Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Van egy fiú, aki őrülten...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy fiú, aki őrülten szerelmes belém, viszont én szeretnék várni, hogy biztos legyek az érzéseimben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő 18 éves, én 16. Már sok barátnője volt, és azt mondja, senkit nem szeretett még úgy, mint engem. Nekem ő lenne az első barátom. Ez eddig szép és jó, de jöjjön a bonyodalom: Egyszer találkoztunk, de én egy délután után nem lennék képes senkinek őszintén mondani, hogy szeretem. Így neki se, először csak barátságot szeretnék. De úgy barátságot, hogy még mondjuk 3 találkozás után is akár szabadon dönthessek affelől, hogy szerelem vagy barátság, és ne sértődjön meg akkor se, ha nemet mondok neki. De ő ezt nem fogadja el, sürget, hogy most döntsek, mondjam azt hogy szeretem, csókoljam meg. De ha egyszer ez nem igaz, nem fogok hazudni, nem fogok a számból s.gglyukat csinálni a kedvéért.

Eddig úgy 600x mondtam ki, hogy részemről csak barátság, de ez neki most így nyilván kínzó lehet, szóval legyen inkább vége. Erre ő elmondta nyolcvanadszorra is, hogy mennyire imád, stb, pedig tudja jól, hogy nem viszonzom az érzelmeit.

Nem akarom hitegetni, de szívesen találkoznék még vele, mert jó haver. Csak nem szeretném, hogy minden találkozásnak úgy induljon neki, hogy na majd most, aztán esetleg egy-két hét után közöljem, hogy még mindig nem szeretem igazán, ne várjon tőlem semmit.


Hozzá tartozik, hogy ő kissé zűrös háttérrel rendelkezik, és nagy szüksége lenne arra, hogy valakit barátnőjeként szerethessen és viszont. Azt hiszem, hogy véletlen sodródtam êpp én az útjába, és a helyemen éppúgy állhatna julcsi/mari/kata, őket is ugyanígy szeretné. De én, mivel még józanul állok a dologhoz(nem vagyok szerelmes), látom, hogy túl fontos dolgokban túlságosan különbözünk, nem illenénk össze. Már 3x mondtam ezt neki, de mindannyiszor kért, hogy azért adjunk a kapcsolatnak egy esélyt. Nem akarok hazudni neki, de elveszíteni sem. Mit lehet ilyenkor tenni?

Most épp a 4. félszakítás közepén vagyunk, és egyre kevésbé tudom megállni, hogy ne írjak rá. De annyira szeretnék vele haverok maradni, szeretnék ott lenni neki lelki támasznak, mert látom, hogy szüksége van rá.

Mi van ilyenkor? Szerintetek mit tegyek? Volt valaki már hasonló helyzetben?



2016. szept. 1. 19:32
 1/7 A kérdező kommentje:

Köszi ha végigolvastad:)

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett és ha csak nyafogásnak tűnik.

Véleményeket, észrevétekeket is szívesen és nagy örömmel fogadnék!

2016. szept. 1. 19:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok... Fontos lenne!
2016. szept. 1. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam!

A szerelem persze nem korhoz kötött,de nem árt átgondolni,főleg,ha a srác a fiatalabb. Te,mint leírtad nem érzel iránta szerelmet,én a helyedben egyszer s mindenkorra lezárnám vele.Okos légy,ne menj bele olyanba,amit nem őszintén érzel,a szerelem nem játék.Eljön hidd el az ,amikor tudni fogod,hogy Na Most Vagy Szerelmes!!!! De ez még nem az,ne sajnáld meg,csak azért ,hogy ő boldog legyen! Mert ő menekülne a szerelembe,nem lenne ép kapcsolat! És amúgy ne várja el azt,hogy te csókold meg őt legelőször! Egy kapcsolatban fokozatosan kell haladni,s a fiú kezdeményezze!

Azt meg Te is tudod,hogy a barátság köztetek már nem működne,ne erőltesd!

Remélem tudtam segíteni! :)

2016. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Majdnem ilyen helyzetben voltam két éve. Én nemet mondtam... S visszanézve nem bántam meg. A srác a barátom maradt, nagyon szeretem, de most lett barátnője (így az életéből nekem tipli van).

Szerintem ne próbálgasd. Ha komolyan veszel egy kapcsolatot, úgy menj bele, hogy szerelem van köztetek. Mindkét félről

2016. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, az lenne a legjobb, ha elengedném.. De annyira nehéz, mert mondja h szeret meg minden, és bár én nem érzek iránta semmit, akkor is ő mondott először ilyet nekem, és ez jól esett. De ha komolyan belegondolok, ez lenne az egyetlen indok, hogy vele legyek, és elég gáz lenne, ha csak emiatt összejönnénk..:/

A másik meg, hogy tényleg szüksége lenne valakire, aki nem fordít neki hátat és jelen van. Ezért szeretnék barátja maradni. Csak igen, attól tartok, hogy minden ilyen baráti találkozás külön kín lenne neki, ezért lenne jobb, ha vége lenne.

Köszönöm a segítséget!

2016. szept. 1. 21:57
 6/7 A kérdező kommentje:
2-es igen, komolyan veszem, ezért nem szeretnék pusztán szánalomból barátnő lenni. Ő is sokkal boldogabb lehet majd valaki mással, meg én is. Lehet, h én is nemet fogok mondani, bármennyire is fáj...:(
2016. szept. 1. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es voltam.

Őszintén kell beszélned vele. Mondd meg neki, hogy szigorúan csak barát.

Majd meséld el, mi volt. :)

2016. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!