább áll. Ráadásul úgy gondolom ha már eddig is húztuk ezt így, akkor már mégegy hónapot igazán kibírhatunk.



máj. 9. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

"Hát mit érdeklik őt az ilyen nők hogy ki milyen ha tudja hogy itt lennék én, aki nem olyan."


Ja, csal hogy nem vagy ott. Csak mindig azt mondod, hogy majd ott leszel. Teljesen megértem szegény srácot. Fél év? Damn, legendás türelme lehet a csávónak

máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ebből nem lesz semmi
máj. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Én voltam már ilyen helyzetekben.


Legtöbb egy évet vártam valakire, a második esetben pedig fél évet.


Az első esetben két külön országban éltünk és mire tudtunk volna találkozni, jött a covid és az egészet el kellett tolni egy teljes évre.


A második esetben az történt, hogy az év egyik részét egyetemen a másikat pedig külföldön töltötte.


Miért vártam ennyit?


Az első esetben két ok miatt: iszonyatosan jól összeillettünk, így én úgy gondoltam nem fogok ennyire hozzám illő társat találni. Másrészt a covid nem engedett mással ismerkedni.


A második esetben a fél év számomra egybe esett az ismerkedési szakasszal - vagyis nagyjából ennyi időnek kell eltelnie ahhoz hogy valakivel tovább lépjek. Így amikor találkoztunk számomra nem volt gond hogy az "első randi" több napos volt. Másrészt nem ismerkedtem senki mással, szóval úgy voltam vele, hogy "ha lesz belőle valami jó, ha nem akkor sajnos nem". Megtanultam nem kötődni ideje korán az emberekhez pontosan ez miatt. Kevesen veszik komolyan a dolgot.


Amit te tehetsz, hogy tényleg nem bolondítod, ha azt mondod, hogy ő lesz az első dolog miután szabadulsz, akkor legyen is ő az első.


Egy hónapot még talán kibír, de mindenképpen tervezd meg előre, hogy hol tudnátok egy hosszabb hétvégét eltölteni.


És ha az első találkozó megvan és jól ment, a következő ne fél év után legyen. Ha ezt egyszer elkedtétek, legyen folytatása.

máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiú nem tudja megérteni, hogy Téged köt a szerződésed az Erasmus miatt, akkor tedd fel neki a kérdést, hogy esetleg tud-e még várni egy hónapot (ha már ennyit várt), vagy fejezd be, bármennyire fájós is lesz számodra (vagy mindkettőtöknek).
máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, biztos.
máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha ilyen jól megértettétek(titek) egymást a faszi miért nem ment el egy hétvégére hozzád?4 hónapja és még nem dugtatok???
máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt az egy hónapot bírjátok ki és dobjatok össze egy talit
máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#1, #3, #4, #7, igazatok van egyébként.

Lehet tényleg a másik oldalról ez úgy látszik hogy csak bolondítom, húzom feleslegesen, de valójában nem. El nem tudom mondani mennyire sokat jelent ő nekem már így is, nagyon megfogott, mindig rá gondolok. Korábban azt hittem mikor megfogott egy fiú hogy soha senki nem fog elérni nálam még hasonlót sem, úgy éreztem senki nem fog majd meg úgy mint ő. De ahogy ez a srác hirtelen bejött a képbe most így év elején, azóta tudatosult bennem hogy ő érte el a maximumot. Tudom furcsa ez így hogy még nem is találkoztam vele de láttam róla képeket, megtapasztaltam az alapstílusát, hallottam rengetegszer a hangját, a személyisége mindene megtetszett. Így ennyiből is már jobban megfogott mint az összes eddigi fiú az életemben. Tudom hogy nehéz ez most, bonyolult a helyzet, de csak az van bennem hogy beszélni szeretnék vele, nem akarok mást csak őt. Mindig olyan jól elvagyunk minden beszélgetésünknél, nem véletlenül térünk egymáshoz mindig vissza így látatlanban is úgy hogy nem is vagyunk ott egymás mellett.

Meg tudom őt érteni amúgy, hogy úgy tűnhet én nem akarok igazán túllépni a telefonálgatásokon és emiatt elmegy mindig a kedve. De tényleg normális a reakciója? Hogy elkezd bunkó lenni, semleges felém és nyitott mindenkire, beszélget másokkal is. Mondjuk így ilyen szinten biztos nem tervezgethet senkivel mert nem jut el a komolytalan nőkkel értelmes beszélgetésig. Ő a konnyűvérűeket nem is szereti, kiábrándító számára. Azért csinálja szerintem ezeket hogy próbál másokat is fűzni mikor tőlem elmegy a kedve, mert úgy van vele hátha csoda folytán valakivel alakulni tudna valami. De azért ha nem jön össze továbbra sem akkor én meglegyek azért ugyanúgy, mert közben ugye vár rám. Nem tudom minden ember más, máshogy kezel dolgokat, valaki szerint ugye már ez is hatalmas türelem mert mondjuk más már egy hónap után hagyott volna így. De most ezt tényleg így kell lereagálni hogy elkezd bunkó lenni és más nőket hódítgatni? Mikor ilyen, akkor megesik hogy talán túlreagálom és olyan megbántva érzem magam mintha ténylegesen mellettem csinálná ezt, holott tudom nem is vagyunk kapcsolatban, nem is találkoztunk még semmi. De akkor is rosszul esik és van hogy én is rosszul reagálok, ahelyett hogy megértően próbálnám megnyugtatni hogy van értelme ennek, nem csak ígérgetem hogy vele leszek.

máj. 9. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán tudja azt, amit az első bekezdésben leírtál? Hogy mit érzel iránta, mit jelent számodra, hogy komolyan tervezel vele? Ha nem, akkor nem meglepő ha nyitott más felé is, hiszen nem jártok, még nem is találkoztatok, nem sok oka van nem ismerkedni. Az idő telik és ha hónapokat rád vár, úgy hogy azt sem tudja te mit szeretnél, nem tudja lesz-e ebből egyáltalán valami, akkor csak az idejét vesztegeti.


Sokszor éreztem már én is ezt.


A bunkóság nem helyes, ellenben fájdalmában lehet ilyen az ember. Ha neki is fontos vagy és ő úgy érzi átverted vagy kihasználtad őt, akkor igenis lehet bunkó, pusztán mert éreztetni akarja hogy fájdalmat okozták neki. Legalábbis én voltam bunkó valakivel, mert úgy elárult engem.


Légy türelmes felé és amikor bunkó veled hívd fel rá a figyelmet. Mond el neki, hogy neked nem esik jól hogy ő most ilyen veled és szeretnéd tudni, hogy miért ilyen most. Beszéljétek meg nyíltan, segíthet hogy megértsétek egymást.


#3 voltam.

máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!