Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan tudnám megbeszélni...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megbeszélni azt, hogy vagdostam/vagdosom magam barátommal?

Figyelt kérdés

Senkinek nem beszéltem még erről a fajta problémámról és nem is olyan helyeken csináltam ahol "könnyen" észre lehet venni, plusz kínosan ügxeltem az évek alatt arra, hogy senkinek ne tünjön fel, most viszont vagy egy barátom akivel egyre inkább kezd elméjülni a kapcsolatom és nem igazán tudom, hogy hogy k~ne kezelem a helyzetet.

Nem akarom a problémáimmal terhelni őt és önsajnálatató libának sem akarok tűni a szemében, bár érzem, hogy kapom majd az ilyen hozzá szóládokat, hogy már pedig az vagyok, de a lényeg hogy hogyan tudnám megbeszélni vele ezt az egészet? Vagy csak hagyjam akkora amikor lekerül a ruha és feltűnik neki? Ti hogy reagálnátok, hogy ha kiderül ne a barátnőtőkről, hogy bántalmazza saját magát?



2021. dec. 13. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Először is még azt is sokkal könnyebben megérteném ha drogoznál, nem tudom hova tenni ezt az ön vagdosást. Egyszóval nem fogadnám valami jól a dolgot, és biztos le is b..nálak érte, lehet nem is tetszene a látványa+mivan ha egyszer rosszul sikerül egy vágás?


Tényleg nem tudom hova tenni ezt a helyedben elmennék orvoshoz, nem titkolnám ezt a problémát, mert ha logikusan végig gondolod mindenképp kiderül.

2021. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ebben a barátod előtt nincs mit szégyelni,biztos megértő lenne és segitene neked megbeszélnéd vele hogy mibánt stb .
2021. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Egyszerűen hagyd abba. Ha a firka villát nézted, láthattad benne azt a női karaktert, aki vagdossa magát. Én megundorodtam a vagdosástól a láttán, mert nem vagyok étkezési zavaros, dagadt , emos, és ocsmány. Nézz bele, és rá fogsz jönni, hogy jobb vagy ennél. Ha meg nem, nem kár érted. Amúgy nem értem, miért olyan nehéz abbahagyni. Csak egyszerűen tedd le a pengét, és kész.
2021. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg lehetne ezt beszélni. Viszont, ha elmondod, meg kell neki ígérned, hogy abbahagyod.
2021. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

A problémát magát én is meg tudnom érteni, hajlamos lennék az önbántalmazásra, csak addig sose jutottam el, hogy meg is tegyem igazán, max kisebb mértékben, de annak nyoma nincs. Mondjuk talán már "kinőttem" ezt a dolgot. Le én személy szerint nem basználak, mert azzal jó eséllyel semmi pozitívat nem érnék el. Ha éppenséggel heges valahol, nem tántorítana el, attól független, hogy nem is pozitívum. A kérdés, amit magamban feltennék, hogy mennyire vagy mentálisan stabil, problémás jelen pillanatban. Meg az ok, hogy mi miatt tetted az engem mindenképp érdekelne, még ha külső szemlélőként nevetséges, kicsinyes dolog, akkor is.

Szerintem ha némileg együttérző és megértő valaki, akkor a legjobb módja ha megfelelő helyen, időben ezt valahogy közlöd felé, megnyilsz neki, akkor jó eséllyel semmiképp sem fogja durván lereagálni.

Nekem egyébként körülbelül mindegy lenne, hogy miként tudnám meg, de valószínűleg mert jobban együtt is tudok érezni még úgy is, hogy mindig visszafogtam magam. Amúgy fiúként az önbántalmazás jóval ritkább szerintem, de hozzátenném, hogy nem olyan egyszerű dolog megállni, még ha annak is tűnik. Mondhatni vágyat érzel rá. És ehhez nem is feltétlen kell penge, akár egy kapocs is megteszi vagy bármi más. Mondhatjátok neki, hogy ne tegye, tudja ő is, csak ez nem segít sajnos.

2021. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Beszéld meg vele, ettől meg fogsz könnyebbülni, és úgy nyílt felé is, hogy ha tudja ezt rólad, valszeg így is el fog fogadni és akkor meg közelebb lesztek egymáshoz ettől a közléstől. Valami terápiára menj el! Én most kezdtem el egyet megint, mert újra beláttam, hogy nem oldódnak meg maguktól a dolgok.
2021. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan beszélhetsz erről vele. A te lelked is megkönnyebbülne, viszont egy pszichológus sem ártana, de szerintem ezt te is érzed.
2021. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom azt tudod, hogy ez nem egészséges és segítséget kell kérned, minnél előbb annál jobb. Tedd meg, mondd el neki !
2021. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Azért 9es ez erős volt. A 8as pedig nem tudom miért lett lepontozva, teljes mértékben igaza van.

Lehet, hogy gyenge, de pont emiatt van szüksége segítségre. Ez nem olyan dolog amin ne lehetne segíteni, és nem is halálos bűn.

Igen, azt is tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de hátha tényleg felkeresel egy pszichológust.

Ha ezt leküzdötted, akár segítséggel (mert nem szégyen) akkor leszel igazán erős és büszke magadra.

2021. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Akik vagdossàk magukat, azok betegek. És betegnek lenni nem gyengeség vagy szégyen. Inkább becsüld meg az egészségedet ahelyett hogy mások felett vádaskodsz!
2021. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!