Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Csináltam egy hülyeséget......

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csináltam egy hülyeséget... Haragudtam a barátomra, és azt mondtam, hogy megerőszakolt... Az exem rögzítette a beszélgetésünket, és elment a rendőrségre, feljelentette a barátomat, most mi lesz?

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Beidéznek kihallgatásra téged és a barátodat, ha rendes a barátod akkor csak az eljárás díját kell fizetned (pár százezer), ha viszont feljelent becsületsértés miatt akkor kártérítési per összegge több milliós tétel is lehet.
2023. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És az exemmel lehet valami? Nem rossz szándékból csinálta, hanem aggódott értem.
2023. szept. 1. 14:31
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem, jogilag itt neked lehet bajod mert te állítottál valótlan dolgokat és te rágalmaztál meg egy illetőt súlyos törvénybeütköző cselekedettel. Az exed helyesen járt el a feljelentéssel kapcsolatban, bár azért hozzáteszem hogy a helyében én nem tartanám tovább a kapcsolatot egy olyan elmebeteggel aki ilyen horderejű hazugságokat talál ki.


Egyedül akkor lehet baja az exednek ha a barátod nem törvényes úton bosszút áll rajta a feljelentést követő sérelmekért.

2023. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha az exed tudta volna, hogy valótlan ügyben tesz feljelentést, hatóság félrevezetése vétségét (Btk.271.§) követte volna el, amit két évig terjedő szabadságvesztéssel szoktak jutalmazni. Szerencséjére nem tudta. Majd járkálhattok együtt és külön-külön is hetekig, talán hónapokig a rendőrségre, tisztázni a helyzetet.

Gondolom nagyon megköszöni neked ő is és a barátod is az akciódat. Ha van egy kis eszük, egyikük se áll szóba veled többé.

2023. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha az exed tudta, hogy elmebeteg hazudozó vagy, és ennek tükrében ment el feljelentést tenni, akkor lehet baja.

Ha nem tudta, hogy elmebeteg hazudozó vagy, akkor igazából neked lehet bajod az elmebeteg hazudozásodért. Remélem kapsz egy strigulát és egy pármilliós becsületsértési pert. Ja, és gratulálok neked, és a szüleidnek, igazi férget sikerült kinevelni.

2023. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Szanalmas vagy kerdezo.

Ilyet nem szabad viccelni!

Mondd neki oszinten es vegye vissza feljelentest

2023. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Az exedet nyílvánvalóan valamilyen kicsinyes bosszú vezérelte. Azért feltélezem ezt, mert a kérdés szerint nem informálódott a dologról, nem kérdezte meg, hogy forduljon-e hatósághoz, egyszerűen nyomott egy screenshotot és már ment is, magyarul kapott az alkalmon. Igaz, állampolgári szempontból tökéletesen cselekedett, hiszen kötelességed bejelenteni, ha tudomásod van bűncselekményről, de szerintem egy ilyen kijelentésről készült screenshot nem igazán elegendő arra, hogy elmenj feljelentést tenni. Nagyon sok múlik azon is, hogy miket mond a személyes meghallgatáson, mert ha az érzelmei vezérlik, akkor valóban fennállhat a hatóság félrevezetésének vádja, hiszen kiszínezheti a sztorit.

Az tuti, hogy innentől téged nem igazán fognak komolyan venni, kivéve az exed, aki valószínűleg 6-szor buzgóbban keresi majd az alkalmat a barátod ellen, a barátodat pedig egy olyan dolog miatt fogják szörnyű helyzetbe hozni, amit el sem követett.

Mi lenne a megoldás? Kezdetben az exedet le kéne tiltani mindenhol, a barátodnak meg térden állva kéne bocsánatot kérned.

2023. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A nemi erőszak magánvádas bűncselekmény, vagyis csak a sértett feljelentésére indul eljárás.
2023. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Épp azt akartam írni, amit #10. Más pedig a nevedben nem tehet feljelentést. (Kivéve néhány nagyon speciális esetben, de ilyesmi jelenleg nem áll fenn.)

Egyébként meg: mi a fenéért jártok? Mondjuk egy ilyen kijelentés után ép eszű férfi azonnal szakít, és többé feléd sem néz. Te pedig nagyon, de nagyon éretlen vagy.

Ha pedig exed sorsát ennyire a szíveden viseled, jöjjetek össze újra...

2023. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 10-es írt az egyetlen normális válasz az adott esetre nézve, másnál is volt igazság csak nem áll fenn. Annyival egészítenék ki mindent mert láttam egy ilyen választ és jó lenne megjegyezni. Magyarországon NEM lehet feljelentést visszavonni.
2023. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!