Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kicsit rossz érzés, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit rossz érzés, hogy elmegy a párom bulizni. Mit tegyek az érzés ellen?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Amikor összejöttünk, a barátom nem szeretett házibulikba járni. Azt mondta, hogy sokszor hazament, mert nem érezte magát jól. Így utána már nem járt, ha meghívták nem ment el.

Én olyan helyzetbe kerültem akkor, hogy pár barátnőm becsapott, hazudott, így megszakítottam velük a kapcsolatot. Megbízni nem tudtam ezek után senkiben, a párom iránt is nehezen nyíltam meg.

Aztán valahogy a párom egyre több havert szerzett, mert elkezdett többet beszélgetni osztálytársakkal, azokkal akikre azt mondta, hogy nem bírja őket. Ezt kezdtem nem érteni, és csak azt mondja ők nem barátok, csak haverok.

Én maradtam zárkózott típus, én nem találok az osztályomban olyan valakit, akivel közelebb kerülhetnék. Mindenki kibeszél a háta mögött mindenkit. Öri barik is. Van barátnőm sulin kívül, de ők nem hívnak bulizni, nekik gondolom megvan a saját társaságuk. Csak találkozgatni szoktunk esetleg kávézóban.

Most meghívták a barátomat egy házibuliba, engem nem hívtak, pedig ismernek engem is. Kérdezte a baráom, hogy szeretnék-e menni, mert akkor elintézi. Én őket nem kedvelem, és a barátomat sem értem, mert eddig ő sem volt oda ezért a társaságért. Én nem akarok menni, ugyanakkor rosszul esik miért nem hívtak meg, hiszen ismernek engem is.

Azt momdja hozzá kell szoknunk hogy nem mindig járunk együtt buliba, lehet külön is menni. Csak ez úgy néz ki, hogy ő eljár, én meg nem.



2022. máj. 8. 06:31
1 2
 11/19 anonim válasza:
11%
A túlbulizós egyének többnyire nem nevezhetők férfiaknak, csak kártékony torz alak legtöbbje, aki miatt lányok szenvednek. Megnevelném a fiúdat, puszta kézzel...
2022. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Inkáb örülj hogy lettek barátai. Még meg is kérdezte, hogy akarsz e jönni, szóval még csak arról sincs szó, hogy nélküled akar menni. Az hogy ő eljár te meg nem az itt jelenleg a te hibád. Szerintem el kellett volna menned és adni egy esélyt annak a társaságnak. Ha a pasid kedveli őket, lehet hogy te is jól kijönnél velük, csak nem is vagy nyitott
2022. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

Itt több probléma is van.

1.: Az előző kapcsolataid "bűneiért" a jelenlegi szerelmedet bünteted. Kevés aljasabb dolog van ennél... Nem mondom, hogy feltétel nélkül, egyből bárkiben meg kell bízni, de amikor már a "párodnak" hívod, akkor illendő lenne.

2.: A bizalom valahol a nullához konvergál. Így mi értelme van? Ha nincs alapja a bizalmatlanságnak, akkor ez így távolról sem párkapcsolat, ha meg van alapja, akkor minek vagytok együtt?

3.: Neked semmi nem jó. Nem akarsz elmenni sehová, de megsértődsz, ha nem hívnak el?

4.: Nem vagy képes kompromisszumokra. Ha neked kardinális kérdés, hogy a barátod ugyanolyan legyen, mint te, akkor nem a megfelelő emberrel jársz. Ha meg nem fontos, akkor meg ne csinálj belőle ügyet.

5.: Tudod, a sok bizalmatlanság, meg marakodás tényleg ahhoz vezet, hogy másokkal szívesebben tölti az idejét az ember. Szó nincs arról, hogy menten megcsalást vízionáljak, és arról sincs szó, hogy az érzéseit (még) kétségbe vonjam, de amit csinálsz, az nagyon kapcsolatromboló.


Tudod, a szerelemben fontos a pozitivitás. Ez nem azt jelenti, hogy mindennek mindig tökéletesnek kell lennie, sőt, egy jó kapcsolatban a problémákról is nyíltan lehet beszélni, hanem erre az állandó marakodó, "hárpia" hozzáállásra utalok. Nem hagyod, hogy önmaga legyen, és láthatóan mindenbe belekötsz. Nekem ment már tönkre kapcsolatom azért, mert beleuntam a folyamatos bizalmatlankodásba. Egy kapcsolat akkor jó, ha jól érezzük magunkat benne, és nem akkor, ha folyamatosan aggódni, félni, veszekedni kell. Amikor pedig másokkal jobban érzi magát, és veled már kevésbé fogja szívesen tölteni az időt, akkor borítékolható, hogy annak a kapcsolatnak hamarosan vége lesz.


A másik dolog: semmi probléma nincs azzal, ha két ember különböző. Viszont akkor el kell fogadni, hogy ő másabb életmódot él. Ez általában két éretten gondolkodó ember között nem szokott probléma lenni. Én sem vagyok egy bulizós típus, de soha nem volt bajom azzal, ha a barátnőm eljár erre-arra. Annyi, hogy pár alapvető "játékszabályt" be kell tartani. De ha valaki szeret, akkor nyilván nem fog flörtölni mással, nem teszi szét a lábát másnak, és nem azért megy bulizni, hogy mihamarabb lecseréljen. Mint ahogy én sem azért beszélek a lány barátaimmal, mert bennük valamiféle pótlékot keresek. Ha két ember szereti egymást, és képesek elfogadni egymás egyedi jellemzőit, akkor nagyon komoly eltéréseket is át lehet hidalni. Az a baj, hogy ez nálatok nincs meg. Mintha még féltékeny is lennél rá, hogy ő megy bulizni, te meg nem. Legalábbis az utolsó mondatból ez tűnik ki. De tudod: ha valamit én magam utasítok el, akkor azért panaszkodni, hogy nekem nincs benne részem, felettébb buta, és éretlen viselkedés.

2022. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13-as. Nem tudom honnan veszed, hogy nem bízom meg a páromban? Hol írtam én ilyet? És azt hol olvasod, hogy marakodom, és hisztizek?

Egy szóval sem mondtam neki, hogy ne menjen el. Azt sem írtam, hogy az esik nekem rosszul, hogy ő elmegy.

Valamit nagyon félreolvastál.

2022. máj. 10. 14:07
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem olvastam félre. A leírásodból színtisztán kirajzolódik a személyiséged. Csak most próbálod védeni magad, mert még magaddal szemben sem vagy őszinte.

Egyébként meg, ha így van, amit az imént leírtál, akkor mi is a kérdés? Mert pont ellentmondtál neki.

2022. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért nem reagálsz arra amit mindenki mond? Miért csak azokra az apró megjegyzésekre válaszolsz, ami szúrja a szemed?


Ez nem túl jó személyiségre vall..

2022. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Az a kérdés, hogy mit lehet annak érdekében tenni, hogy nyissak mások felé, amikor sok rossz történt velem, és igazából nincs aki felé tudnék nyitni.

De ezt kifejtettem. Igazán nem értem mi nem világos ebben.

Nem védem magam, és leírtam, hogy magam sem tudom mi zavar igazán.

Azóta is gondolkodtam a dolgon, még mindig rosszul esik az a tudat, hogy nem hívtak meg, amikor tudják, hogy együtt vagyunk. De igazatok van, miért agyalok ezen, hiszen úgysem mennék el, mert én sem kedvelem őket.

És egy kicsit az is rosszul esik, ahogy a barátom megkérdezte tőlem, hogy szeretnék-e menni, mert akkor elintézi. Valahogy furcsa ez nekem, én nem így mondtam volna. Eleve ha valaki hívna engem, és ismerik a páromat, az első az lenne, hogy szólok, hogy de van a barátom, ugye jöhet ő is.

És nem hisztizek, nem hárpiáskodom, nem veszekszem ezért a barátommal, magamban próbálom ezt lerendezni és megérteni.

2022. máj. 10. 15:01
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az a kérdés, hogy mit lehet annak érdekében tenni, hogy nyissak mások felé, amikor sok rossz történt velem, és igazából nincs aki felé tudnék nyitni."

Akkor miért nem ezt kérdezted? Mert a "kérdésed" egyelőre egy hatalmas panaszáradat volt, hogy neki vannak barátai, meg eljár szórakozni, meg hogy téged nem hívnak, holott nem is mennél... stb.

Egy biztos: megértem őt, ha mások körében jobban érzi magát.

2022. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#17 már millióan megválaszolták. A párod hívott magával, menjél. Erre mast nem lehet mondani. Segíts magadon, Isten is megsegít. Azzal hogy csak otthon durcázol, semmit nem fogsz elerni.
2022. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!