Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért lehet az hogy folyton...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lehet az hogy folyton idealizálok?

Figyelt kérdés
Már másodszor "estem bele" valakibe akit szinte nem is ismerek. Mindkét esetben elérhető távolságon belül van az illető de mégis elérhetetlen (különböző okokból). Tehát a kérdés az lenne, hogy miért történik ez már megint és miért vagyok függője a plátói kapcsolatoknak? Ha belegondolok hogy tudnék is valamit tenni hogy változzon (beszélni az illetővel, hogy ő mit érez) mindig találok valami kifogást, hogy miért nem, mert tulajdonképpen nem akarok változtatni a jelenlegi helyzeten, de közben meg folyton róla ábrándozok, és hogy milyen jó lenne vele lenni és szeretném is hogy valóra váljon, tehát lehet hogy az elutasítástól félek, és akkor abban az esetben könnyebb is lenne "elfelejteni" az illetőt. Lehet pont ez a bajom, hogy tudat alatt ragaszkodom ehhez a rajongáshoz, megszállottsághoz, csak nem tudom mért van erre szükségem. Lenne erre valami megoldás? Hogyan tudnám ezt magamban leküzdeni?

2023. jan. 21. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy nagyon vágysz egy kapcsolatra, ennyi a dolog magyarázata.
2023. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem próbálod megismerni őt? akár neten?
2023. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A két idealizált ember között volt egy majdnem egy éves kapcsolatom, de nem igazán olyan volt amit szerettem volna. Mondjuk ha összekötjük a gondolataimat és amit te állítasz, lehetséges, hogy tényleg kapcsolatra vágyom, de nem mindegy hogy milyenre és kivel. Megvan a fejemben egy ideál (mind a személyt, mind a kapcsolatot illetően) és valamilyen szinten ehhez ragaszkodom, és ezért nem merek lépni mert félek tőle hogy csalódni fogok, nem olyan lesz mint szeretném. Vagy esetleg tudat alatt tudom, hogy ez nem valósulhat meg és ezért tartom fent ezt a köztes utat.

Wáááh tiszta káosz. Valakinek valami tanács? Hogy lehetne ebből kilépni? Mit tegyek?

2023. jan. 21. 20:41
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
mindenki csalódott már, de az élet megy tovább, van rajta kívül másik pasi is, cask nem néztél szét...
2023. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 Élőben szinte lehetetlen a közelébe kerüljek. (osztálytársam, de sosincs olyan szitu hogy kettesben lennék vele, félrehívni se tudom, folyton a többi fiúval van)

Online meg ha rá is írnék totál indokolatlan lenne.

2023. jan. 21. 20:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én helyedben kockáztatnék, ráírnék neki, ha tudom a nevét, lehet jól fog sülni
2023. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak attól tartok, hogy sok múlna azon hogy hogyan és mikor beszélek vele. Mennyire számíthat az időzítés és a módja a dolognak?
2023. jan. 21. 20:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Álomvilágban élsz. Elég gyakori eset. A valóság viszont nem tündérmese, nem szerelmes film, amiben a szőke herceg tökéletes, neked rengeteg elvárásod van felé, viszont te nem vagy hajlandó változni. Rádásul ezt nem is kommunikálod felé, csak csendben várod, hogy mindent úgy csináljon, ahogy szeretnéd. Aztán ha valami nem jó, dobod.


Ha 'tökéletes' kapcsolatra vágysz, akkor neked is lejjebb kell adnod az egoból, igényeidből. Meg kell tanulnod változni. Egy ilyen kapcsolat két emberen múlik (sok őszinteség, kommunikáció).


A másik dolog meg, hogy mindenki keresse az ő szintjén lévő embert. Ha egy 2/10-es srác egy 10/10-es bombázó csajt kerget, annak sosincs esélye. De ha lejjebb adná az igényeit, tökéletes kapcsolata lenne.

2023. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik, bárki akivel erről beszéltem azt mondják hogy hülye ha én nem tetszem neki, meg hogy ő még kevésbé is jó (?) mint én. (Nem csak közeli barátnőkről és támogató nagyiról beszélek akinek az unokája a legszebb a világon, hanem tényleges visszajelzésekre, ismerősöktől (fiúk lányok vegyesen) szóval elméletileg azzal nincs baj hogy nem lennék elég jó hozzá, mégis mikor megszólal órán, vagy csak nézem ahogy elvan szünetekben van egy ilyen szívbemarkoló érzésem hogy nem vagyok elég jó hozzá és hogy ha valaha együtt is lennénk csak megtűrne. Tudom ez így elég baromság de rengetegszer van ez az érzésem.
2023. jan. 21. 21:03
 10/16 anonim ***** válasza:

Na látod pont ez a baj. Túl nagy, és sérülékeny az egod. Nem tudna elviselni egy elutasítást, és előre félsz tőle.


Nem rosszból mondom, hanem saját tapasztalatból, de nem körülötted forog a világ.

2023. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!